Kolor w kuchni: czerwone inspiracje

Jako kolor ognia, symbol energii czerwony świetnie pasuje do kuchni. Osobie gotującej dodaje animuszu, stołownikom zaostrza apetyt.

ARANŻACJA WNĘTRZ: kolor dzieli na strefy

Klasyczny i trochę nudny styl tej kuchni przełamało użycie koloru na dużej płaszczyźnie. Czerwona jest cała jedna ściana i część sufitu. Kolor wyraźnie dzieli całe pomieszczenie na dwie odrębne części - kuchenną i tę jadalną.

ARANŻACJA WNĘTRZ: klasyczne połączenie

Zestawienie bieli i czerwieni zawsze daje doskonały efekt. Proste, białe szafki ustawiono na tle intensywnie czerwonej ściany. Mocny, zgrany duet. Połączenie go z brązowymi blatami całej zabudowie dodaje smaku.

MEBLE KUCHENNE: czerwono-białe

W tej kuchni ognisto czerwone są fronty szafek. Kolor ten powtórzono na mozaice, ułożonej między dolnymi i górnymi szafkami - ale ponieważ stonowano go białą fugą i pasem kafelków białych - mniej rzuca się w oczy. Całość tonuje także biały blat i ciekawy w formie, stalowy okap.

ARANŻACJA WNĘTRZ: w stylu zen

Ta kuchnia przypomina nieco japońską sztukę urządzania wnętrz - oszczędną w formie i detalach, wygodną. Bardzo nowoczesne jest połączenie dwóch dużych płaszczyzn kolorystycznych - czerwonej i drewnianej i rozdzielenie ich czarnym, odbijającym światło elementem konstrukcyjnym.

MEBLE KUCHENNE: czerwone retro

Oto propozycja dla nowatorskich wielbicieli stylu retro. Można wiele powiedzieć o tej stylizowanej zabudowie kuchni tylko nie to, że jest nudna i staroświecka. A sprawił to kolor frontów szafek - intensywnie czerwony.

ARANŻACJA WNĘTRZ: kuchnia z barkiem

Od czerwonej ściany efektownie odcina się biała listwa przypodłogowa. Jakby prowadziła nas do białej zabudowy kuchennej. Kolor szafek podkreślono białą glazurą i jednocześnie ciekawie przełamano nieco ciemniejszym pasem przy zlewie i wzdłuż blatu.
Interesująco wyglądają wnęki po obu stronach okapu - idealne miejsce na wyeksponowanie ładnych rzeczy.

ARANŻACJA WNĘTRZ: nowoczesna zabudowa

Ułożenie kolorów - od ciemniejszego na dole, misz-masz po środku, po białe szafki na górze sprawia, że całość zabudowy sprawia wrażenie niezwykle lekkiej. Czerwień od bieli oddziela także szary blat.
Urody tej energetycznej kuchni, w której aż chce się gotować, dodają także piękne uchwyty szafek - na dole z przewagą czerwieni, na górze - bieli.

Zabudowa kuchenna Zabudowa kuchenna TOVKACH OLEG

ARANŻACJA WNĘTRZ: kuchnia z rozmachem

To propozycja dla właścicieli dużych kuchni - aby uzyskać taki efekt potrzeba mieć nieco miejsca na odpowiedni rozmach. Na dwukolorowej, białej po bokach i czerwonej w rogu, ścianie wiszą czarno-czerwone szafki. Krótkie, nie sięgające podłogi. Jedną ścianę dekoruje pas szafek o pięknych, białych frontach w esy-floresy, na drugiej zainstalowano spory okap. I nic poza nim. Zarówno pod dolnymi, jak i górnymi szafkami zainstalowano listwy oświetleniowe.

ARANŻACJA WNĘTRZ: czerwona zabudowa

Do nowoczesnej, czerwono-białej zabudowy kuchennej, dodano kilka elementów szarych, które ciekawie podkreślają cała kompozycję. Efektownie wygląda szafka z żaluzjowym zamknięciem. Smacznie tu i niezwykle sympatycznie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.