Dekoracje: piknik w mieszkaniu

Lato w tym roku nas nie rozpieszcza. Nigdy nie wiadomo, czy w samym środku pikniku nie zaczną walić pioruny. Dlatego proponujemy zrobić piknik w mieszkaniu. Pogoda gwarantowana.

Cały w ziołach

Wiosenna przyroda podpowiada, jakie barwy są najlepsze do wypoczynku. Warto więc przenieść je do wnętrza. Jednak, nie każde zestawienie kolorystyczne, które sprawdza się w naturze, musi dobrze wyglądać we wnętrzu. Ta uwaga nie dotyczy jednak kompozycji stworzonej z barw ziół. Są to bowiem spokojne, stonowane odcienie, które znakomicie komponują się nie tylko ze sobą, ale także z innymi kolorami, zarówno naturalnymi , jak i jaskrawymi.

Ziołowy ogródek

Tylko jeden kolor, a jakie bogactwo odcieni - od jasnych, niemal zupełnie białych albo bladoszarych po soczyście zielone. Ziołowy ogródek może być źródłem inspiracji dla poszukujących spokojnych, ale nie nudnych zestawień kolorystycznych.

Ogrodowy klimat

Motywy liści i gałęzi, utrzymane w różnych odcieniach zieleni (rzadziej brązów), narzucają naturalną kolorystykę całej aranżacji wnętrza. Dobrze komponują się z prostymi formami mebli i drobiazgów zrobionych z naturalnych materiałów (drewna, grubej ceramiki, lnu, bawełny) Wraz z nimi tworzą kompozycję o spokojnej, ponadczasowej urodzie.

Moc natury

Jeśli chodzi o barwy, wzory przedstawiające liście przegrywają z kwiatowymi. Ale pod względem kształtów i niuansów kolorystycznych są bezkonkurencyjne. Mają również tę zaletę, że wnoszą do wnętrza klimat odprężenia i odpoczynku.

Przyroda na czasie

Kwiaty, owady, zwierzaki na tle soczystej zieleni, żółci i pastelowego różu. Wpuśćmy przyrodę do mieszkań!

Z nutką humoru

Skoro pogoda nie zachęca do spędzania długich godzin na łonie natury. Zaprośmy łono natury do mieszkania.

Niebiańska kompozycja

Błękit i biel to zestawienie bardzo dobrze tolerowane przez ludzkie oko, a także przez psychikę, przywołuje bowiem miłe skojarzenia z niebem i wodą. Aby nie było odbierane jako chłodne, warto skomponować je z ciepłą jasną żółcią - kolejną barwą, którą często widuje się w naturze.

Insiracje na niebie

Błękit skomponowany z bielą i słoneczna żółcią to naturalne i przyjazne zestawienie barw. Rozweseli i rozjaśni każde wnętrze, a domowników nastroi optymistycznie na cały dzień.

Wspomnienie wiosny

To już najwyższy czas, żeby nasze domy zazieleniły się i rozpromieniły. I tak utrzymały się do wiosny.

Bliżej natury

Wnętrze zaaranżowane w barwach ziemi, ze względu na emanujący spokój, idealnie nadaje się do odpoczynku. Aby nie wydawało się monotonne kolorystycznie, trzeba użyć całej palety beżów i brązów, od odcieni piaskowych po brunatne, a w dodatkach - ożywczą zieleń.

Kojąca moc natury

Ziemia tylko z pozoru wydaje się jednostajna kolorystycznie. Gdy spojrzymy uważniej, dostrzeżemy bogactwo jej odcieni, a także fakturowe wzory wyżłobione przez naturę. Ten widok jest nieustannym źródłem artystycznych inspiracji. Także w aranżacji wnętrz.

Klimat relaksu

Zieleń trawy, szarawy błękit lekko zachmurzonego nieba, brunatnozielona rzeka - atmosfera odpoczynku nad wodą wydaje się stworzona do aranżacji mieszkań. Wśród odcieni zieleni i brązów łatwo poczuć się jak na łonie natury.

Więcej o: