Kuchnia: co nad blatem?

Miejsce nad blatem, ale pod górnymi szafkami zazwyczaj zarezerwowane jest dla płytek ceramicznych. Pokazujemy kilka innych możliwości na zagospodarowanie tego miejsca.

Życie ma wiele smaków

Na połowie wysokości położono dopasowane do barwy szafek płytki. Ale to nie one są głównym bohaterem tej kuchni. Uwagę zwraca zdobiąca ścianę nad płytkami naklejona sentencja.

Z podświetloną grafiką

W prezentowanej kuchni, nad płytą grzejną znalazło się miejsce na wykonaną na zamówienie szklaną taflę z nadrukowaną grafiką. Podświetla ją świetlówka zainstalowana we wnęce w ścianie. Wnękę wyłożono folią, dzięki czemu światło jest lepiej rozproszone.

W samym centrum Paryża

Fototapeta nad kuchennym blatem to przygotowany na wymiar kolaż zdjęć z Paryża. Przed zabrudzeniem chroni ją tafla hartowanego szkła. Blat jest zrobiony z płyty laminowanej, fronty szafek - z płyty MDF lakierowanej na wysoki połysk.

W blasku aluminium

Tym razem ścianę nad blatem zdobi blacha ze szczotkowanego (czyli zmatowionego) aluminium. Fronty szafek stojących i wiszących są zrobione z płyty MDF lakierowanej na biało.

Na tle słojów

Światło w tej kuchni wydobywa oryginalny rysunek słojów drewna limby - taki fronty zdobi fronty szafek oraz ścianę nad jednym ich rzędem.

W kwiecistej kuchni

Osoba siedząca przy stole w tym pomieszczeniu może podziwiać dekoracyjnie wykończoną ścianę nad blatem. Wyklejono ją tapetą i zabezpieczono taflą hartowanego szkła.

Jak na tapecie

Prezentowana kuchnia to część otwartej strefy dziennej. Na ścianie nad blatem z płyty imitującej granit położono zmywalną tapetę (przy zlewozmywaku zabezpieczono ją taflą hartowanego szkła).

W kuchni z marmuru

Fronty szafek kuchennych wykonano z płyty MDF lakierowanej na wysoki połysk. Ich gładka powierzchnia nie konkuruje z granitem o ciekawym wzorze, z którego zrobiono blat kuchenny, a także wyłożono fragment ściany.

Kuchenna Toskania

Fototapeta zabezpieczona podwójną warstwą laminatu chroni ścianę nad blatem i zdobi wnętrze.

Kwiaty ożywiające wnętrze

Kuchnia w tym mieszkaniu charakteryzuje się prostą zabudową. Od razu rzuca się więc w oczy osłonięta taflą szkła fototapeta, przedstawiająca kolorowe kwiaty na tle białych cegieł.

W surowym stylu

Ta kuchnia to prawdziwy przegląd nietypowych materiałów: błyszczące czarne szkło (fronty szafek wiszących), nadgryziony zębem czasu dąb z odzysku i płyta MDF pokryta aluminium (szafki stojące) oraz oczywiście - surowy szary beton (ściana nad dębowym blatem).

Trzykolorowa mozaika

Brązowo-błękitno-beżowa szklana mozaika na ścianie jest nie tylko praktyczna, ale również bardzo dekoracyjna. Do jej kolorystyki dopasowano laminowany blat przykrywający szafki.

Jak ze zdjęcia

Na ścinach pomiędzy blatem a górnymi szafkami położono zielone płytki. Jedynie w miejscu, gdzie stoi stolik śniadaniowy płytki musiały ustąpić trzem oprawionym w ramki zdjęciom.

Więcej o: