Psychotest: kolorowe pokoje

Wybierzcie kolor, który odpowiada waszej osobowości, a potem... Potem zobaczcie jak wspaniale wyglądają mieszkania utrzymane w tej tonacji.
Wybierzcie kolor, który odpowiada waszej osobowości, a potem... Potem zobaczcie jak wspaniale wyglądają mieszkania utrzymane w tej tonacji.
<BR />Gorąca i odważna czerwień:
<BR />Występuje w wielu odcieniach, a z każdego emanuje energia. 
Czerwona barwa poprawia nastrój, wywołuje uczucie ciepła, pobudza do aktywności. 
Jeśli zatem w ognistym wnętrzu czujesz się jak ryba w wodzie i, co ważne, 
potrafisz w nim odpoczywać, to znaczy, że...
<BR />...jesteś urodzonym liderem, a twoja energia, siła witalna i przebojowość 
są źródłem inspiracji dla innych. Nie boisz się nowych wyzwań, rywalizacji, konkurencji. 
Nie umiesz pracować na pół gwizdka, stąd miewasz trudności z odpoczynkiem.
<BR />...potrzebujesz mocnych barw w swoim otoczeniu, żeby się rozwijać. Zastosuj we wnętrzu ognistą czerwień w zestawieniu np. z meblami z ciemnego drewna.
<BR />...twoja paleta kolorów powinna zawierać przede wszystkim głęboką czerwień, którą lubisz na ścianach, ale koniecznie zrównoważoną kolorami natury. Pomyśl też o jasnych dodatkach, np. niebieskich. Wybierzcie kolor, który odpowiada waszej osobowości, a potem... Potem zobaczcie jak wspaniale wyglądają mieszkania utrzymane w tej tonacji.
Gorąca i odważna czerwień:
Występuje w wielu odcieniach, a z każdego emanuje energia. Czerwona barwa poprawia nastrój, wywołuje uczucie ciepła, pobudza do aktywności. Jeśli zatem w ognistym wnętrzu czujesz się jak ryba w wodzie i, co ważne, potrafisz w nim odpoczywać, to znaczy, że...
...jesteś urodzonym liderem, a twoja energia, siła witalna i przebojowość są źródłem inspiracji dla innych. Nie boisz się nowych wyzwań, rywalizacji, konkurencji. Nie umiesz pracować na pół gwizdka, stąd miewasz trudności z odpoczynkiem.
...potrzebujesz mocnych barw w swoim otoczeniu, żeby się rozwijać. Zastosuj we wnętrzu ognistą czerwień w zestawieniu np. z meblami z ciemnego drewna.
...twoja paleta kolorów powinna zawierać przede wszystkim głęboką czerwień, którą lubisz na ścianach, ale koniecznie zrównoważoną kolorami natury. Pomyśl też o jasnych dodatkach, np. niebieskich. Fot. Rafał Lipski
Ożywcza moc pomarańczy:
<BR />Pomarańczowy to kolor budzący radość i optymizm. Dlatego w jego otoczeniu 
dobrze się czują osoby z natury pogodne oraz te, które cenią sobie każdy dodatkowy 
zastrzyk energii. Jeśli należysz do takich osób, to...
<BR />...jesteś towarzyska i otwarta, lubisz zabawę. Żyjesz na luzie, szybko, czasem aż za szybko. Jesteś niekonwencjonalna, odważna, kreatywna, potrafisz zainspirować innych i masz mnóstwo energii. Wyraźnie cechuje cię też skłonność do podejmowania 
się zbyt wielu zadań. 
<BR />...potrzebujesz jasnego, współcześnie urządzonego mieszkania, 
w którym wygodnie będzie i tobie, i gościom, których uwielbiasz przyjmować. W każdym pomieszczeniu zadbaj o ciepłe, przyjazne dla oka barwy.
<BR />...twoja paleta kolorów obejmuje głównie pomarańczowy, brązowy, czekoladowy, złoty i tony żółtego. Świetnie zrobi dodatek srebra lub błękitu. Ożywcza moc pomarańczy:
Pomarańczowy to kolor budzący radość i optymizm. Dlatego w jego otoczeniu dobrze się czują osoby z natury pogodne oraz te, które cenią sobie każdy dodatkowy zastrzyk energii. Jeśli należysz do takich osób, to...
...jesteś towarzyska i otwarta, lubisz zabawę. Żyjesz na luzie, szybko, czasem aż za szybko. Jesteś niekonwencjonalna, odważna, kreatywna, potrafisz zainspirować innych i masz mnóstwo energii. Wyraźnie cechuje cię też skłonność do podejmowania się zbyt wielu zadań.
...potrzebujesz jasnego, współcześnie urządzonego mieszkania, w którym wygodnie będzie i tobie, i gościom, których uwielbiasz przyjmować. W każdym pomieszczeniu zadbaj o ciepłe, przyjazne dla oka barwy.
...twoja paleta kolorów obejmuje głównie pomarańczowy, brązowy, czekoladowy, złoty i tony żółtego. Świetnie zrobi dodatek srebra lub błękitu. Fot. Witold Górka
Zieleń pachnąca wiosną:
<BR />Ten kolor ma cudowne właściwości: wycisza, relaksuje, nastraja optymistycznie. 
Ponadto pozwala odpocząć przemęczonym oczom. Jeśli kochasz zieleń, to znaczy, że...
<BR />...jesteś zawsze zrelaksowana, dbasz o ład wokół siebie, masz nienaganne, choć niewylewne relacje z ludźmi. Nie lubisz przesadzać, dlatego inni lubią z tobą pracować. Generalnie - rozsądek zwykle bierze u ciebie górę nad emocjami.
<BR />...potrzebujesz spokojnego otoczenia pełnego roślin i naturalnych materiałów, takich jak drewno, len, bawełna. Aby jednak wnętrze nie stało się zbyt monotonne, wzbogać je dekoracyjnymi akcentami w żywych, energetyzujących barwach, np. żółtej, czerwonej.
<BR />...twoja paleta kolorów powinna zawierać naturalne przytłumione odcienie zieleni i brązu. Do tego koniecznie odrobina kremu, żółci 
lub ciepłej brzoskwini. Zieleń pachnąca wiosną:
Ten kolor ma cudowne właściwości: wycisza, relaksuje, nastraja optymistycznie. Ponadto pozwala odpocząć przemęczonym oczom. Jeśli kochasz zieleń, to znaczy, że...
...jesteś zawsze zrelaksowana, dbasz o ład wokół siebie, masz nienaganne, choć niewylewne relacje z ludźmi. Nie lubisz przesadzać, dlatego inni lubią z tobą pracować. Generalnie - rozsądek zwykle bierze u ciebie górę nad emocjami.
...potrzebujesz spokojnego otoczenia pełnego roślin i naturalnych materiałów, takich jak drewno, len, bawełna. Aby jednak wnętrze nie stało się zbyt monotonne, wzbogać je dekoracyjnymi akcentami w żywych, energetyzujących barwach, np. żółtej, czerwonej.
...twoja paleta kolorów powinna zawierać naturalne przytłumione odcienie zieleni i brązu. Do tego koniecznie odrobina kremu, żółci lub ciepłej brzoskwini. Fot. Dekoral
A wokół błękit nieba:
<BR />Kolor niebieski to kolor świeżości. Wydaje się bardziej surowy niż pogodny, 
a jednak działa na nas uspokajająco. Kojarzy się z czystością, wręcz sterylnością. 
Jeśli masz podobne odczucia, to...
<BR />...jesteś poszukiwaczem ciszy i spokoju. Ufasz intuicji, bywasz skupiona 
na sobie, może trochę chłodna, ale też solidna i taktowna. Czasem ulegasz oderwanym 
od realności emocjom, zwłaszcza jeśli zagłębisz się w samotność. Nie lubisz zmian.
<BR />...potrzebujesz cichego azylu, ucieczki od codziennych stresów 
i ważnych spraw do załatwienia. Aby zadziałała twoja wyobraźnia i intuicja, zadbaj 
o łagodne światło, wprowadź do wnętrza delikatne zdobienia, wzory. Wstaw sprzęty 
o miękkich, łagodnych kształtach, np. fotel, przepastną kanapę. 
<BR />...twoja paleta kolorów obejmuje błękity z dodatkiem neutralnych barw, np. beżu, écru oraz bardzo jasnego różu. A wokół błękit nieba:
Kolor niebieski to kolor świeżości. Wydaje się bardziej surowy niż pogodny, a jednak działa na nas uspokajająco. Kojarzy się z czystością, wręcz sterylnością. Jeśli masz podobne odczucia, to...
...jesteś poszukiwaczem ciszy i spokoju. Ufasz intuicji, bywasz skupiona na sobie, może trochę chłodna, ale też solidna i taktowna. Czasem ulegasz oderwanym od realności emocjom, zwłaszcza jeśli zagłębisz się w samotność. Nie lubisz zmian.
...potrzebujesz cichego azylu, ucieczki od codziennych stresów i ważnych spraw do załatwienia. Aby zadziałała twoja wyobraźnia i intuicja, zadbaj o łagodne światło, wprowadź do wnętrza delikatne zdobienia, wzory. Wstaw sprzęty o miękkich, łagodnych kształtach, np. fotel, przepastną kanapę.
