Zrób to sam: tablica przypominajka

Nie lubię niczego marnować. Żaden ścinek, żadna resztka nie może się u mnie zmarnować. Gdy w garażu znalazłam kawałek starej dykty, oczy mi się zaświeciły. Krótko potem powstała tablica przypominajka, coś, czego w naszym domu brakowało...

Zrób to sam: tablica przypominajka - materiały i narzędzia

Materiały i narzędzia: kawałek dykty, albo grubego, sztywnego kartonu, kawałek tkaniny odpowiednio większy od wycinanego kształtu, wata, ocieplina, watolina, wypełnienie z poduchy - cokolwiek, co "zmiękczy" tablicę, kawałek tasiemki do zrobienia uchwytu. kartki sztywnego papieru, maleńki gwoździk, pinezki bądź kolorowe szpilki, nożyczki, klej szybkoschnący, lateksowa rękawiczka.

Zrób to sam: tablica przypominajka - krok 1

Rysujemy kształt tablicy na papierze, wycinamy go i odrysowujemy na dykcie/kartonie. Ja zdecydowałam się na serce, dlatego wycinam tylko pół.

tablicazts

Zrób to sam: tablica przypominajka - krok 2

Wycinamy dyktę. To najtrudniejszy moment pracy nad tablicą, wymaga dość dużo siły i mocnych nożyczek. Moja dykta była stara i trochę spulchniona, dlatego poradziłam z nią sobie, ale polecam karton.

Zrób to sam: tablica przypominajka - krok 3

Wycięty kształt smarujemy w kilkunastu miejscach szybkoschnącym klejem.

Zrób to sam: tablica przypominajka - krok 4

Przyklejamy watę czy ocieplinę i docinamy do kształtu.

Zrób to sam: tablica przypominajka - krok 5

Odwracamy tablicę i kładziemy ją na "lewej" stronie tkaniny.

Zrób to sam: tablica przypominajka - krok 6

Przystępujemy do zaginania nadmiaru tkaniny i przyklejania jej do dykty/kartonu. Robimy to małymi zakładkami, dopasowując do wybranego kształtu.

Zrób to sam: tablica przypominajka - krok 7

Gdy kształt ma takie "wklęsłe rogi" jak serce, rozcinamy w tym miejscu materiał, w ten sposób dobrze się go dopasuje.

Zrób to sam: tablica przypominajka - krok 8

Wycinamy ze sztywnego papieru "plecy" tablicy. Zakryje on nieładny tył.

Zrób to sam: tablica przypominajka - krok 9

Teraz zostało już tylko przygotowanie uchwytu. Możemy kupić w jakimkolwiek sklepie z takimi akcesoriami tradycyjny trójkącik, który przyczepimy do tablicy, bądź po prostu związać na mocny supeł tasiemkę i cienkim, malutkim gwoździem przybić ją do przypominajki. Miałam gwoździe centymetrowe, koniec, który wyszedł na drugą stronę, zakryłam przyklejonym guzikiem

Zrób to sam: tablica przypominajka

Więcej o: