Jak zrobić kalendarz adwentowy?

Zrób wyjątkowy kalendarz adwentowy. Pomoże ci się przygotować do świąt Bożego Narodzenia i ozdobi wnętrze. Ten pomysł można zastosować nie tylko do wykonania kalendarza adwentowego, ale też okiennego albumu ze zdjęciami lub po prostu rodzinnej tablicy informacyjnej. Spróbuj!
Kalendarz adwentowy: materiały i narzędzia Kalendarz adwentowy: materiały i narzędzia fot. Bosch

Kalendarz adwentowy: materiały i narzędzia

Do wykonania kalendarza adwentowego potrzebne będą:
- Kolorowe arkusze brystolu
- Sznurek
- Samoprzylepne haczyki
- Klipsy do papieru
- Klej, ołówek, nożyczki
- Dalmierz, np. Bosch Zamo, lub metrówka.

Kalendarz adwentowy Kalendarz adwentowy fot. Bosch

Kalendarz adwentowy: krok 1.

Kalendarz adwentowy, który proponujemy jest przeznaczony do zawieszenia w oknie. Zmierz szerokość okna, na którym będzie Twoja dekoracja. Następnie potnij sznurek na cztery części o długości szerokości okna. Pamiętaj, żeby po zmierzeniu okna, założyć więcej sznurka, np. dodatkowe 10 cm
z każdej strony ? na obu końcach zrobimy pętelki, do zaczepienia sznurka. Wytnij potrzebne odcinki sznurka i zrób pętelki na końcach.

Kalendarz adwentowy Kalendarz adwentowy fot. Bosch

Kalendarz adwentowy: krok 2.

Po obu stronach okna zamocuj samoprzylepne haczyki i zawieś na nich sznurki. Masz już "ramę" swojego kalendarza adwentowego, teraz będziemy ją wypełniać "treścią". To doskonała okazja do wspólnej zabawy dla całej rodziny!

Kalendarz adwentowy Kalendarz adwentowy fot. Bosch

Kalendarz adwentowy: krok 3.

Na sznurkach możesz po prostu przyczepić samodzielnie zrobione obrazki, np. namalowane przez dzieci kartki kalendarza adwentowego, malunki czy zdjęcia. Możecie też narysować i powycinać szablony domku ? płaskie lub trójwymiarowe. Jeśli zrobisz je trójwymiarowo, w środku będzie można ukryć drobne niespodzianki czy prezenty na każdy dzień. Możesz dodatkowo ozdobić domki wstążkami, kokardami, naklejkami, brokatem.

kalendarz adwentowy kalendarz adwentowy fot. Bosch

Kalendarz adwentowy: krok 4.

Domki przymocuj do sznurków klipsami do papieru. Dzięki temu Twoje maluchy będą mogły co rano zdjąć jeden domek, zobaczyć, jaką niespodziankę kryje i odwiesić z powrotem. W nowym roku możesz zamienić okienny kalendarz na tablicę informacyjną dla Twojej rodziny lub poprzyczepiać noworoczne postanowienia.

kalendarz adwentowy kalendarz adwentowy fot. Bosch

Kalendarz adwentowy

Taki kalendarz adwentowy będzie piękną dekoracją wnętrza, dzięki której przygotujesz się na nadchodzące święta Bożego Narodzenia. Do tego taki okienny kalendarz nie zajmuje dużo miejsca i nie przeszkadza w codziennych czynnościach wykonywanych w domu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.