Upał w mieszkaniu nie daje ci spać? Podpowiadamy, jak przetrwać w gorące noce. Prześcieradło włóż do... zamrażalnika

Twoje mieszkanie przypomina piekarnik? Upał w mieszkaniu sprawia, że nie możesz zasnąć? Budzisz się w środku nocy? Warto poznać kilka trików, dzięki którym letnie noce będą bardziej znośne.

Upał w mieszkaniu: Przygotuj sypialnię

Zabezpiecz się przed koszmarem upalnej nocy i zawczasu przygotuj swoją sypialnię. Wychodząc do pracy zamknij okna i zasłoń żaluzje - gorące powietrze nie będzie dostawać się do środka. Dopiero przed snem otwórz okna w sypialni i przewietrz pokój!

Upał w mieszkaniu: Domowa klimatyzacja

W prosty sposób możesz zrobić własny klimatyzator. Wypełnij miskę po brzegi kostkami lodu. Postaw ją pod włączonym wentylatorem. Za chwilkę poczujesz chłodny podmuch, a temperatura w sypialni nieco spadnie.

 


Prześcieradło w zarażalniku

Warto włożyć prześcieradło do reklamówki i schować je na kilka minut to zamrażalnika. To genialny sposób na ochłodę w "tropikalne" noce. Co prawda prześcieradło będzie zimne tylko kilka chwil, ale może zdążysz zasnąć...

Zanuż stopy w zimnej wodzie

Pamiętasz jak podczas górskich wycieczek, moczyłeś stopy w lodowatym strumieniu? Pamiętasz jak momentalnie czułeś przyjemny chłód? Wykorzystaj to teraz! Tuż przed zaśnięciem włóż stopy do miski wypełnionej bardzo zimną wodą.

Wybierz odpowiednią pościel

Wybieraj pościel naturalną - ze stuprocentowej bawełny lub lnu. Poliestrowe pościele nie przepuszczają powietrza! W sklepach znaleźć można sporo satynowych pościeli. Ale uwaga, satyna satynie nie równa. Pościel atłasowa to mieszkanka bawełny z jedwabiem - jest najdroższa, ale śpi się pod nią znakomicie. Pościel z bawełny satynowej oddycha i świetnie wchłania pot.

Wybierz odpowiednią kołdrę

Gdy żar leje się z nieba, zapomnij o sztucznych poliestrowych kołdrach. Nie ma nic gorszego nic pocenie się pod kołdrą przypominającą torebkę foliową. Najlepszym rozwiązaniem będzie przykrycie się prześcieradłem (robią tak mieszkańcy ciepłych krajów, przyzwyczajeni do upalnych nocy). Musisz spać pod kołdrą? Wybierz cienką kołdrę z wełny lub bawełny. Takie naturalne materiały są bardzo przewiewne. Dobrze sprawdzą się również kołdry z włókniny.

W czym spać?

Jeśli masz pościel z naturalnego materiału, z powodzeniem możesz spać w... niczym. Jeśli jednak przykrywasz się poliestrową pościelą, gwarantujemy że za kilka chwil zacznie się ona do ciebie przylepiać. Wybieraj bieliznę nocną z cienkiej bawełny.

Mgiełka do ciała pod ręką

Na szafce nocnej miej zawsze wodę w sprayu. Jeśli nie chcesz jej kupować, wlej zwykłą wodę do spryskiwacza do kwiatów.   Gdy obudzisz się w nocy, spryskaj twarz, przedramiona i nogi.

Śpij samotnie

Bardzo gorące noce nie sprzyjają spaniu we dwoje. Ciało partnera wydziela wiele ciepła. Wyeksmituj więc drugą połowę np. do salonu. Niech temperatura w sypialni wzrasta kiedy tego chcemy. Na pocieszenie dodamy, że upały niedługo się skończą.

Łóżko wodne

Jeśli masz bardzo zasobny portfel, ciekawym rozwiązaniem może być zakup łóżka wodnego z elektryczną spiralą. Reguluje ona temperaturę wody - dzięki czemu materac może być delikatnie schłodzony. Brzmi dobrze, prawda?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.