Przestronny dom jednorodzinny

Duży metraż nie daje gwarancji powodzenia w funkcjonalnym zaprojektowaniu wnętrz. Łatwo zapędzić się w kozi róg i umieścić w nich zbyt dużą ilość mebli i dodatków. Jak zatem sprawić, by przestronny dom jednorodzinny pozostał taki nawet po umeblowaniu?
Widok na salon Widok na salon proj.: arch. Agnieszka Noworzyń, www.i-2.pl, fot. AQForm

Duzy salon i sofa modułowa

Co zrobić, żeby salon nie wydawał się pusty mimo, że nie chcemy tam dodatkowych mebli? Wybrać kolorową sofę modułową, która zdominuje aranżację.

Kominek i TV w salonie Kominek i TV w salonie proj.: arch. Agnieszka Noworzyń, www.i-2.pl, fot. AQForm

Kominek i tv na jednej ścianie

Najlepiej byłoby uniknąć takiego rozwiązania, ale często nie ma możliwości, by umieścić kominek i tv w dwóch różnych miejscach. A skoro już muszą znaleźć się obok siebie, warto zadbać, by ze sobą nie konkurowały. Tutaj w oryginalny sposób połączono wykończenie kominka z zabudową meblową pod tv.

Widok na aneks kuchenny Widok na aneks kuchenny proj.: arch. Agnieszka Noworzyń, www.i-2.pl, fot. AQForm

Jasno i przestronnie

Podłoga w strefie dziennej została wszędzie wykończona drewnianymi deskami. Brak podziałów powoduje, że ta przestrzeń wygląda na jeszcze większą. Białe ściany to z kolei wynik zafascynowania właścicieli stylem skandynawskim.

Zabudowa meblowa w kuchni Zabudowa meblowa w kuchni proj.: arch. Agnieszka Noworzyń, www.i-2.pl, fot. AQForm

Zlew pod oknem

Takie umiejscowienie zlewu z pewnością uprzyjemni zmywanie naczyń - szczególnie, jeśli z okna rozciąga się widok na ogród.

Jadalnia obok aneksu kuchennego Jadalnia obok aneksu kuchennego proj.: arch. Agnieszka Noworzyń, www.i-2.pl, fot. AQForm

Pomysłowa ścianka

Taka ażurowa przegroda między aneksem kuchennym a jadalnią to nie tylko ciekawa dekoracja - zasłania również lodówkę przed widokiem z salonu.

Lustrzana szafa w przedpokoju Lustrzana szafa w przedpokoju proj.: arch. Agnieszka Noworzyń, www.i-2.pl, fot. AQForm

Doświetlenie przedpokoju

Lustrzane fronty szaf ubraniowych w przedpokoju nie tylko pozwalają się przejrzeć podczas ubierania. Sprawiają również, że do wnętrza wpada więcej światła (odbitego) oraz, że sama szafa na pierwszy rzut oka wydaje się niewidoczna - wydaje nam się, że to po prostu ściana pokryta lustrami.

Schody wykończone drewnem Schody wykończone drewnem proj.: arch. Agnieszka Noworzyń, www.i-2.pl, fot. AQForm

Biel i drewno

Drewno jest najchętniej wybieranym materiałem wykończeniowym jeśli chodzi o schody. Ociepla wnętrze i przyjemnie skrzypi pod nogami, a tutaj dodatkowo pięknie komponuje się z białymi ścianami.

Lustro na całą ścianę w łazience Lustro na całą ścianę w łazience proj.: arch. Agnieszka Noworzyń, www.i-2.pl, fot. AQForm

Optyczne powiększenie pomieszczenia

Lustro na całej ścianie sprawia, że łazienka wydaje się o wiele większa, niż jest w rzeczywistości.

Ściana w łazience wyłożona cementowymi płytkami dekoracyjnymi Ściana w łazience wyłożona cementowymi płytkami dekoracyjnymi proj.: arch. Agnieszka Noworzyń, www.i-2.pl, fot. AQForm

Dekory na ścianie

Właścicielowi tego domu bardzo zależało na tym, by w łazience znalazły się właśnie takie płytki cementowe. Wyłożenie nimi ściany, przy której znalazł się prysznic sprawiło, że w pierwszej chwili w ogóle go nie zauważamy. A sam prysznic został zlokalizowany pod skosem. Można? Można!

Aranżacja toalety z prysznicem Aranżacja toalety z prysznicem proj.: arch. Agnieszka Noworzyń, www.i-2.pl, fot. AQForm

Zabudowa w łazience

Sprytny pomysł na przechowywanie drobiazgów w łazience - szafki nad obudową stelaża za sedesem.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.