...twoja paleta kolorów obejmuje błękity z dodatkiem neutralnych barw, np. beżu, écru oraz bardzo jasnego różu. Fot. Arkadiusz Ścichocki / AG
Żółty, czyli wesoło mi!:
<BR />To kolor najradośniejszy. Dlatego w jego otoczeniu łatwo się zrelaksować, 
rozpogodzić nawet w pochmurny dzień i odzyskać dobry humor. 
Jeśli uważasz, że żółty należy do twoich ulubionych kolorów, to...
<BR />...jesteś osobą łagodną i pełną optymizmu. Doskonale dogadujesz się 
z całym światem. Cenisz spokój i harmonię. Staranna i logiczna, sprawdzasz się 
jako organizator. I świetny szef.
<BR />...potrzebujesz świetlistego otoczenia, które będzie cię stymulować do działania. A barwa żółta pobudza umysł, inspiruje i nastraja pozytywnie, 
dając nadzieję, że wszystko potoczy się szczęśliwie.
<BR />...twoja paleta kolorów powinna składać się z cytrusowych tonacji żółtego, zielonego i pomarańczowego, ale z odrobiną np. turkusu i czerwieni. Dobrze zrobią też dodatki z przezroczystych materiałów, m.in. szkła. Żółty, czyli wesoło mi!:
To kolor najradośniejszy. Dlatego w jego otoczeniu łatwo się zrelaksować, rozpogodzić nawet w pochmurny dzień i odzyskać dobry humor. Jeśli uważasz, że żółty należy do twoich ulubionych kolorów, to...
...jesteś osobą łagodną i pełną optymizmu. Doskonale dogadujesz się z całym światem. Cenisz spokój i harmonię. Staranna i logiczna, sprawdzasz się jako organizator. I świetny szef.
...potrzebujesz świetlistego otoczenia, które będzie cię stymulować do działania. A barwa żółta pobudza umysł, inspiruje i nastraja pozytywnie, dając nadzieję, że wszystko potoczy się szczęśliwie.
...twoja paleta kolorów powinna składać się z cytrusowych tonacji żółtego, zielonego i pomarańczowego, ale z odrobiną np. turkusu i czerwieni. Dobrze zrobią też dodatki z przezroczystych materiałów, m.in. szkła. Fot. Michał Mutor / AG
Elegancja w odcieniach fioletu:
<BR />Jego ciemne, głębokie odcienie nazywane bywają kolorem luksusu. Ci, którzy się nim otaczają, 
są postrzegani jako ekstrawaganccy na zewnątrz, ale skryci. Jeśli lubisz fioletowy, to...
<BR />...jesteś osobą twórczą, tajemniczą, skłonną do silnych wzruszeń. Ale też niezdecydowaną i mającą skłonności do zatapiania się we własnym świecie. Chciałabyś, aby otoczenie doceniło twoją szlachetność i idealizm, potrafisz więc współczuć, szczególnie tym, którzy mieli w życiu mniej szczęścia niż ty.  
<BR />...potrzebujesz okazałego i luksusowego otoczenia w głębokich 
i bogatych kolorach. Zadbaj jednak, by we wnętrzu - dla przeciwwagi - znalazły się również elementy jasne, subtelne.
<BR />...twoja paleta kolorów zawiera kombinację fioletu, śliwki 
i ostrego różu. Pamiętaj też o jasnych neutralnych barwach oraz akcentach błękitu 
lub zieleni  - razem stworzą harmonijną całość. Elegancja w odcieniach fioletu:
Jego ciemne, głębokie odcienie nazywane bywają kolorem luksusu. Ci, którzy się nim otaczają, są postrzegani jako ekstrawaganccy na zewnątrz, ale skryci. Jeśli lubisz fioletowy, to...
...jesteś osobą twórczą, tajemniczą, skłonną do silnych wzruszeń. Ale też niezdecydowaną i mającą skłonności do zatapiania się we własnym świecie. Chciałabyś, aby otoczenie doceniło twoją szlachetność i idealizm, potrafisz więc współczuć, szczególnie tym, którzy mieli w życiu mniej szczęścia niż ty.
...potrzebujesz okazałego i luksusowego otoczenia w głębokich i bogatych kolorach. Zadbaj jednak, by we wnętrzu - dla przeciwwagi - znalazły się również elementy jasne, subtelne.
...twoja paleta kolorów zawiera kombinację fioletu, śliwki i ostrego różu. Pamiętaj też o jasnych neutralnych barwach oraz akcentach błękitu lub zieleni - razem stworzą harmonijną całość. Fot. Radosław Wojnar