10 trików które sprawią, że meble IKEA będą wyglądać 'drogo'

Pomalować, przykręcić czy okleić? Przedstawiamy kilka świetnych sposobów na przerobienie mebli IKEA.
Stołek Bekväm zamieniony na nocny stolik Stołek Bekväm zamieniony na nocny stolik Fot. bloglovin.com

Nowoczesna szafka nocna

BEKVAM od IKEA to taboret ze schodkiem wykonany z litego drewna. Może on również pełnić funkcję oryginalnego stolika. Na górną część można odstawić np. kubek z herbatą, a schodek może być miejscem na kolorowe magazyny. Mebel będzie wyglądał bardzo stylowo, jeśli pomalujemy jego górną część białą farbą do drewna. Taboret BEKVAM od IKEA z brzozowego drewna kosztuje 49,99 zł

Stołek BekvämFot. IKEA

Regał Kallax zamieniony w stylową szafkę Regał Kallax zamieniony w stylową szafkę Fot. ikeahackers.net

Prosty regał stylowym meblem

Regały KALLAX to jedna z najpopularniejszych serii IKEA. Sindy z Ikeahackers udowadnia, że prosty regał może stać się bardzo stylową szafką (np. pod telewizor). Wystarczą tylko cztery nóżki i troszkę ciemnej sklejki. Przyznacie, że mebel prezentuje się imponująco! Regał KALLAX (42x147 cm) kosztuje 179 zł.

Regał KallaxFot. IKEA

Półka Ekby po metamorfozie Półka Ekby po metamorfozie Fot. designsponge.com

Półka w innym stylu

Kolejny ciekawy pomysł, tym razem na "odpicowanie" klasycznej, białej półki ściennej. Wsporniki malujemy złotą farbą. Gotowe! Półka EKBY JARPEN kosztuje 81,99 zł.

Półka Ekby

Kallax w nowym wydaniu Kallax w nowym wydaniu Fot. sugarandcloth.com

Nowoczesny nocny stolik

Mały kwadratowy regał z serii KALLAX (42x42 cm), można zmienić w nowoczesny, prosty stolik nocny. Wystarczy dokręcić ładne, drewniane nóżki. Biały regał kosztuje 59 zł.

KallaxFot. IKEA

Jak wykorzystać ramkę Norrlida? Jak wykorzystać ramkę Norrlida? Fot. houzz.com

Tablica pełna inspiracji

Ramy to jednej z najchętniej kupowanych produktów w IKEA. Białą ramkę NORRLIDA, o wymiarach 69x29 cm, można wykorzystać do stworzenia oryginalnej tablicy korkowej, do której przywiesimy zdjęcia, paragony czy pocztówki z wakacji. Cena ramki to 39,99 zł.

Ramka NorrlidaFot. IKEA

Stoliki Vittsjö w wersji glamour Stoliki Vittsjö w wersji glamour Fot. huntedinterior.com

Stoliki w wersji glamour

Szklane stoliki VITTSJO są bardzo ładne. Mają regulowane nogi, dzięki czemu stabilnie stoją nawet na nierównej podłodze. W IKEA dostępne są w dwóch kolorach - czarnym i białym. Jeśli lubisz styl glamour, pomaluj metalowe elementy złotą farbą. Będzie ładnie! Za dwa stoliki zapłacimy 199 zł.

Stoliki VITTSJOFot. IKEA

Stolik Rast Stolik Rast Fot. redbookmag.com

Szafka w nadmorskim charakterze

Ta metamorfoza szczególnie przypadła nam do gustu. RAST to prosty stolik nocny z litego sosnowego drewna. Wystarczyło pomalować go na biało, dokręcić metalowe nóżki, a po bokach zamontować uchwyty ze sznurka, by mebel zyskał zupełnie inny charakter. Stolik RAST kosztuje 35 zł.

Stolik RastFot. IKEA

Szafka Malm inaczej Szafka Malm inaczej Fot. sugarandcloth.com

Diabeł tkwi w szczegółach

Wszyscy wiemy, że czasem drobny detal jest w stanie przesądzić o tym,  czy dany przedmiot nam się podoba. MALM to komoda z trzema szufladami. Jedyną zmianą, jest dodanie trzech skórzanych uchwytów. Mebel prezentuje się teraz świetnie! Za komodę MALM zapłacimy 199 zł.

Komoda MalmFot. IKEA

Stolik Nornas zamieniony w barek Stolik Nornas zamieniony w barek Fot. akicsihaz.hu

Barek na kółkach

Jeśli chcieliście kupić sobie kiedyś barek na kółkach, z pewnością wiecie że kosztuje on nie mało. Do stworzenia tego barku, wykorzystano prosty stolik NORNAS z litego, sosnowego drewna. Stolik pomalowano na biało, dodano złote kółka i uchwyty. Zamontowano też dodatkową półeczkę. Stolik kosztuje 159 zł.

Stolik NornasFot. IKEA

Zegar Bondis na skórzanym pasku Zegar Bondis na skórzanym pasku Fot. remodelista.com

Zegar na pasku

Ten pomysł nas zaskoczył, ale trzeba przyznać że dzięki wykorzystaniu skórzanego paska, popularny zegar BONDIS wygląda zupełnie inaczej! Za zegar zapłacimy 59,99 zł. Więcej pomysłów na wykorzystanie starego paska znajdziecie tu>>

Zegar BondisFot. IKEA

Więcej o: