Świąteczna choinka ze skrzynki na owoce

Nie chcesz żywej choinki? Możesz wykonać własną, i to w pełni ekologiczną. Choinka ze skrzynki na owoce będzie niebanalną ozdobą świąteczną twojego domu.
Narzędzia potrzebne do wykonania pomysłowej choinki Narzędzia potrzebne do wykonania pomysłowej choinki fot. Edyta Jabłońska, pracowniajabloniee.blogspot.com

Choinka ze skrzynki na owoce: materiały i narzędzia

Choinka zrobiona ze skrzynki na owoce nie jest trudna do wykonania. Ta wyjątkowa ozdoba nada twojemu wnętrzu świąteczny klimat. Zobacz, czego będziesz potrzebować do jej wykonania.

Potrzebne będą:

  1. skrzynka po owocach,
  2. brystol,
  3. wałek lub pędzelek,
  4. malarska taśma klejąca,
  5. nożyczki,
  6. ołówek,
  7. farba do drewna,
  8. szlifierka lub papier ścierny.
Skrzynkę trzeba dobrze wyszlifować Skrzynkę trzeba dobrze wyszlifować fot. Edyta Jabłońska, pracowniajabloniee.blogspot.com

Choinka ze skrzynki na owoce: krok 1

Najpierw należy dobrze oczyścić skrzynkę, po czym można już zacząć szlifować. Należy zrobić to bardzo uważnie i starannie. Pamiętaj jednak o tym, aby nie zmieniać siły docisku, ponieważ mogą pojawić się nierówności. Gdy już dobrze oszlifujesz swoją skrzynię, wyczyść ją z powstałego pyłu.

Choinka ze skrzynki na owoce Choinka ze skrzynki na owoce fot. Edyta Jabłońska, pracowniajabloniee.blogspot.com

Choinka ze skrzynki na owoce: krok 2

Gdy twoja skrzynia będzie już idealnie gładka, przygotuj brystol. Przy kupowaniu brystolu, zwróć uwagę na to, aby był mniejszy od skrzyni, będzie ci łatwiej wykonać szablon.

Brystol potrzebny do zrobienia ozdoby Brystol potrzebny do zrobienia ozdoby fot. Edyta Jabłońska, pracowniajabloniee.blogspot.com

Choinka ze skrzynki na owoce: krok 3

Gdy już przystąpisz do robienia choinki ze skrzynki na owoce, zegnij kartkę najpierw na pół, a potem po przekątnej. Następnie odginamy kartkę i obcinamy brystol po powstałym wygięciu.

Z brystolu powstanie choinka Z brystolu powstanie choinka fot. Edyta Jabłońska, pracowniajabloniee.blogspot.com

Choinka ze skrzynki na owoce: krok 4

Powinniśmy uzyskać trójkąt z kątem prostym. Następnie na dole należy wyciąć prostokąt.

Choinka z brystolu Choinka z brystolu fot. Edyta Jabłońska, pracowniajabloniee.blogspot.com

Choinka ze skrzynki na owoce: krok 5

Rozłóż brystol. Z kartki powinna powstać choinka z pniem. Przyklej ją do środka skrzyni za pomocą taśmy malarskiej - będzie to nasz szablon.

choinka choinka fot. Edyta Jabłońska, pracowniajabloniee.blogspot.com

Choinka ze skrzynki na owoce: krok 6

Gdy już przykleisz choinkę, możesz zacząć malować całą skrzynię. Polecamy kolor biały, ale wybór barwy zależy od ciebie.

Polakieruj skrzynię Polakieruj skrzynię fot. Edyta Jabłońska, pracowniajabloniee.blogspot.com

Choinka ze skrzynki na owoce: krok 7

Poczekaj aż całość wyschnie i następnie polakieruj swoją nową ozdobę.

Choinka ze skrzynki na owoce. Należy pomalować skrzynkę na jeden kolor w środku zostawiając niezamalowane pole o kształcie choinki. Choinka ze skrzynki na owoce. Należy pomalować skrzynkę na jeden kolor w środku zostawiając niezamalowane pole o kształcie choinki. fot. Edyta Jabłońska, pracowniajabloniee.blogspot.com

Choinka ze skrzynki na owoce: ozdabianie

Gdy twoja skrzynia będzie już sucha, możesz zacząć ją ozdabiać. Swoją nową choinkę możesz udekorować w klasyczny sposób - tak jak zwykłą choinkę. Warto jednak wykorzystać skrzynię i potraktować ją też jako półkę. Nie bój się eksperymentować i uwolnij wyobraźnię.

Choinka ze skrzynki na owoce ozdobiona gwiazdą Choinka ze skrzynki na owoce ozdobiona gwiazdą fot. Edyta Jabłońska, pracowniajabloniee.blogspot.com

Choinka ze skrzynki na owoce: ozdabianie

Dzięki temu, że skrzynia została pomalowana na neutralny kolor, czerwona barwa Gwiazdy Betlejemskiej nikogo nie razi. Kwiat pięknie się komponuje, a obok przezroczystych bombek tasiemkach nikt nie przejdzie obojętnie.

Więcej projektów znajdziesz na jabloniee.pl

Więcej o: