5 pomysłów na parapet!

Jak urządzić miejsce do pracy, siedzisko, miejsce do przechowywania, ciekawy kwietnik czy biblioteczkę pod oknem? Parapetowe odmiany zobaczycie w tym artykule!

Siedzisko

Sezon grzewczy już dawno za nami, stąd możemy bliżej przyjrzeć się oknom oraz naszym parapetom, aby ewentualnie pozwolić sobie na drobne zmiany i remonty. Aby nakłonić Was do nich, przygotowałam kilka ciekawych pomysłów na wykorzystanie parapetu. Niepozorna, wąska półka znajdująca się u podstawy okna może spełnić kilka dodatkowych ról!

parapety, pomysły, rozwiązaniastandshem.se, pinterest.com

Pierwszym pomysłem na wykorzystanie parapetu, którym chciałabym Was zainspirować jest zaplanowanie przytulnego siedziska przy oknie. Możliwości i rozwiązań jest mnóstwo, jednak cel jest tylko jeden- ma być wygodnie. Wystarczy lekka drewniana konstrukcja lub wzmocnione szafki, kilka poduszek i urocze miejsce przy oknie gotowe!

Przechowywanie

Będąc przy temacie siedzisk przy oknie, warto zaaranżować ten kącik tak, aby przy okazji znalazło się trochę miejsca na dodatkowe przechowywanie. Jeśli planujemy siedzisko na szafkach, możemy zdecydować się na takie z zamykanym frontem lub otwierane z góry.

parapety, pomysły, rozwiązania lifeinbromma.wordpress.com,nashprigorod.ru, pinterest.com

Przechowywanie pod parapetem możemy zaaranżować na kilka sposobów. W grę wchodzą półki, zamykane szafki oraz przesuwne fronty. Mogłoby się wydawać, że gra nie jest warta świeczki, gdyż planujemy miejsce tylko na drobne rzeczy, jednak właśnie tutaj możemy z powodzeniem przechowywać pamiątki, albumy, świece i całą masę innych bibelotów i dodatków, które znajdziemy w każdym domu!

Biblioteczka

W nowoczesnym czy tradycyjnym domu, miejsca na książki nigdy na wiele! Jeśli zamontujemy dodatkową półkę tuż pod parapetem uzyskamy wersję mini. Opcja maxi zakłada zabudowanie? całej ściany i stworzenie literackiej ramy okna. Fajnie? Oczywiście, że tak!

parapety, pomysły, rozwiązania delsonsherman.comb

Biurko

Jeśli nasza wnęka okienna jest troszkę głębsza a parapet znajduje się na wysokości minimum 72 cm, możemy bez problemu zaaranżować w tym miejscu kącik do pracy. Biurko tuż przy oknie nie zyska zwolenników wśród osób pracujących przy komputerze, jednak jeśli widok z naszego okna jest ciekawy lub inspirujący to może warto się spróbować? Patrząc na zdjęcia przedstawiające takie rozwiązanie trudno się nie oprzeć wrażeniu, że pracuje się tutaj z przyjemnością!

parapety, pomysły, rozwiązaniafemina.dk

Rozkładany parapet

Na sam koniec przygotowałam rozwiązanie dla tych, którym brakuje miejsca na klasycznym parapecie. Jeżeli chcielibyśmy powiększyć dostępną powierzchnię przy oknie, warto zwrócić uwagę na takie rozwiązanie jakim jest składana półka. Zamontowana tuż przy wnęce po rozłożeniu dodaje nam kilkadziesiąt centymetrów głębokości. Kiedy półka przestaje być potrzebna, wystarczy ją złożyć i opuścić przy ścianie. Tak prostą i łatwą konstrukcję bez problemu wykonamy sami lub zamówimy u stolarza!

Więcej o: