Urządzamy pokój dla małej księżniczki

Jak urządzić elegancki i gustowny pokój dla małej księżniczki? Odpowiedzi udzieli kolekcja Alta Moda Girl!

Elgancko i stylowo!

Pokój dla małej dziewczynki jest ogromnym wyzwaniem dla rodziców.
Jeżeli  chcemy, aby dziewczynka czuła się jak mała księżniczka, musimy zastanowić się dokładnie nad aranżacją pokoju. Mała księżniczka potrzebuje przecież eleganckiego łóżeczka, gustownych zasłonek i wielu wielu stylowych, królewskich dodatków.

Nie jest to łatwa aranżacja, dlatego podczas aranżowania pokoju dla małej księżniczki warto zainspirować się projektami włoskiej marki Alta Moda. Są one niezwykle landrynkowate i bajkowe a przy tym niezwykle eleganckie- idealne dla małej księżniczki!

Pokój Lolita

To projekt, w którym motywem przewodnim jest uroczy, biały pudelek. Jego podobizna, w rożnych ujęciach, pojawia się w eleganckich, białych ramach zdjęć wiszących na ścianie, na gustownych mebelkach i wezgłówku. Nie brakuje również małych, pluszowych pudelków, które czekają na łóżku i na zgrabnej toaletce małej księżniczki.

Pokój Lolita cz.2

W pokoju dominuje dziewczęcy i świeży odcień różu, który został połączony z białymi dodatkami. Ściana pomalowana w różowo białe paski stanowi idealne tło dla bardzo zdobnych ram.
W pokoju z motywem pudelka nie brakuje puszystych, śnieżnobiałych dodatków. Pojawiają się one na wielkich lampach, pufie stojącej w nogach łóżka oraz na wygodnym fotelu.
Królewny uwielbiają błyskotki, dlatego gałki komody obsadzone zostały małymi cyrkoniami a zastosowane materiały pięknie lśnią.

Pokój Lolita

Która mała dziewczynka nie marzyła o łóżku z baldachimem? W pokoju Kitty został wykonany z lekkiej, różowej koronki zakończonej paskiem puszystego , białego materiału.

Pokój Lolita cz.2

Ściany i sufity są białe, zdobią je za to eleganckie sztukaterie. Do takiego tła doskonale pasuję stylowe mebelki, które stoją na zgrabnych, zdobionych nogach. Lakierowane na wysoki połysk meble, intrygują intensywnymi wzorami i kolorami. Przeważa róż, ale w wielu odcieniach- od delikatnego, fiołkowego odcienia po mocną fuksję.

Pokój Lolita cz. 3

W pokoju Kitty znajduje się także dodatkowy stóż pod postacią uroczego jelonka. Upstrzony drobnymi wzorkami i zawijasami, jelonek może posłużyć za tymczasowy wieszaczek.
Tuż za nim widzimy piękny, królewski parawan. Obity lśniącym materiałem w blado łososiowym odcieniu, gustownie pikowany i wykończony puszystym materiałem oraz rzeźbionymi dekorami wygląda doskonale!

Podsumowanie

Meble
Przydadzą się stylowe mebelki na zdobionych, zgrabnych nogach. Fronty mogą być bardziej wzorzyste w śmiałych, bogatych kolorach takich jak róże czy czerwienie.

Łóżko
Kulminacyjny punkt całego pokoiku. Musi to być królewskie łoże, z piękną narzutą, wieloma poduszkami i elegancką pościelą. Wezgłówek może być obity luksusowym materiałem, pomalowany na ulubiony kolor lub oklejony np. naklejką w kształcie korony.
Postarajmy się również o mały baldachim Wystarczy kawałek lekkiego materiału, a łóżko od razu nabierze majestatu i elegancji.

Kolorystyka
To pokój małej dziewczynki, więc najlepiej, żeby sama wskazała, który kolor najbardziej lubi. Nie bójmy się jednak różu, w odpowiedniej kompozycji staje się on kolorem niezwykle dziewczęcym i uroczym.

Dodatki
Królewny uwielbiają błyszczące dodatki. Wystarczy lustro z lśniącą ramą czy lampka nocna w cekinowym obszyciem a pokój od razu wyda się ciekawszy dla małej dziewczynki.

 

kokopelia

Więcej o: