Kolor w kuchni: czerwone inspiracje

Jako kolor ognia, symbol energii czerwony świetnie pasuje do kuchni. Osobie gotującej dodaje animuszu, stołownikom zaostrza apetyt.

ARANŻACJA WNĘTRZ: kolor dzieli na strefy

Klasyczny i trochę nudny styl tej kuchni przełamało użycie koloru na dużej płaszczyźnie. Czerwona jest cała jedna ściana i część sufitu. Kolor wyraźnie dzieli całe pomieszczenie na dwie odrębne części - kuchenną i tę jadalną.

ARANŻACJA WNĘTRZ: klasyczne połączenie

Zestawienie bieli i czerwieni zawsze daje doskonały efekt. Proste, białe szafki ustawiono na tle intensywnie czerwonej ściany. Mocny, zgrany duet. Połączenie go z brązowymi blatami całej zabudowie dodaje smaku.

MEBLE KUCHENNE: czerwono-białe

W tej kuchni ognisto czerwone są fronty szafek. Kolor ten powtórzono na mozaice, ułożonej między dolnymi i górnymi szafkami - ale ponieważ stonowano go białą fugą i pasem kafelków białych - mniej rzuca się w oczy. Całość tonuje także biały blat i ciekawy w formie, stalowy okap.

ARANŻACJA WNĘTRZ: w stylu zen

Ta kuchnia przypomina nieco japońską sztukę urządzania wnętrz - oszczędną w formie i detalach, wygodną. Bardzo nowoczesne jest połączenie dwóch dużych płaszczyzn kolorystycznych - czerwonej i drewnianej i rozdzielenie ich czarnym, odbijającym światło elementem konstrukcyjnym.

MEBLE KUCHENNE: czerwone retro

Oto propozycja dla nowatorskich wielbicieli stylu retro. Można wiele powiedzieć o tej stylizowanej zabudowie kuchni tylko nie to, że jest nudna i staroświecka. A sprawił to kolor frontów szafek - intensywnie czerwony.

ARANŻACJA WNĘTRZ: kuchnia z barkiem

Od czerwonej ściany efektownie odcina się biała listwa przypodłogowa. Jakby prowadziła nas do białej zabudowy kuchennej. Kolor szafek podkreślono białą glazurą i jednocześnie ciekawie przełamano nieco ciemniejszym pasem przy zlewie i wzdłuż blatu.
Interesująco wyglądają wnęki po obu stronach okapu - idealne miejsce na wyeksponowanie ładnych rzeczy.

ARANŻACJA WNĘTRZ: nowoczesna zabudowa

Ułożenie kolorów - od ciemniejszego na dole, misz-masz po środku, po białe szafki na górze sprawia, że całość zabudowy sprawia wrażenie niezwykle lekkiej. Czerwień od bieli oddziela także szary blat.
Urody tej energetycznej kuchni, w której aż chce się gotować, dodają także piękne uchwyty szafek - na dole z przewagą czerwieni, na górze - bieli.

Zabudowa kuchenna Zabudowa kuchenna TOVKACH OLEG

ARANŻACJA WNĘTRZ: kuchnia z rozmachem

To propozycja dla właścicieli dużych kuchni - aby uzyskać taki efekt potrzeba mieć nieco miejsca na odpowiedni rozmach. Na dwukolorowej, białej po bokach i czerwonej w rogu, ścianie wiszą czarno-czerwone szafki. Krótkie, nie sięgające podłogi. Jedną ścianę dekoruje pas szafek o pięknych, białych frontach w esy-floresy, na drugiej zainstalowano spory okap. I nic poza nim. Zarówno pod dolnymi, jak i górnymi szafkami zainstalowano listwy oświetleniowe.

ARANŻACJA WNĘTRZ: czerwona zabudowa

Do nowoczesnej, czerwono-białej zabudowy kuchennej, dodano kilka elementów szarych, które ciekawie podkreślają cała kompozycję. Efektownie wygląda szafka z żaluzjowym zamknięciem. Smacznie tu i niezwykle sympatycznie.

Więcej o:
Komentarze (7)
Kolor w kuchni: czerwone inspiracje
Zaloguj się
 • ernest29

  Oceniono 15 razy 11

  Te babcine firaneczki z falbankami są okropne, buduarowe, kompletnie nie pasują do halogenowych lampek. Bez stylu, bez gustu.Zdj. 1 , dalej nie oglądam.

 • turbo-liberal

  Oceniono 7 razy 3

  Właśnie czegoś takiego szukałem! Zrobię sobie dokładnie taką samą kuchnię.
  Na 7 metrach w bloku.

 • czemublokujecie_mikonto

  Oceniono 14 razy 2

  NIE-NIE-NIE! TYLKO 1 aranżacja jest znośna-pomimo czerwonego wszystko gra-slajd nr 7, widać że ktoś coś poskładał sensownie razem-0reszta wygląda jak nieporozumienie. Uparliście się na dany odcień czewieni w tych barkach, ścianach jak na nr1-a to sorry-albo inny odcień trzeba było dobrać-macie przecież NCS-no ale poczucia smaku jak widać brak-albo trzeba było zrobić inna aranżację! Od tego to oczy będą boleć-po jednym sezonie mieszkańcy postanowią remont, bo nawet okulista na to nic nie poradzi!
  Nie mozecie prosić o poradę jakiegoś gaya ze zmysłem kolorów, zapachów zanim zrobicie takie przerażające rzeczy? Te czerwienie moga byc w barze, w kinie-w kawiarni, gdzies na chwilę-ale nie w domu. w domu jako akcent-ale nie ten odcień! I nie tak szkaradnie na chama!

 • duch87

  Oceniono 9 razy 1

  Czerwień w kuchni kojarzy mi się tylko ze starą cegłą. Vintage wiecznie żywy i nadający wnętrzu tego czegoś ;).

 • brzdaciq

  0

  kuchnia co najmniej niebanalna, tak najłagodniej można ją określić, dla odważnych ;-) wszyscy wiemy jakie znaczenie mają kolory :) Pisze się o tym choćby tuta www.mmwarszawa.pl/492389/znaczenie-kolorow-w-aranzacji-wnetrz - ciekawy artykuł, i warto faktycznie na ten aspekt zwracać uwagę ;-)

 • agakol79

  0

  To naprawdę jest fajny patent. Za sprawą wizualizera. Wystarczy kilka kliknięć, aby stworzyć naprawdę realistyczną wizualizację naszego mieszkania w wybranych barwach infobudownictwo.pl/wnetrza/sciany/malowanie-wnetrz-wersji-2-0/

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX