Aranżacje wnętrz: łazienki z mocnym kolorem

Jeśli lubisz w łazience mocne kolory, a boisz się, że ją przytłoczą - użyj tylko jednego z nich, i to na niewielkiej powierzchni. Albo... zainstaluj LED-y emitujące barwne światło. Wtedy kolor pojawi się np. tylko na czas kąpieli.

Aranżacje wnętrz: łazienki z mocnym kolorem

Łazienkę (3,4 m kw.), do której wchodzi się z sypialni, wykończono białymi, szarymi i błękitnymi płytkami (seria MissFap firmy Fap Ceramiche). Pralkę i szafki na akcesoria przeniesiono do pomieszczenia gospodarczego, przy podwieszonym sedesie zainstalowano natomiast bidet. Kabina prysznicowa nie ma brodzika (woda spływa do odpływu liniowego w podłodze), ale została umieszczona na podwyższeniu ? ze względu na rurę, którą trzeba było doprowadzić do pionu kanalizacyjnego znajdującego się po drugiej stronie łazienki. Z tego samego powodu szafkę podumywalkową ustawiono na cokole. W kabinie zainstalowano wodoodporną taśmę LED emitującą błękitne światło.

Aranżacje wnętrz: łazienki z mocnym kolorem

Wnękę nad ścianką instalacyjną sedesu i bidetu (często w całości zabudowywaną półkami) wyłożono błękitnymi płytkami. Po lewej stronie zbudowano na wymiar szafkę z płyty MDF w odcieniu kafelków na podłodze. Fronty szafki pod umywalką, przypominające wewnętrzne drewniane okiennice, zrobiono na zamówienie z malowanego drewna. W blacie wykończonym płytkami osadzono umywalkę firmy Catalano.

Aranżacje wnętrz: łazienki z mocnym kolorem

Uchwyt na papier toaletowy ukryto w ściance, którą zabudowano pion kanalizacyjny.

Aranżacje wnętrz: łazienki z mocnym kolorem

 Najważniejszym życzeniem właścicielki było znalezienie w łazience (5 m kw.) miejsca na dużą, wygodną wannę. Projektanci zaproponowali sześciokątny model narożny o wymiarach 145 x 145 cm, który ustawili między ścianą kominową a szafką. Wolną przestrzeń w rogu wykorzystano na niewielką półkę. Kolorystyka wnętrza jest spójna z wystrojem pozostałej części mieszkania. Zastosowanie jednego typu kafelków stworzyło jednolitą, ale nie monotonną przestrzeń ? grafitowe płytki gresu połyskują srebrnymi wstawkami.
Wysoka szafka pomieściła nie tylko pralkę oraz półki na środki czystości ? między górną a dolną częścią zabudowy jest szuflada pełniąca funkcję kosza na pranie. Do frontów z lakierowanej płyty MDF w mocnym odcieniu fuksji konsekwentnie dobrano dodatki ? ręczniki i dywanik.

Aranżacje wnętrz: łazienki z mocnym kolorem

Nablatowa umywalka została osadzona na murowanym blacie obłożonym gresem. Pod nim podwieszono szafkę na kosmetyki. Duże lustro bez ram optycznie powiększa wnętrze.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.