Drewno w łazience - aranżacje

Urządzając łazienkę rzadko korzystamy z drewna. Jednak, jeżeli dobrze je zabezpieczymy będzie całkowicie odporne na działanie wody a wniesie do wnętrza dużo ożywienia.

Biel przełamana

W prezentowanej łazience króluje biel. Jedynym elementem wyłamującym się z jej hegemonii jest szafka podumywalkowa. To po prostu komoda w stylu chippendale, znaleziona na aukcji internetowej. Aby można było zamontować w niej dwie umywalki, musiała mieć odpowiednio duże wymiary. Trzeba jednak przyznać, że mimo sporej wielkości i dosyć ciemnego koloru szafka - dzięki smukłym nóżkom - wygląda bardzo lekko.

Chłód i drewno

W tej nowoczesnej łazience dominuje kolor szary w jaśniejszym i ciemniejszym odcieniu. Chłód dużych płyt gresu i wstawek z łupka ocieplają elementy zabudowy fornirowane dębem.

Wtopiona w tło

W prezentowanym wnętrzu drewno ma nie tylko zadania dekoracyjne. Tekowy parkiet na obudowie i na podłodze sprawia, że duża wanna wtapia się w tło.

Siła spokoju

W tej łazience, zajmujące jedną ze ścian, szafki fornirowane drewnem wenge zrobiono na zamówienie. Wraz z czekoladowymi płytkami gresu i delikatnym motywem liści tworzą jednolitą kolorystycznie płaszczyznę w odcieniu brązu.

Z nutą orientu

W prezentowanym mieszkaniu toaletę ukryto za półokrągłą ścianką pokrytą z obu stron bambusowym fornirem. Na szklanych półeczkach stoją m.in. dekoracyjne drobiazgi przywiezione z podróży.

W klimatycznym saloniku

W tym nastrojowym saloniku kąpielowym na podłodze położono drewno teku zaimpregnowane olejem. Idealnie współgra ono z wanną na lwich łapkach oraz olejnym obrazem zdobiącym pomalowaną na biało ścianę.

Pośród płytek

W tym wnętrzu dominują płytki ceramiczne. Jedynie przez środek pomieszczenia poprowadzono szeroki pas parkietu z odpornego na wilgoć drewna tekowego. Ożywia ono i urozmaica wnętrze.

Podzielona na dwa

W prezentowanej łazience podłogę wyłożono dwoma różnymi materiałami. W miejscu mniej narażonym na zachlapanie, czyli przy umywalce i sedesie, jest egzotyczne drewno lapacho (z niego zrobiono też szafkę przykrytą granitowym blatem). Przy wannie i kabinie położono gres imitujący trawertyn. Do drewna i gresu idealnie dopasowano kolory szklanej mozaiki.

Światło i drewno

W prezentowanym wnętrzu wszystkie meble oraz część podłogi wykonane są z płyty fornirowanej trwałym drewnem dębowym, pokrytej dla lepszej ochrony przed wilgocią dwoma warstwami wodoodpornego lakieru.

W starym stylu

Tutaj na ścianach i podłodze położono płytki ceramiczne. Drewniane są wstawione do łazienki meble. W dębowym kredensie pomieściły się wszystkie rzeczy, które nie powinny stać na widoku. W rolę szafki podumywalkowej wcieliła się stara dębowa bieliźniarka kupiona na aukcji internetowej. Natomiast zgrabna komódka, kupiona na pchlim targu, służy gospodyni jako toaletka.

W nowoczesnym wnętrzu

Prezentowane wnętrze optycznie powiększają dwa lustra zamontowane na przeciwległych ścianach. Choć wyposażenie jest na wskroś nowoczesne (czarna szklana umywalka, prysznic i bateria umywalkowa "wychodząca" z lustra), wnętrze wygląda bardzo stylowo. To zasługa mebli i dodatków, m.in. drewnianej szafki pod umywalkę.

Drewno, które ociepla

W tym pomieszczeniu z zabezpieczonego olejem drewna tekowego zrobiono nie tylko łazienkowe meble, ale również parkiet w strefie umywalkowej. Na podłodze w pozostałej części pomieszczenia (przy wannie, sedesie podwieszanym oraz kabinie prysznicowej) położono praktyczne płytki gresu w jasnym kolorze, dobrze komponującym się z ciepłą barwą drewna.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.