Mieszanka tradycyjnego stylu skandynawskiego, włoskiego i francuskiego. Jak wypadła?

W prowansalskiej kuchni stoją metalowe, "loftowe" stołki barowe, obok drewniana, rustykalna zabudowa. W salonie meble nowoczesne sąsiadują obok vintage. Czy taka mieszanka stylów nie jest męcząca? Wręcz przeciwnie!
Wnętrze w amfiladzie Wnętrze w amfiladzie Fot. int2architecture

Przestrzeń w amfiladzie

Apartament ma 85 m2. Część dzienna, składająca się z pokoju dziennego, jadalni i kuchni stanowi wspólną, otwartą przestrzeń. Poszczególne strefy aktywności zaaranżowane są w amfiladzie. To, że zarówno kącik wypoczynkowy, jadalnia i kuchnia znajdują się na tej samej osi sprawia, że wnętrze zyskało ciekawą perspektywę i sprawia wrażenie zdecydowanie przestronniejszego, niż jest w rzeczywistości.

Wnętrze z drewnianymi podłogami Wnętrze z drewnianymi podłogami Fot. int2architecture

Kąt wypoczynkowy

Miejsce dziennego wypoczynku urządzone jest meblami w różnych stylach.  Przy nowoczesnej, jasnej kanapie stoi przepastny fotel, którego rodowód sięga lat 50. Obok  inny, o lekkiej konstrukcji, nawiązujący do skandynawskiego wzornictwa lat.60. Są w zupełnie innych stylach, ale mają tapicerkę z tego samego materiału. I to sprawia, że razem wyglądają wyśmienicie.

Strefa dzienna Strefa dzienna Fot. int2architecture

Stolik na kółkach

Środek strefy wypoczynkowej zajmuje sporych rozmiarów stolik. Jest mobilny, bowiem zamiast nóżek ma kółka.

Jasna podłoga Jasna podłoga Fot. int2architecture

Na jasnej podłodze

Piękna, jasna podłoga praktycznie nie jest zakryta. Tylko przy kanapie leży niewielki dywanik, mający za zadanie ocieplić wnętrze.

Jadalnia Jadalnia Fot. int2architecture

Jadalnia

Jadalnia jest pierwszą strefą, jaką widzi się po wejściu do tego mieszkania. Stoi w niej okrągły stół, przy którym wygodnie może biesiadować nawet 6 osób.

Kuchnia Kuchnia Fot. int2architecture

Kuchnia

Pośrodku kuchni znajduje się wyspa z płytą grzejną i dekoracyjnym okapem. Blat wyspy jest na tyle szeroki, że jest na nim również miejsce do zjedzenia śniadania lub innego "szybkiego" posiłku. Zachęcają do tego metalowe stołki barowe. Na tle białych szafek kuchennych, utrzymanych w stylu retro, ciekawie wygląda zestawienie różnokolorowych kafelków, inspirowanych tradycyjnymi wzorami portugalskimi.

Całą ścianę w kuchni zajmuje dość płytka, drewniana zabudowa. Na górze są półki, na dole szafki zamykane przesuwanymi drzwiczkami. Całą ścianę w kuchni zajmuje dość płytka, drewniana zabudowa. Na górze są półki, na dole szafki zamykane przesuwanymi drzwiczkami. Fot. int2architecture

Kuchenna zabudowa

Jedną ścianę w aneksie kuchennym zajmuje dość płytka, drewniana zabudowa. Na górze są półki, na dole szafki zamykane przesuwanymi drzwiczkami.

Kąt gospodarczy Kąt gospodarczy Fot. int2architecture

Schowek gospodarczy

Do wnęki w przedpokoju wstawiono pralkę, kosz na bieliznę. Na półkach zmieściły się wszystkie domowe środki czystości. Jest tu też miejsce na odkurzacz, deskę do prasowania, składaną drabinkę. Schowek zamykany jest drewnianymi drzwiami, zainstalowanymi na masywnej prowadnicy.

Sypialnia Sypialnia Fot. int2architecture

Sypialnia

W pastelowej sypialni, jak w całym mieszkaniu, nie zabrakło elementów drewnianych. Drewniany zagłówek i dekoracyjna gałąź powieszona nad łóżkiem tworzą ciekawy zestaw.

Łazienka Łazienka Fot. int2architecture

Łazienka

Ścianę nad obudowaną drewnem wanną pokrywają szare, wzorzyste kafelki. Pozostałe ściany wyłożone są glazurą białą.

Łazienka Łazienka Fot. int2architecture

W klimacie retro

Wzorowana na retro armatura i umywalka, rustykalna półka na drobiazgi, przysadzista zielona szafka pod umywalką - te elementy tworzą w łazience nostalgiczny klimat retro.

Balkon Balkon Fot. int2architecture

Balkon

Zabudowany balkon wygląda jak prawdziwa weranda. Miło to posiedzieć w letnie dni.

Więcej o: