Styl glamour

Styl glamour większości kojarzy się przede wszystkim z luksusem, elegancją i ekstrawagancją. Przejawia się w modzie, stylu życia jak również aranżacji wnętrz.

Błysk, błysk i jeszcze raz błysk

Niestety rzadko urządza się wnętrza stosując podstawowe zasady tego stylu. Glamour jest czymś odważnym. Jest odejściem od powszechnie panujących standardów. Aranżując wnętrze w tym stylu sprawiamy, że staje się ono niepowtarzalne i oryginalne. Jednak podążając za stylem glamour trzeba pamiętać o umiejętnym dopasowaniu wszystkich elementów.

Najważniejszą, a tym samym najbardziej charakterystyczną cechą stylu glamour jest błysk. Meble, tkaniny oraz wszystkie elementy dekoracyjne powinny mieć wysoki połysk. Każdy element wystroju powinnien w swój indywidualny sposób przyciągać wzrok.

 

Wnetrza glamour

fot. glamstore.com.pl

Kolor

Styl glamour to przed wszystkim mocne, żywe, jaskrawe  i nasycone kolory. To kolor kształtuje charakter wnętrza. Od niego zależy, czy będziemy czuć się dobrze w danym pomieszczeniu. Barwy glamour to głównie róż, żółć, czerń, biel, złoto i srebro. Takimi kolorami można się bawić, łączyć na wszelkiego rodzaju sposoby.  Nie nadają się one jednak do pomieszczeń, w których chcemy odpocząć, gdyż za bardzo rozpraszają. Idealnym wnętrzem do urządzenia w stylu glamour będzie zatem salon lub kuchnia.

Tapeta  Club 310827

fot. glamstore.com.pl

Powrót do przeszłości

Urządzając wnętrze w stylu glamour wracamy do XVIII wieku. Do baroku, czasu stylowych mebli, luksusu i przepychu. Meble stylizowane na tamte, historyczne czasy idealnie pasują do takiego wnętrza. Nadadzą mu klasy, a tym samym uspokoją je jeśli wybierzemy stonowane kolory. Jeśli jednak chcemy by takie pomieszczenie w stylu glamour było ekscentryczne wybierzmy meble o odważnych barwach.

 

Fotel Louis Gold Leaf Croco, cena: 1750 zł, www.glamstore.com.pl

fot. glamstore.com.pl

Minimalizm

Jeśli chcemy odmienić swoje wnętrze i urządzić je w stylu glamour bez radykalnych zmian nic prostszego. Wystarczy użyć dodatków i akcesoriów właśnie w tym stylu. Kubki, wazony, świeczniki, zegary, poduszki... Jest tego całe mnóstwo.

 

To nieprawda, że styl glamour jest dla wybranych. Każdy z nas może mieć w swoim wnętrzu choćby element tego stylu. Warto czasami poeksperymentować, stworzyć coś niepowtarzalnego. Nie musimy zamykać się w ściśle określonych regułach urządzania wnętrz. Pamiętajmy: do odważnych świat należy!

 

Projektant/ekspert: Anna Berner Paluch, new design

Redakcja: Karolina Macierzyńska

 

Kosz żółty, cena: 185 zł, www.glamstore.com.pl

fot. glamstore.com.pl

 


Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.