Półki w kuchni na kilka sposobów

Półki wiszące możemy dopasować do wielu aranżacji kuchennych. Decydując się na nie, musimy zadbać o detale takie związane z ich wykończeniem, proporcjami czy sposobem mocowania, gdyż to one oprócz koloru i stylu, decydują o tym, czy nasza kuchnia będzie nowoczesna, minimalistyczna czy rustykalna lub wiejska. W tej galerii zobaczycie kilka inspirujących pomysłów na półki kuchenne w różnych stylach, które są nie tylko funkcjonalnym systemem przechowywania, ale też podkręcają klimat całej aranżacji w bardzo wyjątkowy sposób!

Półki w wydaniu nowoczesnym

Kuchnia nowoczesna kojarzy nam się z gładkimi powierzchniami, połyskiem i bardzo oszczędną formą. Tutaj funkcjonalność jest najważniejsza, jednak rozwiązania muszą być minimalistyczne. W takiej kuchni najlepiej sprawdzą się najprostsze półki, montowane bez widocznych wsporników. Ważne jest również to, aby materiał, z których wykonane są półki, pojawiał się już w aranżacji, np. w zabudowie kuchennej czy jako blat. Nie montujemy jednak cienkich, standardowych półek- najlepiej wyglądać będą takie o minimum 5 cm szerokości.

Półki w kuchni na kilka sposobówstyleathome.com, indulgy.com

Półki w tradycyjnym stylu

Tradycyjna, wiejska kuchnia daje nam zdecydowanie więcej możliwości. Tutaj materiałem, który powinniśmy rozważyć są drewniane półki na giętych wspornikach czy nawet takie metalowe o ażurowych, uroczych wzorach. Ma być swojsko, naturalnie i ładnie, tak aby klimat tradycyjnej kuchni został zachowany. Pamiętajmy też, że kuchnia urządzona w stylu tradycyjnym nie ma nic wspólnego z oszczędnym minimalizmem- tutaj domownicy kolekcjonują patery, filiżanki i imbryki. W takiej kuchni warto się nimi pochwalić i wyeksponować je na półkach.

Industrialna kuchnia z półkami

Industrialny styl ma swoich zagorzałych zwolenników, którzy zakochali się w pofabrycznych przestrzeniach i ich klimacie oraz tych, którzy nie znoszą ich chłodu i braku elegancji. Jeśli jednak ten styl przypadł Wam do gustu, w Waszym industrialnym domu nie może zabraknąć betonowych półek bądź ostatnio bardzo mocnych, "rurkowych" konstrukcji. Gruba, szorstka decha również pomoże Wam nieco ocieplić klimat industrialnych wnętrz.

Półki w kuchni na kilka sposobówloftchile.com

Pokaż swoją kolekcję!

Szalone retro i kolorowe kolekcje szkła i porcelany dają nam wyrazistą, wielobarwną i bardzo wesołą kuchnię. Podobnie jak w stylu tradycyjnym, warto wszystkie kolekcje eksponować. W ten sposób serwując sobie niesamowitą przyjemność patrzenia na intensywne, wielobarwne filiżanki, wzorzyste miseczki czy talerze, które podbijają zadziorny i radosny klimat eklektycznych wnętrz. Półki stają się zatem źródłem inspiracji i dobrej energii we wnętrzu.

Półki w kuchni na kilka sposobówkadin.in

Przede wszystkim funkcja!

Nie ważne jednak, w jakim stylu jest nasza kuchnia a nawet całe mieszkanie. Ważne jest to, aby półki pełniły dobrze swoja funkcję. Jeśli mają eksponować nasze kolekcje- zaplanujmy je w odpowiednio widocznym miejscu. Jeśli są przede wszystkim kolejnym miejscem do przechowywania- wykorzystajmy ich potencjał jak najlepiej. Pamiętajmy też, że mamy do dyspozycji haczyki na kubki, uchwyty na papier czy ręczniki. Stosując różną głębokość półek, będzie nam wygodniej sięgać po małe rzeczy ułożone na płytkich półkach. Prawidłowo zaplanowany układ półek może zastąpić nam obszerną szafkę lub stać się namiastką spiżarni.

Półki w kuchni na kilka sposobówchairandchair.com.au

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.