Obudowany na czarno wk³ad - przeszklony z dwóch stron - jest najmocniejszym akcentem w tym wnêtrzu, a p³on±cy ogieñ od razu przyci±ga wzrok.
Klasyczna obudowa wkomponowana w ceglan± ¶cianê. Pas pod³ogi przy kominku dla bezpieczeñstwa wy³o¿ono marmurowymi p³ytami (w pozosta³ej czê¶ci salonu jest dêbowa deska). Na gzymsie mo¿na eksponowaæ dekoracyjne drobiazgi, zdjêcia itp.
Tak umieszczone palenisko ma ogromn± zaletê - nie trzeba siê do niego schylaæ. Kominek zainstalowano w ¶ciance oddzielaj±cej kuchniê od pokoju dziennego.
Obudowa kominka to prostok±tne p³yty granitu, umieszczone na tle wiêkszego prostok±ta. Prosto, a jednak bardzo dekoracyjnie.
Projektuj±c kominek, warto od razu przemy¶leæ kwestiê przechowywania opa³u. Tutaj s³u¿y do tego w±ska wnêka z boku obudowy. Trzymane w niej drewno sta³o siê dodatkow±, naturaln± dekoracj±, wspó³graj±c± z tapet± z motywem brzóz.
¦ciana z kominkiem oddziela aneks jadalny od wypoczynkowego. Dziêki wk³adowi przeszklonemu z trzech stron p³on±cy na kominku ogieñ widaæ i w salonie, i w jadalni.
Kominek z obudow± z jasnego kamienia zosta³ wkomponowany w ¶cianê wykoñczon± g³ównie ceg³±. Materia³ ten powtarza siê w innych miejscach przestronnej czê¶ci dziennej.
Tradycyjnie obudowany kominek zwieñczono fragmentem starego pieca. Dó³ konstrukcji jest wy³o¿ony piaskowcem, góra wykoñczona tapet±.
Bia³a ¶ciana, a tylko wokó³ wk³adu - jasny marmur. Taki kominek wtapia siê we wnêtrze, tym bardziej ¿e uwagê odci±ga s±siaduj±ca z nim zabudowa fornirowana drewnem orzecha amerykañskiego.
Niech was nie zmyli drewno opa³owe ukryte za obudow± kominka... Bo tak naprawdê to nie kominek, ale tzw. biokominek. Nie trzeba go pod³±czaæ do przewodów kominkowych, widokiem ognia mo¿na siê wiêc cieszyæ tak¿e w bloku.