Łazienka: zalety kabiny bez brodzika

Coraz częściej zastępuje w naszych łazienkach standardową kabinę z brodzikiem. Za takim rozwiązaniem przemawia nie tylko estetyka, ale także wygoda. Zobaczcie przykłady.
Coraz częściej zastępuje w naszych łazienkach standardową kabinę z brodzikiem. Za takim rozwiązaniem przemawia nie tylko estetyka, ale także wygoda. Zobaczcie przykłady. 
<BR />ARANŻACJE WNĘTRZ - KABINY PRYSZNICOWE. Odpływ liniowy zamontowany przy ścianie wymaga spadku podłogi w jedną tylko stronę - w kierunku kratki (układanie płytek jest więc mniej kłopotliwe). Taka kabina jest idealna dla dzieci i osób starszych, bo eliminuje przypadkowe potknięcie się. Jeśli jest odpowiednio szeroka, może do niej wjechać nawet wózek inwalidzki.
Fot. Sylwester Rejmer
Coraz częściej zastępuje w naszych łazienkach standardową kabinę z brodzikiem. Za takim rozwiązaniem przemawia nie tylko estetyka, ale także wygoda. Zobaczcie przykłady.
ARANŻACJE WNĘTRZ - KABINY PRYSZNICOWE. Odpływ liniowy zamontowany przy ścianie wymaga spadku podłogi w jedną tylko stronę - w kierunku kratki (układanie płytek jest więc mniej kłopotliwe). Taka kabina jest idealna dla dzieci i osób starszych, bo eliminuje przypadkowe potknięcie się. Jeśli jest odpowiednio szeroka, może do niej wjechać nawet wózek inwalidzki. Fot. Sylwester Rejmer Fot. Sylwester Rejmer

Łazienka: zalety kabiny bez brodzika

Odpływ liniowy zamontowany przy ścianie wymaga spadku podłogi w jedną tylko stronę - w kierunku kratki (układanie płytek jest więc mniej kłopotliwe). Taka kabina jest idealna dla dzieci i osób starszych, bo eliminuje przypadkowe potknięcie się. Jeśli jest odpowiednio szeroka, może do niej wjechać nawet wózek inwalidzki.

ARANŻACJE WNĘTRZ - KABINY PRYSZNICOWE. Kabina prysznicowa zamykana przesuwanymi szklanymi drzwiami powstała w głębi łazienki. W podłodze zainstalowano odpływ punktowy - przy takim odpływie spadek podłogi robi się z czterech stron (tzw. kopertowy, do każdego brzegu kratki).

ARANŻACJE WNĘTRZ - KABINY PRYSZNICOWE. Kabina prysznicowa zamykana przesuwanymi szklanymi drzwiami powstała w głębi łazienki. W podłodze zainstalowano odpływ punktowy - przy takim odpływie spadek podłogi robi się z czterech stron (tzw. kopertowy, do każdego brzegu kratki). Fot. Marzena Flipiuk-Obałek

Łazienka: zalety kabiny bez brodzika

Kabina prysznicowa zamykana przesuwanymi szklanymi drzwiami powstała w głębi łazienki. W podłodze zainstalowano odpływ punktowy - przy takim odpływie spadek podłogi robi się z czterech stron (tzw. kopertowy, do każdego brzegu kratki).

ARANŻACJE WNĘTRZ - KABINY PRYSZNICOWE. Kabina prysznicowa bez brodzika, z odpływem zainstalowanym bezpośrednio w podłodze, może mieć dowolną wielkość i nietypowy kształt, bo nie jesteśmy ograniczeni formą brodzika. Ta, wydzielona taflami szkła, ma kształt trójkąta. 

ARANŻACJE WNĘTRZ - KABINY PRYSZNICOWE. Kabina prysznicowa bez brodzika, z odpływem zainstalowanym bezpośrednio w podłodze, może mieć dowolną wielkość i nietypowy kształt, bo nie jesteśmy ograniczeni formą brodzika. Ta, wydzielona taflami szkła, ma kształt trójkąta. Fot. Radosław Wojnar

Łazienka: zalety kabiny bez brodzika

Kabina prysznicowa bez brodzika, z odpływem zainstalowanym bezpośrednio w podłodze, może mieć dowolną wielkość i nietypowy kształt, bo nie jesteśmy ograniczeni formą brodzika. Ta, wydzielona taflami szkła, ma kształt trójkąta.

ARANŻACJE WNĘTRZ - KABINY PRYSZNICOWE. W długiej i wąskiej łazience gospodarze chcieli mieć i wannę, i kabinę prysznicową. Umieszczono je obok siebie przy tej samej ścianie, wykorzystując na kabinę miejsce pozostałe po zamontowaniu wanny. Podest w kabinie ułatwił zainstalowanie kanalizacji - syfonu i rury odprowadzającej wodę do głównej rury kanalizacyjnej. To ważne, jeśli grubość stropu uniemożliwia poprowadzeniem w niej rur z wymaganym spadkiem. 

ARANŻACJE WNĘTRZ - KABINY PRYSZNICOWE. W długiej i wąskiej łazience gospodarze chcieli mieć i wannę, i kabinę prysznicową. Umieszczono je obok siebie przy tej samej ścianie, wykorzystując na kabinę miejsce pozostałe po zamontowaniu wanny. Podest w kabinie ułatwił zainstalowanie kanalizacji - syfonu i rury odprowadzającej wodę do głównej rury kanalizacyjnej. To ważne, jeśli grubość stropu uniemożliwia poprowadzeniem w niej rur z wymaganym spadkiem. Fot. Sylwester Rejmer

Łazienka: zalety kabiny bez brodzika

W długiej i wąskiej łazience gospodarze chcieli mieć i wannę, i kabinę prysznicową. Umieszczono je obok siebie przy tej samej ścianie, wykorzystując na kabinę miejsce pozostałe po zamontowaniu wanny. Podest w kabinie ułatwił zainstalowanie kanalizacji - syfonu i rury odprowadzającej wodę do głównej rury kanalizacyjnej. To ważne, jeśli grubość stropu uniemożliwia poprowadzeniem w niej rur z wymaganym spadkiem.

ARANŻACJE WNĘTRZ - KABINY PRYSZNICOWE. Wejście do kabiny znajduje się od strony sedesu. Jednakowa podłoga i idealnie przezroczyste ścianki kabiny nie ograniczają przestrzeni i nie pomniejszają optycznie wnętrza. 

ARANŻACJE WNĘTRZ - KABINY PRYSZNICOWE. Wejście do kabiny znajduje się od strony sedesu. Jednakowa podłoga i idealnie przezroczyste ścianki kabiny nie ograniczają przestrzeni i nie pomniejszają optycznie wnętrza. Fot. Radosław Wojnar

Łazienka: zalety kabiny bez brodzika

Wejście do kabiny znajduje się od strony sedesu. Jednakowa podłoga i idealnie przezroczyste ścianki kabiny nie ograniczają przestrzeni i nie pomniejszają optycznie wnętrza.

ARANŻACJE WNĘTRZ - KABINY PRYSZNICOWE. Kabina w rogu łazienki, oddzielona od wanny murkiem, na którym zamocowano sięgającą do sufitu taflą szkła. Murek może służyć jako półka na podręczne kosmetyki zarówno od strony wanny, jak i od strony kabiny. W podłodze przy ścianie zainstalowano odpływ liniowy.

ARANŻACJE WNĘTRZ - KABINY PRYSZNICOWE. Kabina w rogu łazienki, oddzielona od wanny murkiem, na którym zamocowano sięgającą do sufitu taflą szkła. Murek może służyć jako półka na podręczne kosmetyki zarówno od strony wanny, jak i od strony kabiny. W podłodze przy ścianie zainstalowano odpływ liniowy. Fot. Monika Filipiuk-Obałek

Łazienka: zalety kabiny bez brodzika

Kabina w rogu łazienki, oddzielona od wanny murkiem, na którym zamocowano sięgającą do sufitu taflą szkła. Murek może służyć jako półka na podręczne kosmetyki zarówno od strony wanny, jak i od strony kabiny. W podłodze przy ścianie zainstalowano odpływ liniowy.

ARANŻACJE WNĘTRZ - KABINY PRYSZNICOWE. Obszerny natrysk na podeście, osłonięty jedynie taflą szkła. Przy takiej długości kabiny drzwi nie są konieczne ? szklana ścianka wystarczająco chroni łazienkę przed zachlapaniem. Na podłodze w całym pomieszczeniu położono płytki imitujące drewno.

ARANŻACJE WNĘTRZ - KABINY PRYSZNICOWE. Obszerny natrysk na podeście, osłonięty jedynie taflą szkła. Przy takiej długości kabiny drzwi nie są konieczne ? szklana ścianka wystarczająco chroni łazienkę przed zachlapaniem. Na podłodze w całym pomieszczeniu położono płytki imitujące drewno. Fot. Łukasz Zandecki

Łazienka: zalety kabiny bez brodzika

Obszerny natrysk na podeście, osłonięty jedynie taflą szkła. Przy takiej długości kabiny drzwi nie są konieczne - szklana ścianka wystarczająco chroni łazienkę przed zachlapaniem. Na podłodze w całym pomieszczeniu położono płytki imitujące drewno.

ARANŻACJE WNĘTRZ - KABINY PRYSZNICOWE. Kabina prysznicowa powstała na podeście, który jest także stopniem ułatwiającym wejście do znajdującej się obok wanny. Kabinę wydziela tylko ścianka z hartowanego szkła; woda spływa do odpływu liniowego w podłodze.

ARANŻACJE WNĘTRZ - KABINY PRYSZNICOWE. Kabina prysznicowa powstała na podeście, który jest także stopniem ułatwiającym wejście do znajdującej się obok wanny. Kabinę wydziela tylko ścianka z hartowanego szkła; woda spływa do odpływu liniowego w podłodze. Fot. Sylwester Rejmer

Łazienka: zalety kabiny bez brodzika

Kabina prysznicowa powstała na podeście, który jest także stopniem ułatwiającym wejście do znajdującej się obok wanny. Kabinę wydziela tylko ścianka z&#8200;hartowanego szkła; woda spływa do&#8200;odpływu liniowego w podłodze.

ARANŻACJE WNĘTRZ - KABINY PRYSZNICOWE. Kabina na poddaszu, wydzielona ścianką dopasowaną do skosu dachu i szklanymi drzwiami. Na środku zainstalowano odpływ punktowy.

ARANŻACJE WNĘTRZ - KABINY PRYSZNICOWE. Kabina na poddaszu, wydzielona ścianką dopasowaną do skosu dachu i szklanymi drzwiami. Na środku zainstalowano odpływ punktowy. Fot. Rafał Lipski

Łazienka: zalety kabiny bez brodzika

Kabina na poddaszu, wydzielona ścianką dopasowaną do skosu dachu i szklanymi drzwiami. Na środku zainstalowano odpływ punktowy.

ARANŻACJE WNĘTRZ - KABINY PRYSZNICOWE. Na podłogach z odpływem znakomicie sprawdza się mozaika ze względu na konieczność odpowiedniego wyprofilowania podłogi (trzeba zachować odpowiedni spadek). Tutaj położono ją i na podłodze, i na ścianach.

ARANŻACJE WNĘTRZ - KABINY PRYSZNICOWE. Na podłogach z odpływem znakomicie sprawdza się mozaika ze względu na konieczność odpowiedniego wyprofilowania podłogi (trzeba zachować odpowiedni spadek). Tutaj położono ją i na podłodze, i na ścianach. Fot. Monika Lewandowska/Phototapeta

Łazienka: zalety kabiny bez brodzika

Na podłogach z odpływem znakomicie sprawdza się mozaika ze względu na konieczność odpowiedniego wyprofilowania podłogi (trzeba zachować odpowiedni spadek). Tutaj położono ją i na podłodze, i na ścianach.

ARANŻACJE WNĘTRZ - KABINY PRYSZNICOWE. Nietypowa kabina prysznicowa urządzona w dawnej toalecie. W takim natrysku zrezygnowanie z brodzika to najlepsze wyjście ? trudno byłoby znaleźć model pasujący kształtem i wielkością do pomieszczenia. Na środku podłogi widać odpływ punktowy.

ARANŻACJE WNĘTRZ - KABINY PRYSZNICOWE. Nietypowa kabina prysznicowa urządzona w dawnej toalecie. W takim natrysku zrezygnowanie z brodzika to najlepsze wyjście ? trudno byłoby znaleźć model pasujący kształtem i wielkością do pomieszczenia. Na środku podłogi widać odpływ punktowy. Fot. Rafał Lipski

Łazienka: zalety kabiny bez brodzika

Nietypowa kabina prysznicowa urządzona w dawnej toalecie. W takim natrysku zrezygnowanie z brodzika to najlepsze wyjście ? trudno byłoby znaleźć model pasujący kształtem i wielkością do pomieszczenia. Na środku podłogi widać odpływ punktowy.

ARANŻACJE WNĘTRZ - KABINY PRYSZNICOWE. Odpływ liniowy Wiper Ponente Premium, długość 80 cm. Cena 714 zł (z rynną odpływową, rusztem, syfonem), plytkilazienki.pl ARANŻACJE WNĘTRZ - KABINY PRYSZNICOWE. Odpływ liniowy Wiper Ponente Premium, długość 80 cm. Cena 714 zł (z rynną odpływową, rusztem, syfonem), plytkilazienki.pl Fot. producent

Łazienka: zalety kabiny bez brodzika

Odpływ liniowy Wiper Ponente Premium, długość 80 cm. Cena 714 zł (z rynną odpływową, rusztem, syfonem), plytkilazienki.pl

ARANŻACJE WNĘTRZ - KABINY PRYSZNICOWE. Odpływ liniowy Wiper Tivano Classic, długość 60 cm, stal nierdzewna, w zestawie syfon z wyciąganą tuleją rewizyjną umożliwiającą czyszczenie syfonu. Cena 493 zł, lazienki-armatura.pl ARANŻACJE WNĘTRZ - KABINY PRYSZNICOWE. Odpływ liniowy Wiper Tivano Classic, długość 60 cm, stal nierdzewna, w zestawie syfon z wyciąganą tuleją rewizyjną umożliwiającą czyszczenie syfonu. Cena 493 zł, lazienki-armatura.pl Fot. producent

Łazienka: zalety kabiny bez brodzika

Odpływ liniowy Wiper Tivano Classic, długość 60 cm, stal nierdzewna, w zestawie syfon z wyciąganą tuleją rewizyjną umożliwiającą czyszczenie syfonu. Cena 493 zł, lazienki-armatura.pl

ARANŻACJE WNĘTRZ - KABINY PRYSZNICOWE. Odpływ punktowy VKI 100K, stal nierdzewna. Cena 299 zł/bez syfonu, domitp.com.pl ARANŻACJE WNĘTRZ - KABINY PRYSZNICOWE. Odpływ punktowy VKI 100K, stal nierdzewna. Cena 299 zł/bez syfonu, domitp.com.pl Fot. producent

Łazienka: zalety kabiny bez brodzika

Odpływ punktowy VKI 100K, stal nierdzewna. Cena 299 zł/bez syfonu, domitp.com.pl

ARANŻACJE WNĘTRZ - KABINY PRYSZNICOWE. Odpływ punktowy Bari Velet, w zestawie kratka odpływowa ze stali nierdzewnej, kołnierz, syfon, uszczelki silikonowe. Cena 199 zł, homelux.pl ARANŻACJE WNĘTRZ - KABINY PRYSZNICOWE. Odpływ punktowy Bari Velet, w zestawie kratka odpływowa ze stali nierdzewnej, kołnierz, syfon, uszczelki silikonowe. Cena 199 zł, homelux.pl Fot. producent

Łazienka: zalety kabiny bez brodzika

Odpływ punktowy Bari Velet, w zestawie kratka odpływowa ze stali nierdzewnej, kołnierz, syfon, uszczelki silikonowe. Cena 199 zł, homelux.pl

Więcej o:
Komentarze (53)
Łazienka: zalety kabiny bez brodzika
Zaloguj się
 • 3alfa.alfa

  Oceniono 68 razy 56

  Cóż z tego że bez brodzika kiedy w kilku przypadkach kabinę umieszczono na......podeście

 • seamusfilipowicz

  Oceniono 84 razy 40

  A juz w krotce ubikacja bez muszli...

 • babilas

  Oceniono 53 razy 33

  Lada moment Wyborcza odkryje geberity.

 • ah1973

  Oceniono 66 razy 30

  Wygląda pięknie... Do czasu pierwszej awarii syfonu. zalewasz sąsiada i nawet o tym nie wiesz. Później rozkuwanie wszystkiego, bo gdzieś mała uszczelka poszła. Robię w tym więc wiem. Rozkuwałem takich dziesiątki w ostatnim czasie.

 • aneczka.jedna

  Oceniono 51 razy 23

  Autor zapomniał tylko dodać, że takie rozwiązanie jest niemożliwe w bloku. A we własnym domu najczęściej tylko w trakcie budowy (zaplanowanie wysokości odpływu, grubości stropu itp. "drobiazgi")

 • pralat_na_wrotkach

  Oceniono 30 razy 22

  Jeżeli ktoś by chciał jeszcze wynaleźć kabinę prysznicową bez brodzika oraz bez ścian, to informuję, że Bułgarzy wynaleźli to dekady temu.

 • franekzjanek

  Oceniono 38 razy 12

  .

  A i zęby łatwiej wyhlastać ....

  .

 • Małgorzata Rohnka

  Oceniono 3 razy 3

  Taką kabinę powinni robić fachowcy, najlepiej poleceni i przeszkoleni przez producenta. Ja mam Tersowall już sześć lat i nic się złego nie dzieje.

 • aksonometria

  Oceniono 15 razy 3

  Zacznijmy od tego, dlaczego jest podest. Podest jest dlatego że jest pod nim ukryty brodzik podpłytkowy, bo najwyraźniej nie było możliwości by wpuścić go w podłogę.
  Rozważałam zrobienie tego typu rozwiązania u mnie w łazience. Jednak po przeanalizowaniu za i przeciw zamontuje tradycyjny brodzik, ponieważ znacznie łatwiej go zamontować i utrzymać w czystości. Minusem jest niestety to, że będzie on robiony na zamówienie, czyli droższy, bo moja łazienka ma bardzo nietypowe wymiary.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX