Salon filmowy

Telewizor to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia pokoju dziennego. Można go znaleźć w prawie każdym domu. Pokazujemy jak można zaaranżować salon, żeby monitor wtopił się w otoczenie.

W ramie

Telewizor umieszczono w srebrnoszarej ramie. Dopasowano do niej ramki, w które oprawiono zdjęcia z podróży, powieszone nad stołem. Stolik kawowy w stylu art deco i mebelek z lat pięćdziesiątych XX w. (stoi na nim sprzęt grający) to zdobycze z internetu.

Pomiędzy kuchnią a salonem

Gospodarze tego mieszkania długo nie mogli znaleźć miejsca na telewizor. Idealnym rozwiązaniem okazała się ścianka oddzielająca kuchnię od salonu. Dzięki temu wykorzystano trudne do zagospodarowania miejsce.

W cegle

Czarne szafeczki i panel pod telewizor gospodarze tego mieszkania zrobili sami. Nam się szczególnie podoba zachodzący na ścianę tynk z nierówna krawędzią (np. przy oknie), który wygląda tak jakby jego pozostała część została usunięta, by odsłonić ceglaną ścianę.

Rustykalnie

Prezentowane mieszkanie zachowane jest w stylu rustykalnym. Większość mebli pochodzi z targu staroci. Gospodarze mieli duży problem z wpasowaniem nowoczesnego telewizora. Oprawili go w drewnianą ramę (wybrali złotą). Do płaskiego ekranu przymocowali ją silikonem.

W mieszkaniu kinomanów

W tym mieszkaniu telewizor nie znalazł się w salonie. Gospodarze zdecydowali się na osobny pokój telewizyjny wyłączony z otwartej części dziennej. Rolety zaciemniające, dyskretne oświetlenie, przepastne fotele, miękka wykładzina - wszystko tu służy stworzeniu dobrych warunków do relaksu.

W barku

W tym orientalnym mieszkaniu na sprzęt radiowo telewizyjny miejsce znalazło się w... barku oddzielającym salon od kuchni. Od strony pokoju dziennego zrobiono w nim trzy pojemne szuflady. Dzięki temu cały sprzęt nie rzuca się w oczy i nie kłóci z orientalnym wystrojem wnętrza.

Formy kubiczne

Wąska ścianka z cegły, na której zawieszono telewizor, przesłania część roboczą kuchni. Pomalowaną na biało przegrodę urozmaicają szerokie pasy w srebrnym kolorze.  Na ścianie obok zawieszono czarne kubiki - półeczki. Nie jest to przypadek. Ich forma nawiązuje do ekranu telewizora.

Pod odpowiednim kątem

Prezentowane mieszkanie urządzono bardzo nowocześnie. Telewizor jest zainstalowany na ruchomym szklanym panelu, którego kąt można ustawiać z zależności od potrzeby. Można też zasłonić nim drzwiczki kominka.

Dostojnie

Prezentowany kącik telewizyjno-kominkowy na pewno zwraca uwagę. Płaski ekran, zawieszony został w specjalnie zaprojektowanej wnęce wykończonej palisandrem. Dzięki temu wygląda jak obraz w ramie. Obudowa kominka jest zrobiona z jasnego trawertynu.

W sypialni

Podobno telewizor w sypialni zabija namiętność. A wy co o tym myślicie?

Na fioletowo

Tutaj kącik telewizyjny został zaaranżowany we wnęce z płyty kartonowo-gipsowej. Jest zachowany w gustownym, ale dość oszczędnym stylu. Tak jak w innych pomieszczeniach króluje tu fiolet.

Stylowy miks

W prezentowanym pokoju dziennym na jednej ze ścian - przedwojenna cegła, pocięta i wyszlifowana. Komoda pochodzi ze sklepu meblami indyjskimi, natomiast stolik kawowy został uratowany ze śmietnika.