Wystrój wnętrz: murowane szafki - sposób na niepowtarzalną kuchnię

Jeśli chcesz mieć naprawdę oryginalną kuchnię, wymuruj ścianki i zamontuj w nich fronty. Takie konstrukcje widuje się zwykle we wnętrzach urządzonych w stylu wiejskim, sprawdzą się jednak również w innych stylach.
Jeśli chcesz mieć naprawdę oryginalną kuchnię, nie kupuj gotowych szafek - wymuruj ścianki i zamontuj w nich fronty. Takie konstrukcje widuje się zwykle we wnętrzach urządzonych w stylu wiejskim, sprawdzą się jednak również w innych stylach. 
<BR />WYSTRÓJ WNĘTRZ. Otwarta kuchnia idealnie wtapia się w wystrój całej części dziennej - to dzięki białemu wszechobecnemu tu białemu kolorowi, na który pomalowano również murowane szafki. Schowki nie mają drzwiczek, co zobowiązuje gospodarzy do utrzymywania w nich bezwzględnego porządku   Kuchenny blat i fragmenty ścian wykończono niewielkimi płytkami ceramicznymi, oczywiście białymi.

Jeśli chcesz mieć naprawdę oryginalną kuchnię, nie kupuj gotowych szafek - wymuruj ścianki i zamontuj w nich fronty. Takie konstrukcje widuje się zwykle we wnętrzach urządzonych w stylu wiejskim, sprawdzą się jednak również w innych stylach.
WYSTRÓJ WNĘTRZ. Otwarta kuchnia idealnie wtapia się w wystrój całej części dziennej - to dzięki białemu wszechobecnemu tu białemu kolorowi, na który pomalowano również murowane szafki. Schowki nie mają drzwiczek, co zobowiązuje gospodarzy do utrzymywania w nich bezwzględnego porządku Kuchenny blat i fragmenty ścian wykończono niewielkimi płytkami ceramicznymi, oczywiście białymi. Fot. Sylwester Rejmer
WYSTRÓJ WNĘTRZ. W murowanych 'ramach' osadzono drzwiczki z postarzanego sztucznie drewna, pomalowanego na jasny kolor. Fronty w wyspie, widoczne z części dziennej, ozdobiono barwnymi malowidłami, dzięki czemu ta solidna konstrukcja zyskała lekkość i stała się głównym elementem dekoracyjnym tej części wnętrza.

WYSTRÓJ WNĘTRZ. W murowanych 'ramach' osadzono drzwiczki z postarzanego sztucznie drewna, pomalowanego na jasny kolor. Fronty w wyspie, widoczne z części dziennej, ozdobiono barwnymi malowidłami, dzięki czemu ta solidna konstrukcja zyskała lekkość i stała się głównym elementem dekoracyjnym tej części wnętrza. Fot. Rafał Lipski
WYSTRÓJ WNĘTRZ. Murowana jest tu nie tylko konstrukcja szafek stojących, ale także ścianka wydzielająca wnękę na piekarnik i dodatkowe schowki. Murki wykończono jasnym klinkierem; do ich barwy dobrano odcień płytek na ścianie nad blatem. 
Główny ciąg roboczy (ze zlewozmywakiem i płytą gazową) ma standardową wysokość, część z lodówką jest znacznie wyższa. Szafki przykryto blatem z jesionu; fronty są z malowanego drewna. 

WYSTRÓJ WNĘTRZ. Murowana jest tu nie tylko konstrukcja szafek stojących, ale także ścianka wydzielająca wnękę na piekarnik i dodatkowe schowki. Murki wykończono jasnym klinkierem; do ich barwy dobrano odcień płytek na ścianie nad blatem. Główny ciąg roboczy (ze zlewozmywakiem i płytą gazową) ma standardową wysokość, część z lodówką jest znacznie wyższa. Szafki przykryto blatem z jesionu; fronty są z malowanego drewna. Fot. Sylwester Rejmer
WYSTRÓJ WNĘTRZ. W tej kuchni, podobnie jak w połączonym z nią salonem, zestawiono cegłę z sosnowym drewnem - z niego są zrobione proste gładkie fronty szafek oraz front zasłaniający zmywarkę dyskretnie ukrytą między schowkami. Ceglana konstrukcją nie rzuca się w oczy; widać ją głównie na barku i przy odkrytych półkach na zakończeniu najkrótszego odcinka ciągu roboczego.

WYSTRÓJ WNĘTRZ. W tej kuchni, podobnie jak w połączonym z nią salonem, zestawiono cegłę z sosnowym drewnem - z niego są zrobione proste gładkie fronty szafek oraz front zasłaniający zmywarkę dyskretnie ukrytą między schowkami. Ceglana konstrukcją nie rzuca się w oczy; widać ją głównie na barku i przy odkrytych półkach na zakończeniu najkrótszego odcinka ciągu roboczego. Fot. Monika Lewandowska/Phototapeta
WYSTRÓJ WNĘTRZ. Drewno, postarzane płytki na podłodze, przecierane ściany, zazdrostka w oknie, a do tego murowane szafki. Ich fronty zrobiono z sosnowego drewna. Aby nowoczesność nie ingerowała nadmiernie w ten wiejski styl, drewnianym panelem zasłonięto również front zmywarki, dzięki czemu widać tylko panel sterowania (z prawej). Okno obramowano małymi ceramicznymi płytkami o kolorystyce nawiązującej do podłogi.

WYSTRÓJ WNĘTRZ. Drewno, postarzane płytki na podłodze, przecierane ściany, zazdrostka w oknie, a do tego murowane szafki. Ich fronty zrobiono z sosnowego drewna. Aby nowoczesność nie ingerowała nadmiernie w ten wiejski styl, drewnianym panelem zasłonięto również front zmywarki, dzięki czemu widać tylko panel sterowania (z prawej). Okno obramowano małymi ceramicznymi płytkami o kolorystyce nawiązującej do podłogi. Fot. Rafał Lipski
WYSTRÓJ WNĘTRZ. Przecierane jasnoniebieskie płytki to ciekawy kontrast dla ciemnego drewna,z którego zrobiony fronty zarówno szafek, jak i szuflad. Wykończono nimi nie tylko ściany i podłogę, ale także murowaną konstrukcję szafek i wysokiej wnęki. 

WYSTRÓJ WNĘTRZ. Przecierane jasnoniebieskie płytki to ciekawy kontrast dla ciemnego drewna,z którego zrobiony fronty zarówno szafek, jak i szuflad. Wykończono nimi nie tylko ściany i podłogę, ale także murowaną konstrukcję szafek i wysokiej wnęki. Fot. Michał Skorupski
Zaskakujące połączenie stylu wiejskiego z techno. Murowane są nie tylko szafki w głównym ciągu roboczym, ale także wyspa na środku wnętrza. Murki pomalowane farbą w srebrnym kolorze wyglądają jak stalowa blacha. Z tym nieco zimnym wykończeniem kontrastują utrzymane w ciepłych barwach ceramiczne kafle wokół kuchenki ażurowe drewniane drzwiczki.

Zaskakujące połączenie stylu wiejskiego z techno. Murowane są nie tylko szafki w głównym ciągu roboczym, ale także wyspa na środku wnętrza. Murki pomalowane farbą w srebrnym kolorze wyglądają jak stalowa blacha. Z tym nieco zimnym wykończeniem kontrastują utrzymane w ciepłych barwach ceramiczne kafle wokół kuchenki ażurowe drewniane drzwiczki. Fot. Adam Kałwa
WYSTRÓJ WNĘTRZ. Stylizowany piekarnik z jasnym frontem został wbudowany w wykończoną na gładko murowaną szafkę. Na ścianie nad płytą gazową  - autentyczne kafle ze starego pieca zwieńczone sztukaterią. Całość przypomina piec, niezbędne wyposażenie dawnych wiejskich kuchni. Zamiast tradycyjnych szafek są półki ukryte za lnianymi zasłonkami zawieszonymi na relingach.  

WYSTRÓJ WNĘTRZ. Stylizowany piekarnik z jasnym frontem został wbudowany w wykończoną na gładko murowaną szafkę. Na ścianie nad płytą gazową - autentyczne kafle ze starego pieca zwieńczone sztukaterią. Całość przypomina piec, niezbędne wyposażenie dawnych wiejskich kuchni. Zamiast tradycyjnych szafek są półki ukryte za lnianymi zasłonkami zawieszonymi na relingach. Fot. Sylwester Rejmer
Więcej o: