Aranżacje wnętrz: Afryka wcale nie taka dzika

Nie udało ci się jeszcze zrealizować marzenia o wyprawie na czarny ląd? Namiastkę Afryki możesz stworzyć we własnym mieszkaniu. Podpowiadamy ci, jak łatwo to zrobić.
Aranżacje wnętrza Aranżacje wnętrza Fot. Łukasz Zandecki, stylizacja Aneta Kosiba

Aranżacje wnętrz: geometryczne wzory

Jeżeli marzysz o wnętrzu w stylu afrykańskim zainteresuj się kolorami ziemi z tej części świata. Jest to przybrudzony czerwony, pomarańczowy, ciemno brązowy, czarny. I zielony, oczywiście. Wykorzystywane są do tworzenia geometrycznych, przeplatających się ze sobą wzorów. Niekiedy precyzyjnych, niekiedy celowo niedoskonałych, jakby malowanych ręką niewprawnego artysty.

Aranżacje wnętrz Aranżacje wnętrz Fot. Michał Mutor/ Agencja Wyborcza.pl

Aranżacje wnętrz: cętki i łaty

Geometryczne szlaczki często miksowane są z motywami, zaczerpniętymi ze skór dzikich zwierząt. Razem tworzą styl niepowtarzalny i od razu rozpoznawalny.

Ozdobne ramki Ozdobne ramki Fot. archiwum

Aranżacje wnętrz: ozdobne ramki

Nie musisz od razu przemalowywać w cętki całej ściany, ale może jakiś jej fragment? A  może wystarczą drzwi, listwa sztukateryjna lub kilka stylowych ramek na zdjęcia?

Aranżacje wnętrz: pokrowce ze skóry

Tutaj krzesła okrywają pokrowce z naturalnej skóry - są uszyte z pociętych pasków, co podkreśla ich  ciekawy, nowoczesny wygląd. To wersja luksusowa.
W wersji ekonomicznej skórę możesz zastąpić materiałem - sztucznych futer o wzorach dzikich zwierząt, nawet tych najbardziej egzotycznych, jest na rynku sporo.

Wzory Wzory BALONCICI

Aranżacje wnętrz: ciemne meble

Dopełnieniem stylizacji będą proste, drewniane meble. Najlepiej by były ciemne, jak najciemniejsze, nawet w kolorze hebanu. Z drugiej strony do wnętrza w stylu afrykańskim pasuję lekkie meble ratanowe, niczym z tarasu kolonialnej posiadłości - to wersja zdecydowanie bardziej przystępna cenowo.

Aranżacje wnętrz: skóra na podłogę

A co na podłogę? Jeżeli upierasz się, że musi coś na niej leżeć rzuć na deski jakąś skórę (może być sztuczna, udająca tę zdartą ze zwierza). Pasować będzie także jutowy chodnik - ozdobiony geometrycznym szlaczkiem lub gładki, w kolorze neutralnym, np.  jasno beżowym.

Aranżacja wnętrza Aranżacja wnętrza Fot. archiwum

Aranżacje wnętrz: egzotyczne dekoracje

Na ścianie powieś kilka masek. Na szczęście maski obrzędowe przywożone z afrykańskich targów najczęściej nie są oryginalne. Wykonywane są na wzór tych używanych przez szamanów i nie mają w sobie magicznych mocy (nie zawsze przyjaznych białemu człowiekowi).

Aranżacje wnętrz: poduchy ręcznie tkane

Na kanapie rozrzuć kilka poduszek w panterę, zebrę lub ocelota - nie bój się, mimo różnych kolorów i wzorów nie będą się gryzły. Na regale lub półce postaw kilka drewnianych figurek - i afrykańskie wnętrze gotowe.

Dekoracje: ozdobna lampa

Jeżeli nie lubisz wnętrz z dużą ilością ozdób, szpargałów, a chcesz zaakcentować afrykański charakter wnętrza - postaw na jeden, mocny element.
Na tle ceglastej ściany lampa z cętkowanym abażurem wygląda świetnie.W dodatku stoi na stoliku z elementami tego samego wzoru.

Taki komplet można zrobić samodzielnie - wystarczy użyć samoprzylepnej tapety w cętki.

Więcej o:
Copyright © Agora SA