Kawalerka w wersji mikro. To mieszkanie ma tylko 18 m kw.
Malutka kawalerka jest nowocześnie wykończona, ultrafunkcjonalna i pełna designerskich smaczków. Na pierwszy rzut oka wystrój wydaje się prosty, dopiero drugie, uważne spojrzenie pozwala dostrzec specyficzną jakość, którą Anna określa jako "sensualny funkcjonalizm".
Skrót perspektywiczny, w jakim został pokazany motyw na fototapecie, wprowadza element dynamiki nie tylko do obrazu, ale do całej przestrzeni dziennej. Neon wykonano we współpracy z firmą, która wyprodukowała oryginalny, umieszczony na elewacji warszawskiego kina Relax.
Strefę dzienną (mieszcząca sypialnię i kącik jadalny) można odseparować od przeszklonej kabiny prysznicowej za pomocą przesuwnych drzwi z lakierowanego MDF. Brodzik, model Olympic, Novellini; bateria prysznicowa, model Citterio M, Axor. Oświetlenie w postaci wpuszczanych oczek sufitowych w korytarzu i łazience, Spotline.
Kawalerka - jak urządzić to najmniejsze z mieszkań
Zabudowa stolarska została wykonana na zamówienie wg koncepcji projektantki. Stół (na trzech nogach, co pozwala wsunąć dwa krzesła), model Jump, Pedrali; krzesła projektuK Marcel Wanders, Magis.
Fototapeta znajdująca się na ścianie za łóżkiem została wykonana na zamówienie. Jest powiększeniem oryginalnego zdjęcia z lat 60. zakupionego w PAP-ie. Kinkiet, model I.Cono, Vibia.
Małe mieszkanie w skandynawskim stylu - 25 m kw.
Zrelaksuj się - zachęca neon z fototapety, która jest powiększeniem oryginalnego zdjęcia z lat 60. przedstawiającego warszawskie kino Relax. - Fototapeta nawiązuje oczywiście do głównego wątku całego projektu, czyli idei relaksu. Drugim powodem, dla którego się tutaj znalazła, jest mój sentyment do architektury Warszawy czasów PRL-u. Niedocenionej i w większości już wypartej przez nowe biurowce oraz apartamentowce - wyjaśnia Anna. - To sugestia, by używając wyobraźni, cofnąć się w czasie. Dlatego do kuchni wybrałam krzesła, które kojarzą się z klubowymi fotelami i stolikami sprzed lat, a forma baterii w łazience jest ukłonem w stronę estetyki lat 50.
Mnie się wydaje, że przy ponownej wizycie wnętrze nie będzie już w stanie niczym zaskoczyć. Ale kiedy czytam komentarze gości, wśród których są samotni podróżnicy, zapracowani biznesmeni, a także młode (i bardziej zaawansowane stażem) pary, przekonuję się, że w słowach Anny Olszewskiej nie było przesady. Większość stałych bywalców deklaruje, że na pewno jeszcze powróci do malutkiej, białej kawalerki przy kultowym warszawskim placu Zbawiciela. Placu w centrum stolicy, pełnym młodych ludzi zarówno w tygodniu, w porze lunchu, jak i podczas weekendów, kiedy to dosłownie kipi nocnym życiem.
Funkcjonalna zabudowa kuchenna mieści wyposażenie typowej kuchni: piekarnik, Gorenje; bateria kuchenna, model Cosmopolitan, Hansgrohe; okap, Electrolux; zlewozmywak, model Planar, Franke; biała roleta zaciemniająca, IKEA.
Fot. Michał Mrowiec
Nastrój w sypialni tworzy neon odbijający się w szkle kabiny prysznicowej i podświetlany stolik, model Wow Luminoso, Pedrali; łóżko bez wezgłowia, model Pisolo, Pianca; pled i poduszki, Ivano Redaelli.
W malutkiej łazience toaleta sąsiaduje z przeszkloną kabiną prysznicową. Pojemna zabudowa stolarska pod umywalką została wykonana na zamówienie; umywalka podblatowa, model Vero, Duravit; bateria umywalkowa ścienna Citerrio M, Axor; kinkiet, model Talo, Artemide.
Łazienka