Niebanalne dekoracje ścian - zamiast obrazów

Zamiast wieszać obrazy na ścianie, można stworzyć niebanalną dekorację, np. z paneli ściennych albo kwiatów. Mamy 7 pomysłów na oryginalne ozdoby.
Drewniane płytki na ścianę Drewniane płytki na ścianę fot. Stegu

Drewniany obraz

Zamiast tradycyjnego obrazu można na ścianie stworzyć dużo oryginalniejszy, np. z drewnianych płytek. Wyłożony nimi fragment ściany będzie wyglądał jak dzieło sztuki współczesnej. Taką naturalną dekorację można dodatkowo podświetlić dla lepszego wyeksponowania faktury.

Na zdjęciu: panel Axen w formie prostokątnych ciosanych elementów, Wood Collection Stegu

Metalowa dekoracja ścienna, 31 x 71 cm, cena: 188 zł, modernform.pl Metalowa dekoracja ścienna, 31 x 71 cm, cena: 188 zł, modernform.pl fot. producent

Metalowa dekoracja

Przestrzenna, graficzna kompozycja wykonana z metalu z powodzeniem zastąpi typowy obraz w ramach. Takie gotowe dekoracje są dostępne w wielu sklepach z wyposażeniem wnętrz. Można je także wykonać samodzielnie, jednak wymaga to posiadania odpowiednich narzędzi i umiejętności.

Na zdjęciu: Metalowa dekoracja ścienna, 31 x 71 cm, cena: 188 zł, modernform.pl

Naklejki ścienne Naklejki ścienne fot. Pakamera

Naklejki ścienne

Naklejki ścienne pozwalają w łatwy i szybki sposób nanieść dowolną grafikę na ścianę. Można kupić gotową naklejkę, bądź zaprojektować własną. Taka dekoracja nie jest ograniczona ramą oraz można ją łatwo usunąć bez uszkodzenia ściany, co jest jej atutem.

Na zdjęciu: naklejka Kontynenty Loonybin, 300 cm x 187 cm, cena: 628 zł, Pakamera

Betonowe płytki Betonowe płytki fot. Morgan & Möller

Betonowe kreacje

Beton architektoniczny był niegdyś we wnętrzach nie do pomyślenia. Teraz święci triumfy i staje się elementem dekoracyjnym. Można nim z powodzeniem udekorować ściany, np. wykorzystując betonowe dekory 3D. Stworzysz z nich ciekawą kompozycję.

Na zdjęciu: dekory strukturalne Set, Morgan & Möller

Grzejnik dekoracyjny Grzejnik dekoracyjny fot. Jaga

Grzejnik dekoracyjny

Grzejników we wnętrzach już nie ukrywamy. Wręcz przeciwnie - eksponujemy je. Nowoczesne grzejniki dekoracyjne przybierają wyszukane kształty w niczym nie przypominające starych grzejników żeberkowych. Można je zawiesić na widocznym miejscu w salonie.

Na zdjęciu: grzejnik dekoracyjny Heatwave, Jaga, cena: od 6386 zł

Sztukaterie Sztukaterie fot. Marbet Design

Obrazy ze sztukaterii

Sztukaterie, kojarzone kiedyś z pałacowymi wnętrzami, coraz częściej pojawiają się teraz w zwykłych mieszkaniach. Dzięki nim wnętrza wydają się bardziej luksusowe. Sztukaterie dają dużo możliwości aranżacyjnych. Można na przykład ułożyć z nich listwy tworzące ramę. Pole wewnątrz można wyróżnić innym kolorem ściany bądź tapetą. W ten sposób powstaje oryginalny obraz.

Na zdjęciu: listwy naścienne, Marbet Design

Zamiast zdjęciem lub obrazem warto udekorować ścianę żywym zielonym gąszczem, zakładając na niej ogród wertykalny. Liście o różnych kształtach, fakturach i odcieniach stworzą bogatą artystyczną kompozycję. Zamiast zdjęciem lub obrazem warto udekorować ścianę żywym zielonym gąszczem, zakładając na niej ogród wertykalny. Liście o różnych kształtach, fakturach i odcieniach stworzą bogatą artystyczną kompozycję. fot. producent

Pionowy ogród

Zieleń na ścianie w nietypowej formie. Takie zielone obrazy to niezwykle oryginalna dekoracja, szczególnie pasująca do nowoczesnych wnętrz. Żeby zbudować taką aranżację, potrzebny jest specjalny system nawadniający.

Na zdjęciu: aranżacja FLORABO