Eklektyzm z Teksasu

W eklektycznym świecie Jamie Laubhan-Oliver i Larry'ego Oliver dominuje klasyczny kontrast bieli i czerni.

Samodzielny wybór dodatków

Jamie Laubhan-Oliver i Larry Oliver są dyrektorami artystycznymi w wielkich firmach w Teksasie, Jamie pracuje m.in. dla wydawnictwa wnętrzarskiego D Home. Dom znajduje się w centrum Dallas w stanie Teksas w USA.

Jamie i Larry samodzielnie wyremontowali swój dom i konsekwentnie urządzali jego wnętrze przez lata. Jamie stara się w pracy wyłapywać najciekawsze dodatki i meble do domu. Ceni sobie światowe wzornictwo największych designerów, jednak wybiera te najbardziej neutralne projekty. Jej kolekcja nowoczesnego designu została połączona ze skarbami znalezionymi przez Larry'ego, który jest łowcą okazji na lokalnych pchlich targach. Regularnie je odwiedza i jak sam podkreśla, uwielbia kupować za dolara te najbardziej niezwykłe i zwariowane dodatki do domu.
To on jest zatem odpowiedzialny za komplet antycznych mebli i staromodnych dodatków w domu w Dallas.

Małżeństwo starało się również samodzielnie projektować elementy wyposażenia. Tak postał m.in. betonowy stół stojący na patio jak i stalowa obudowa kominka.

Klasyczny eklektyzm

Mieszkanie Jamie i Larry'ego zostało utrzymane w klasycznym, eklektycznym stylu. Eklektyzm to nic innego, jak kojarzenie stylów, łączenie elementów kontrastowych i mocno różniących się od siebie już na pierwszy rzut oka. Eklektyzm pozwala zestawiać ze sobą odmienne trendy i zestawiać różne epoki. Do powstania tego nurtu w aranżacji wnętrz doprowadziło pragnienie połączenia sentymentu do pamiątek z nowoczesnymi i funkcjonalnymi rozwiązaniami. Małżeństwo Oliver doskonale zrealizowali ten projekt z swoim domu.

wnętrza, aranżacje wnętrz, inspiracje

Dwa przeciwieństwa

Jamie zadbała o to, aby w jej mieszkaniu nie zabrakło światowego designu, stąd też w salonie znajduje się sławny projekt przezroczystego krzesła Ghost czy minimalistyczny stolik w stalowej ramie. Nowoczesne wzornictwo zostało zestawione ze wypatrzoną na pchlim targu wagą sklepową i drucianymi koszyczkami na bibeloty.


wnętrza, aranżacje wnętrz, inspiracje

Niekonwencjonalny pomysł

Ściany w mieszkaniu zostały pomalowane na jasny odcień kości słoniowej. Oryginalnym akcentem są jednak sufity, które zostały pomalowane na czarno. W salonie, gdzie liczne okna domu wychodzą na południe, czarny sufit delikatnie lśni i rozprasza światło. Na czarnej posadzce ułożone zostały skórzane dywany.

 

wnętrza, aranżacje wnętrz, inspiracje

Małżeństwo projektuje

Tuż obok znajduje się masywna konstrukcja obudowy kominka, wykonana z pomalowanej na czarno stali. To autorski projekt Jamie i Larry'ego. Surowy styl konstrukcji został przełamany drewnem, którym obita została cała ściana w salonie. Z stalowym kominkiem świetnie kontrastuje elegancki fotel oraz dekoracyjne poroże.

wnętrza, aranżacje wnętrz, inspiracje

Sypialnia pełna pamiątek

W sypialni również nie brakuje eklektycznych kontrastów. Larry zadbał o to, aby wnętrze sypialni było bogate w pamiątkowe zdjęcia, staromodne dodatki i wzornictwo z poprzedniej epoki.
Całość została uzupełniona w eleganckie łoże, piękny nowoczesny żyrandol i modne cętkowane dywaniki.

Eklektyczny domek małżeństwa Oliver udowadnia, że można niezwykle efektownie łączyć światowe wzornictwo ze starociami znalezionymi na strychu. Zestawienie tak wyrazistych kontrastów sprawia, że wnętrze staje się bardziej interesujące.

wnętrza, aranżacje wnętrz, inspiracje

Więcej o: