Łazienka: dekoracyjne lustra

W łazienkowym lustrze przeglądają się nie tylko domownicy. Przegląda się w nim również... samo wnętrze. Duża lustrzana tafla sprawi, że małe pomieszczenie będzie się wydawało znacznie przestronniejsze, a jego wystrój zyska na atrakcyjności.
W łazienkowym lustrze przeglądają się nie tylko domownicy. Przegląda się w nim również... samo wnętrze. Duża lustrzana tafla sprawi, że małe pomieszczenie będzie się wydawało znacznie przestronniejsze, a jego wystrój zyska na atrakcyjności. Dwustronne lustro zamocowane na metalowych wspornikach stanowi element przegrody dzielącej łazienkę na dwie strefy: kąpielową (z wanną) i toaletową (z umywalką zainstalowaną po drugiej stronie niskiej ścianki). Tak wyznaczona granica jest bardzo wyraźna, a lekka przesłona nie przytłacza wnętrza. W łazienkowym lustrze przeglądają się nie tylko domownicy. Przegląda się w nim również... samo wnętrze. Duża lustrzana tafla sprawi, że małe pomieszczenie będzie się wydawało znacznie przestronniejsze, a jego wystrój zyska na atrakcyjności. Dwustronne lustro zamocowane na metalowych wspornikach stanowi element przegrody dzielącej łazienkę na dwie strefy: kąpielową (z wanną) i toaletową (z umywalką zainstalowaną po drugiej stronie niskiej ścianki). Tak wyznaczona granica jest bardzo wyraźna, a lekka przesłona nie przytłacza wnętrza.
Mniejsze - do wykonywania czynności toaletowych, większe - do oglądania całej sylwetki. Obydwa lustra są obramowane dekoracyjnymi płytkami. Takie same kafelki okalają całe wnętrze, wieńczą krawędzie półek, wyznaczają wejście do kabiny prysznicowej. Mniejsze - do wykonywania czynności toaletowych, większe - do oglądania całej sylwetki. Obydwa lustra są obramowane dekoracyjnymi płytkami. Takie same kafelki okalają całe wnętrze, wieńczą krawędzie półek, wyznaczają wejście do kabiny prysznicowej.
Na pierwszy rzut oka widzimy lustro w ozdobnej ramie zawieszone nad umywalką. Dopiero po chwili zwracamy uwagę na dużą taflę nad wanną, dzięki której łazienka wydaje się dłuższa. Ciekawym pomysłem  jest namalowanie przy lustrze połowy ornamentu - druga część to tylko odbicie. Na pierwszy rzut oka widzimy lustro w ozdobnej ramie zawieszone nad umywalką. Dopiero po chwili zwracamy uwagę na dużą taflę nad wanną, dzięki której łazienka wydaje się dłuższa. Ciekawym pomysłem jest namalowanie przy lustrze połowy ornamentu - druga część to tylko odbicie.
Lustro w ozdobnej ramie zamocowano na tafli czarnego szkła, którym wyłożono wnękę z płyt gipsowo-kartonowych. Wnętrze odbija się więc na dwa sposoby - zarówno w naturalnych kolorach, jak i w czerni. Lustro w ozdobnej ramie zamocowano na tafli czarnego szkła, którym wyłożono wnękę z płyt gipsowo-kartonowych. Wnętrze odbija się więc na dwa sposoby - zarówno w naturalnych kolorach, jak i w czerni.
Lustro wypełniające ścianę ze skosem dachu zwielokrotnia ciekawy kształt poddasza i okno połaciowe. Bezpośrednio na tafli zainstalowano półkę na kosmetyki oraz halogeny (wieczorem tworzą ciekawe kompozycje świetlne). Lustro wypełniające ścianę ze skosem dachu zwielokrotnia ciekawy kształt poddasza i okno połaciowe. Bezpośrednio na tafli zainstalowano półkę na kosmetyki oraz halogeny (wieczorem tworzą ciekawe kompozycje świetlne).
Zamiast ram - paseczki ciemnego drewna pełniące w całym pomieszczeniu funkcję dekoracyjnych fug. Lustro wtapia się w ten sposób w ścianę, a my odnosimy wrażenie, że w głębi, za umywalkami, jest jeszcze druga część łazienki. Zamiast ram - paseczki ciemnego drewna pełniące w całym pomieszczeniu funkcję dekoracyjnych fug. Lustro wtapia się w ten sposób w ścianę, a my odnosimy wrażenie, że w głębi, za umywalkami, jest jeszcze druga część łazienki.
Dwie tafle zamontowane nad dwoma umywalkami podkreślają symetryczną aranżację. Ścianę pod nimi wyłożono dużymi (60 x 60 cm) szaro-błękitnymi płytami gresu, co daje złudzenie, że tafle sięgają do podłogi. Wrażenie to potęgują odbijające się w lustrach takie same płyty położone na przeciwległej ścianie. Dwie tafle zamontowane nad dwoma umywalkami podkreślają symetryczną aranżację. Ścianę pod nimi wyłożono dużymi (60 x 60 cm) szaro-błękitnymi płytami gresu, co daje złudzenie, że tafle sięgają do podłogi. Wrażenie to potęgują odbijające się w lustrach takie same płyty położone na przeciwległej ścianie.
W tej łazience lustro na całą ścianę ma co najmniej trzy zalety: małe wnętrze jest mniej klaustrofobiczne, gospodyni może się obejrzeć od stóp do głów, a roślin w miniogródku wydaje się dwa razy więcej! W tej łazience lustro na całą ścianę ma co najmniej trzy zalety: małe wnętrze jest mniej klaustrofobiczne, gospodyni może się obejrzeć od stóp do głów, a roślin w miniogródku wydaje się dwa razy więcej!
Lustro zgrabnie wkomponowano w ścianę między kabiną prysznicową a schowkiem z pralką. Można odnieść wrażenie, że patrzymy przez uchylone drzwi do sąsiedniego pomieszczenia. Lustro zgrabnie wkomponowano w ścianę między kabiną prysznicową a schowkiem z pralką. Można odnieść wrażenie, że patrzymy przez uchylone drzwi do sąsiedniego pomieszczenia.
Ogromne lustro zajmuje całą szerokość ściany, dzięki czemu łazienka wydaje się naprawdę bardzo duża. Wzrok patrzącej osoby oszukuje też odbite w lustrze okno, przez które widać panoramę miasta. Ogromne lustro zajmuje całą szerokość ściany, dzięki czemu łazienka wydaje się naprawdę bardzo duża. Wzrok patrzącej osoby oszukuje też odbite w lustrze okno, przez które widać panoramę miasta.
Dwie tafle zamontowano na dwóch prostopadłych ścianach, co daje efekt zwielokrotnionych odbić - trudno się zorientować, co jest bezpośrednim odbiciem, a co tylko odbiciem odbicia. Dzięki temu prostemu trikowi nawet bardzo małe wnętrze wygląda na przestronne. Dwie tafle zamontowano na dwóch prostopadłych ścianach, co daje efekt zwielokrotnionych odbić - trudno się zorientować, co jest bezpośrednim odbiciem, a co tylko odbiciem odbicia. Dzięki temu prostemu trikowi nawet bardzo małe wnętrze wygląda na przestronne.
Więcej o: