Dwupoziomowy apartament pełen kolorów i designu

Aranżowanie wnętrz to często sztuka kompromisu pomiędzy tym, co podpowiada serce, a tym, co wydaje się rozsądne. Dom Alexandry Tobler, dyrektor kreatywnej Westwing Brazylia, jest jak buntowniczy manifest wobec takiego podejścia. Znajdziemy w nim ciekawe zestawienia designerskich mebli i kolorowych akcesoriów, które na pierwszy rzut oka wydają się do siebie nie pasować - żaden przedmiot nie znalazł się tu jednak przypadkowo!
Widok na salon z jadalnią Widok na salon z jadalnią fot. Westwing

Salon na dwóch poziomach

Zróżnicowanie poziomów a tym apartamencie podkreśla funkcjonalny podział przestrzeni - wyżej znajduje się strefa wypoczynkowa, niżej - jadalnia.

Widok na niewielką jadalnię Widok na niewielką jadalnię fot. Westwing

Mniejsza jadalnia

Kobalt, szarość i brąz - kto by pomyślał, że połączenie tych kolorów może robić takie wrażenie? Niewielka wyspa kuchenna nie konkuruje z pięknie wykończonym stołem dzięki betonowej obudowie, która wydaje się tworzyć jedną całość z podłogą.

Strefa wypoczynkowa Strefa wypoczynkowa fot. Westwing

Do wypoczynku i zabawy

Klasyczna pikowana sofa i designerski fotel w paski - a do tego stoliki z blatami wyciętymi z pnia drzewa i dywan w kwiaty. Dom, w którym mieszka troje dzieci nie może być nudny i bezbarwny.

Ażurowy fotel Ażurowy fotel fot. Westwing

Fotel z innej (ogrodowej) bajki

Taki fotel zwykle spotykamy na tarasie lub w ogrodzie - jest lekki, przewiewny i łatwy w czyszczeniu. Co zatem robi w salonie? W zabawny sposób przypomina, że we własnym domu wszystko wolno!

Drugi salon z jadalnią Drugi salon z jadalnią fot. Westwing

W pudrowym różu

Modułowa sofa wypoczynkowa wykończona tapicerką w kilku różnych kolorach i wzorach - dobre rozwiązanie, gdy nie możemy zdecydować się na jeden konkretny materiał.

Jadalnia Jadalnia fot. Westwing

Stylistyczna mieszanka

Stół ze szklanym blatem, metalowe krzesła z miedzianym kolorze i żółty neon na ścianie - kolejny eksperyment, który okazał się pasować do całości.

Kuchnia Kuchnia fot. Westwing

Industrialnie, ale w kolorze

W kuchni znajdziemy elementy typowe dla wnętrz loftowych, które właścicielka zestawiła z kolorowymi kaflami na ścianie.

Schody z przeszkleniem zamiast balustrady Schody z przeszkleniem zamiast balustrady fot. Westwing

Surowa elegancja

Betonowa wylewka na podłodze i stopniach schodów oraz ich szklane zabezpieczenie - połączenie tych materiałów sprawia, że każdy z nich zyskuje nową jakość.

Wyjście na taras Wyjście na taras fot. Westwing

Więcej światła

Duże przeszklenia i ściany pomalowane na biało - dzięki tym prostym trikom wnętrza są jasne, a dom wydaje się tętnić życiem.

Dodatkowa jadalnia na tarasie Dodatkowa jadalnia na tarasie fot. Westwing

Z widokiem na miasto

Tutaj każdy posiłek smakuje lepiej - śniadanie o poranku, wczesny lunch, czy kolacja w rodzinnym gronie. To również idealne miejsce do przyjmowania gości.

Miejsce do pracy Miejsce do pracy fot. Westwing

Stylowa mieszanka

Duża ilość przedmiotów na biurku wcale nie musi przeszkadzać w pracy - mogą one służyć za źródło inspiracji.

Aranżacja sypialni właścicielki Aranżacja sypialni właścicielki fot. Westwing

Na wyciągnięcie ręki

Ściana, przy której znajduje się łóżko, oddziela sypialnię od garderoby. Brak drzwi umożliwia swobodne poruszanie się i nawiązuje do ogólnej koncepcji domu o otwartym planie.

Sypialnia dzieci Sypialnia dzieci fot. Westwing

Pastelowa aranżacja dla dziewczynek

Sypialnia trzech córek właścicielki wolna jest od motywów z bajek - królują tu pudrowe kolory oraz delikatne wzory ozdobne, a największe wrażenie robi różowa zabudowa z barierką zabezpieczającą w formie płotka.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.