Siadamy na makulaturze!

Proekologiczne projekty ławek i foteli, czyli... siadamy na makulaturze!

Zainspirowani parasolką!

Projekty niezwykłych siedzisk wytworzonych ze starej makulatury to bardzo ekologiczny pomysł, który przy tym wygląda po prostu super!

Inspiracją dla projektantów stała się mała, papierowa parasolka, którą dodaje się do drinków. Designerom wpadł w oko sposób klejenia kilku warstw cienkiej bibułki i tak przenieśli to do swojego projektu Piao Paper Chair.

Piao Paper Chair, krzesło, recykling

Delikatne wykończenie

Pomimo tak delikatnego materiału, z którego wykonane jest siedzisko, fotel jest sztywny i twardy, więc można wygodnie się o niego oprzeć i nie trzeba się obawiać, że go potargamy.

Fotel na pierwszy rzut oka przypomina klasyczne kształty fotela na drewnianych nóżkach, jednak, kiedy przyjrzymy się mu bliżej, zobaczymy jego delikatne, postrzępione krawędzie. To cienkie bibułki, które nie zostały sklejone do końca i stanowią teraz dekoracyjne wykończenie mebla.

Dzięki temu, zainspirowany papierową parasolką, fotel wygląda naprawdę ciekawie!

Grupa Innovo Design, w której w skład wchodzą designerzy Jovana Bogdanovic, Christoph John i Zhang Lei. Innovo Design ma swoją siedzibę w Hangczou w Chinach.

Więcej informacji o projektantach z chińskiej grupy Innovo Design znajdziecie na stronie www.innovo-design.com

 

Papier jest dla grupy Innovo Design ważną inspiracją i najczęściej wykorzystywanym materiałem. Lampa Wu czy organizer Chao, podobnie jak fotel Piao zostały wykonane m.in. z klejonego papieru.

meble, inspiracje, design

Na kolorowych kartkach

Jeżeli nie wiesz, co zrobić z kolorowymi kartkami ksero, designer Thorsten Francks podpowiada: designerskie krzesełko lub stoliczek.

Projekt Tischlein został wykonany z 1800 kartek w dwudziestu czterech zwariowanych kolorach, ułożonych na prostych drewnianych nóżkach. Blok kartek został sklejony z jednej strony, tak aby kartki nie rozsypały się podczas rysowania.

 

Tischlein łączy w sobie prosty design, funkcjonalność i niezwykły styl. Kolorowy stoliczek z pewnością pasuje zarówno do wesołych pokoików dziecięcych jak i do minimalistycznych aranżacji.
Dodatkowo, Tischlein może posłużyć zarówno jako stoliczek jak i niskie krzesełko.

 

meble, inspiracje, design

Z poduszką na gazetach

Są różne sposoby przechowywania gazet. Możemy je eksponować na regałach, chować do pudełek lub eksponować w designerskich stojakach na prasę. Niemiecki zespół Njustudio wpadł jednak na bardziej funkcjonalne rozwiązanie, które z pewnością Was zachwyci!

Kolekcja naszych magazynów może nam przecież posłużyć za siedzisko! Njustudio pokazuje jak ze sterty magazynów stworzyć intrygujące i bardzo oryginalne siedzisko.

Otóż, magazyny ustawiamy na drewnianej podstawie a przez otwory na dole przeciągamy pasek z poduszką. Wystarczy wyregulować pasek na odpowiednią długość, aby poduszka znalazła się na górze i już możemy usiąść!

Pomysłowy i bardzo wesoły dodatek, nad którym warto się zastanowić!

Kartonowy zestaw wypoczynkowy

Jeżeli pufy i fotele to dla nas za mało, brazylijski designer Domingo Tótora proponuje zestaw dla ekologicznej rodzinki! W zestawie znajdziemy krzesła, pufy i ławkę.

 

Meble od brazylijskiego projektanta są jak najbardziej ekologiczne, gdyż zostały wykonane z kartonu.

Większość mebli z kolekcji Domingo Tótora wykonana jest z papieru i włókna bananowca. Ekologiczne meble tego projektanta możecie zobaczyć na stronie www.do-not-touch.com

meble, inspiracje, design

Więcej o:
Copyright © Agora SA