Pomysły na cegłę w kuchni

Ceglana ściana w kuchni sprawdzi się niezależnie od stylu wnętrza. Zebraliśmy kilka pomysłów na wykorzystanie cegły w kuchennych wnętrzach.
DOM. Cegła na ścianie nad kuchennym blatem została ujęta w dębową ramę, która służy jako półka. Przy ścianie zainstalowano ledowe oświetlenie. DOM. Cegła na ścianie nad kuchennym blatem została ujęta w dębową ramę, która służy jako półka. Przy ścianie zainstalowano ledowe oświetlenie. Fot. Lukasz Zandecki

Cegła w ramie

Cegła na ścianie nad kuchennym blatem została ujęta w dębową ramę, która jednocześnie służy jako półka. Z tego samego rodzaju drewna jest blat kuchenny. Przy ścianie zainstalowano ledowe oświetlenie.

ARANŻACJE WNĘTRZ - ŚCIANY. Ceglane ściany są w całej kuchni. Tylko nad kuchenną płytą grzejną, czyli w miejscu najbardziej narażonym na działanie wysokiej temperatury i zabrudzenie oparami gotujących się potraw, cegłę zabezpieczono taflą szkła. ARANŻACJE WNĘTRZ - ŚCIANY. Ceglane ściany są w całej kuchni. Tylko nad kuchenną płytą grzejną, czyli w miejscu najbardziej narażonym na działanie wysokiej temperatury i zabrudzenie oparami gotujących się potraw, cegłę zabezpieczono taflą szkła. Fot. Sylwester Rejmer

Na całej ścianie

Ceglane ściany są w całej kuchni. Tylko nad kuchenną płytą grzejną, czyli w miejscu najbardziej narażonym na działanie wysokiej temperatury i zabrudzenie oparami gotujących się potraw, cegłę zabezpieczono taflą szkła.

Wyspa kuchenna z cegły

Wyspa w nowocześnie urządzonej kuchni została wymurowana z cegły rozbiórkowej. Przykryto ją drewnianym blatem, takim samym jak szafki w głównym ciągu roboczym. Dzięki temu wyspa tworzy spójną całość z resztą zabudowy.

Murowane szafki

Murowaną konstrukcję mają tu nie tylko szafki stojące, ale i słupek z piekarnikiem. Ścianki wyłożono cegłą klinkierową w odcieniu dopasowanym do barwy płytek nad blatem roboczym.

ARANŻACJE WNĘTRZ - ŚCIANY. Ścianę nad blatem kuchennym chroni okładzina z?plastrów starej cegły, która kontrastuje z gładkimi białymi frontami. 'Wykończeniem' ceglanej okładziny jest rząd prostych półek zawieszonych na ścianie. ARANŻACJE WNĘTRZ - ŚCIANY. Ścianę nad blatem kuchennym chroni okładzina z?plastrów starej cegły, która kontrastuje z gładkimi białymi frontami. 'Wykończeniem' ceglanej okładziny jest rząd prostych półek zawieszonych na ścianie. Fot. Sylwester Rejmer

Nad kuchennym blatem

Ścianę nad blatem kuchennym chroni okładzina z plastrów starej cegły, która kontrastuje z gładkimi białymi frontami. "Wykończeniem" ceglanej okładziny jest rząd prostych półek zawieszonych na ścianie.

Dzięki białej cegle na ścianie w pomieszczeniu jest jasno i przytulnie, ale nie nudno. Faktura cegieł urozmaica monotonną powierzchnię ściany. Dzięki białej cegle na ścianie w pomieszczeniu jest jasno i przytulnie, ale nie nudno. Faktura cegieł urozmaica monotonną powierzchnię ściany. fot. Olo Studio

Biała cegła w kuchni

Dzięki białej cegle na ścianie w pomieszczeniu jest jasno i przytulnie, ale nie nudno. Faktura cegieł urozmaica monotonną powierzchnię ściany.

Cegła dobrze się komponuje z drewnem i prostymi, nowoczesnymi formami. W tej kuchni doskonale uzupełnia stylizacje i jednocześnie nie dominuje nad otoczeniem. Cegła dobrze się komponuje z drewnem i prostymi, nowoczesnymi formami. W tej kuchni doskonale uzupełnia stylizacje i jednocześnie nie dominuje nad otoczeniem. fot. Łukasz Kozyra

Dyskretnie wkomponowana

Cegła dobrze się komponuje z drewnem i prostymi, nowoczesnymi formami. W tej kuchni doskonale uzupełnia stylizację i jednocześnie nie dominuje nad otoczeniem.

Więcej o: