Zrób to sam: "betonowe" napisy na ścianie

Styropianowe litery, które wyglądają jak betonowa, to oryginalna ozdoba wnętrza. Wystarczy styropian, szara farba, nożyk do tapet i wałek, by w kilka chwil zrobić ciekawą, minimalistyczną dekorację: "betonowe" napisy na ścianie.
Litery ze styropianu Litery ze styropianu fot. boginieprzymaszynie.blogspot.com

Zrób to sam:

Materiały i narzędzia: odpowiednio duży kawałek styropianu (grubość wg uznania), trochę szarej farby wodorozcieńczalnej, lateksowej (np. tester koloru), nożyk do tapet, pisak (najlepiej cienki), wałek do malowania, stare gazety.

Zrób to sam:

Rysujemy na styropianie litery - i tu uwaga: sama użyłam zbyt grubego i zbyt ciemnego pisaka, w związku z czym trudno było mi później zamalować pozostawione przez niego ślady! Używajmy więc jaśniejszego koloru i cieńszej końcówki. Warto również najpierw wydrukować litery w odpowiadającej nam wielkości, a potem wyciąć je i odrysować na styropianie. Ja narysowałam litery odręcznie.

Zrób to sam:

Wycinamy styropianowe litery. Jeśli styropian jest cienki, można spróbować nożyczkami, ale lepiej tnie nożyk. Staramy się jak najrówniej wycinać styropian, ale nie martwmy się, jeśli powstaną nierówności - nasz "beton" będzie bardziej surowy...

Zrób to sam:

Malujemy litery farbą, najlepiej wałkiem, żeby nie było widać śladów pędzla. Pamiętajmy, aby robić to na starej gazecie.

Zrób to sam:

Pozostawiamy litery do wyschnięcia. W zależności od ilości warstw, może to trwać od kilkunastu minut, do paru godzin.

litery ze styropianu litery ze styropianu fot. boginieprzymaszynie

Zrób to sam:

Mocujemy litery na ścianie za pomocą dwustronnej taśmy klejącej, pianki do klejenia - czymkolwiek, co nie uszkodzi nawierzchni farby na ścianie.

Zrób to sam:

I jak Wam się podoba? U mnie literki zawisły w kuchni, która wcale nie jest minimalistyczna ani surowa Ale lubię eklektyzm i wydaje mi się, że fajnie to wygląda!

boginieprzymaszynie.blogspot.com

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.