Łazienki z pomysłem

Często traktowane są po macoszemu. Nie rzucające się w oczy płytki i ewentualnie dekor służący jako jedyna ozdoba wnętrza. Łazienki maja być przede wszystkim praktyczne. Nie znaczy to jednak, że nie mogą być też efektowne!

Stylowa symbioza

Prezentowana łazienka to przede wszystkim połączenie starego z nowym. Fotel z targu staroci to połączenie klasycznej formy z nowoczesnym syntetycznym materiałem. Wanna też jest nowa, stylizowana jedynie na starą.

Zdjęcie Inter-Deco Szklany, zielony świecznik Szpilka na tealight (1017) Zdjęcie Kolory Meksyku Tecla Zdjęcie Modo Krzesło Euforia Green
Inter-Deco Szklany, zielony... Kolory Meksyku Tecla Modo Krzesło Euforia Green
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info

Z afrykańskim duchem

Prezentowana łazienka jest wyjątkowo mała. Dlatego też nie wskazane były żadne szaleństwa aranżacyjne. Jasnobeżowe płytki nie zmniejszają już niedużego wnętrza. Stylistce udało się jednak nadać wnętrzu niepowtarzalny charakter. Wystarczyło kilka drobnych dodatków kojarzących się z krajami afrykańskimi.

Zdjęcie Płytka Domino Samaria jasnobeżowa 20x20 Zdjęcie Home&You Figurka Zambia 24812-CZA-FIG Zdjęcie MAX-LAND ZŁOTE LUSTRO 54825
Płytka Domino Samaria jasno... Home&You Figurka Zambia 248... MAX-LAND ZŁOTE LUSTRO 54825
Porównaj ceny ? Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info

Stylowy Salonik

Stylowy salonik kąpielowy, a w nim wanna na lwich łapach i nietypowa umywalka o wyglądzie misy, ustawiona na starej szafce. Ściany pomalowane farbą do łazienek zdobi olejny obraz. Podłogę z teku zaimpregnowano olejem.

Zdjęcie Duravit STARCK 2321440000 Zdjęcie Living Art Lustro Baroco białe Zdjęcie Plakat/Obraz: Buty
Duravit STARCK 2321440000 Living Art Lustro Baroco bi... Plakat/Obraz: Buty
Porównaj ceny ? Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info

Moc kontrastu

Czarno-białą mozaiką wyłożono ścianę wokół umywalki, konstrukcję szafki pod nią oraz obudowę wanny. Na tak dużych powierzchniach dobrze widać regularność wzoru, bo to właśnie on decyduje o atrakcyjnym wyglądzie wnętrza. Uwagę zwraca idealnie gładka czarna podłoga. Zrobiono ją z żywicy epoksydowej.

Zdjęcie Consalnet Fototapeta Geometryczna Czarno-Biała 856VE Zdjęcie THK Czarny pojemnik na mydło dark stone OPT5073 Zdjęcie Zack ZENTA Lustro 50676
Consalnet Fototapeta Geomet... THK Czarny pojemnik na mydł... Zack ZENTA Lustro 50676
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? Porównaj ceny ?
źródło: Okazje.info

W dominacji czerni

W tej łazience dominuje czerń. Taki kolor mają nie tylko płytki gresu, ale nawet opalizująca mozaika na szafce z umywalką i tapeta z motywem nocy (odbija się w lustrze). Białe są tylko urządzenia łazienkowe i zrobiony z polimeru elastyczny sufit napinany.

Zdjęcie CENTERPLUS Lusterko STOJĄCE 42484253 Zdjęcie Mydelniczka BLACK 44400622 Zdjęcie Paradyż (My Way) Mistere Beige mozaika cięta szkło 29,8x29,8
CENTERPLUS Lusterko STOJĄCE... Mydelniczka BLACK 44400622 Paradyż (My Way) Mistere Be...
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? Porównaj ceny ?
źródło: Okazje.info

Fabryka relaksu

Szkło i szary gres, materiały dość zimne, nadały pomieszczeniu klimat industrialny. Dzięki oryginalnym ozdobom nie wydaje się ono jednak chłodne ani bezosobowe. Wielkoformatowe wydruki zdjęć zafoliowano dla ochrony przed wilgocią włożono między dwie tafle szkła, a następnie przymocowano do ścian wkrętami. Wydruki i foliowanie zostały zamówione w punkcie usług kserograficznych, a szkło przygotował szklarz.

Na szkle malowane

W prezentowanej łazience uwagę zwracają dwie rzeczy. Pierwsza z nich to malowidło zdobiące suwane drzwi z hartowanego szkła oddzielające łazienkę od przedpokoju. Druga jest szafka na kosmetyki, która przypomina piecyk-kozę (zrobiona na zamówienie).

Romans czerni z czerwienią

W prezentowanym wnętrzu szeroki pas ściany pod sufitem pomalowano na czerwono. Połyskująca szklana umywalka nablatowa efektownie zdobi łazienkę. Błyszczące czarne płytki z delikatną fakturą na powierzchni to projekt Macieja Zienia dla polskiej wytwórni Tubądzin.

Z secesją w tle

W trudnym do zagospodarowania kącie został wmurowany blat, w który wpuszczono okrągłą umywalkę. Klimat tworzą lusterko i secesyjna lampka nad nim, pochodzące oczywiście z targu staroci.

Wakacje nad morzem

wygląd prezentowanej łazienki zawiązuje do widoków znad Morza Śródziemnego. Stąd błękit, biel i odpowiednie dodatki, np. kinkiety zrobione z dużych muszli. Ścianę nad umywalką zdobi ułożona w kształt fali szklana mozaika imitująca kamyki.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.