Kuchnia skandynawska. 6 kuchni w stylu skandynawskim

Kuchnia skandynawska jest jasna i funkcjonalna. Ma w sobie przytulność mimo prostoty wystroju. Wybraliśmy 6 aranżacji waszych kuchni w stylu skandynawskim.
Kuchnia jest mała, ale wygodna. W zabudowie w kształcie litery L sporo się mieści. Gdy blaty okazują się niewystarczające, spod piekarnika można wysunąć stolnicę, zwiększając powierzchnię roboczą. Kuchnia jest mała, ale wygodna. W zabudowie w kształcie litery L sporo się mieści. Gdy blaty okazują się niewystarczające, spod piekarnika można wysunąć stolnicę, zwiększając powierzchnię roboczą. fot. Mariusz Purta

Kuchnia skandynawska: mała i przytulna

Kuchnia jest mała, ale wygodna. W zabudowie w kształcie litery L sporo się mieści. Gdy blaty okazują się niewystarczające, spod piekarnika można wysunąć stolnicę, zwiększając powierzchnię roboczą. Ścianę między górnymi a dolnymi szafkami wyłożono płytkami ceramicznymi typu "metro". dodają one niewielkiej kuchni blasku. Tuż obok znajduje siei tradycyjny, drewniany stół.

aranżacja kuchni, meble kuchenne, styl skandynawskiMARIUSZ PURTA

Fronty szafek kuchennych pomalowano transparentną farbą do drewna, która nadaje mu kolor, ale nie zakrywa rysunku słojów. Takimi samymi frontami obudowano okap. Białe drzwi w ściance obok lodówki, otwierające się na dotyk, prowadzą do spiżarni.
Fronty szafek kuchennych pomalowano transparentną farbą do drewna, która nadaje mu kolor, ale nie zakrywa rysunku słojów. Takimi samymi frontami obudowano okap. Białe drzwi w ściance obok lodówki, otwierające się na dotyk, prowadzą do spiżarni. MICHAL PRZEZDZIK-BUCZKOWSKI

Skandynawska kuchnia: kuchnia z kroplą koloru

W tej kuchni panuje skandynawska prostota. Fronty szafek kuchennych pomalowano transparentną farbą do drewna, która nadaje mu kolor, ale nie zakrywa rysunku słojów. Takimi samymi frontami obudowano okap. Białe drzwi w ściance obok lodówki, otwierające się na dotyk, prowadzą do spiżarni. Żeby ożywić monochromatyczną kuchnię wprowadzono mocne akcenty kolorystyczne - niebieski robot kuchenny - kolorowe lampy nad długim, drewnianym stołem. 
W otwartej przestrzeni dziennej podział na strefy funkcjonalne jest czysto umowny. Salon zaczyna się tam, gdzie stoi kanapa.

salon, styl skandynawski, aranżacja salonuMICHAL PRZEZDZIK-BUCZKOWSKI

Kuchnie znanych i lubianych. Zobacz, gdzie gotują

ZABUDOWA KUCHENNA z lakierowanej płyty MDF ma kształt litery U - taki układ zapewnia wygodne miejsce do pracy. Masywność sięgających do sufitu górnych szafek przełamują przeszklone fronty. ZABUDOWA KUCHENNA z lakierowanej płyty MDF ma kształt litery U - taki układ zapewnia wygodne miejsce do pracy. Masywność sięgających do sufitu górnych szafek przełamują przeszklone fronty. IGOR DZIEDZICKI

Kuchnia skandynawska cała w bieli

Biel jest najczęściej spotykaną barwą w skandynawskich kuchniach. Tutaj zdecydowanie dominuje. Zabudowa kuchenna z lakierowanej płyty MDF ma kształt litery U - taki układ zapewnia wygodne miejsce do pracy. Masywność sięgających do sufitu górnych szafek przełamują przeszklone fronty. Kuchni jest otwarta na jadalnię, w której króluje solidny stół (ze sklepu Belbazaar), zrobiony z drewna sheesham, nazywanego również palisandrem indyjskim. Został wykonany tradycyjnymi metodami przez azjatyckich rzemieślników.

W JADALNI króluje solidny stół (ze sklepu Belbazaar), zrobiony z drewna sheesham, nazywanego również palisandrem indyjskim. Został wykonany tradycyjnymi metodami przez azjatyckich rzemieślników. fot. Igor DziedzickiIGOR DZIEDZICKI

Szara kuchnia. 22 modne aranżacje

Kuchnia po metamorfozie Kuchnia po metamorfozie fot. odnowameble.pl

Kuchnia skandynawska prezentacja - kuchnia w szarościach

Obszerną kuchnię w starej kamienicy umeblowano szafkami o szarych frontach. Wyszukany odcień dobrze się komponuje z ceglaną ścianą. Takie połączenie nadaje dość surowym wnętrzom przytulności. Dodatki ograniczono do minimum, ważne żeby było funkcjonalnie. Mimo obecności wysokich okien zadbano o dobre oświetlenie, zainstalowano kilka lamp sufitowych. Mimo że zrezygnowano z górnych szafek, miejsca na przechowywanie jest tu bardzo dużo.

Kuchnia po metamorfoziefot. odnowameble.pl

Zabudowa w jednym ciągu była za mało pojemna, właściciele wysokiej kuchni zdecydowali się więc aż na trzy rzędy górnych szafek. Ponieważ dostęp do tych najwyższych jest utrudniony, trzymają w nich tylko rzeczy rzadko używane. Zabudowa w jednym ciągu była za mało pojemna, właściciele wysokiej kuchni zdecydowali się więc aż na trzy rzędy górnych szafek. Ponieważ dostęp do tych najwyższych jest utrudniony, trzymają w nich tylko rzeczy rzadko używane. Fot. Monika Filipiuk-Obałek

Kuchnia skandynawska meble - wysoka zabudowa kuchenna

Ta kuchnia jest wąska, ale za to wysoka. Zabudowa w jednym ciągu była za mało pojemna, właściciele kuchni zdecydowali się więc aż na trzy rzędy górnych szafek. Ponieważ dostęp do tych najwyższych jest utrudniony, trzymają w nich tylko rzeczy rzadko używane. I tu wprowadzono białe meble kuchenne. Bardzo dobrze wyglądają w towarzystwie elementów z drewna.

Miejsce do jedzenia w kuchni. fot. Monika Filipiuk-Obałek

W kuchni panuje stylowa mieszanka. Skandynawskie szafki (IKEA) zgodnie sąsiadują z rustykalnym stołem i designerskimi krzesłami. Wnętrze oświetla lampa Caboche ze szklanych paciorków. Misy z barwionego szkła z Murano przypominają o podróży do Wenecji. W kuchni panuje stylowa mieszanka. Skandynawskie szafki (IKEA) zgodnie sąsiadują z rustykalnym stołem i designerskimi krzesłami. Wnętrze oświetla lampa Caboche ze szklanych paciorków. Misy z barwionego szkła z Murano przypominają o podróży do Wenecji. fot. Rafał Lipski

Kuchnia skandynawska wnętrza : pełna harmonia

W kuchni panuje stylowa mieszanka. Skandynawskie szafki zgodnie sąsiadują z rustykalnym stołem i designerskimi krzesłami. Wnętrze oświetla lampa Caboche ze szklanych paciorków. Misy z barwionego szkła z Murano przypominają o podróży do Wenecji. Porcelanowe figurki z Ćmielowa to duma gospodarzy. Kilka z nich odziedziczyli po dziadkach i za punkt honoru postawili sobie powiększenie kolekcji.

figurki z ćmielowafot. Rafał Lipski

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.