Fototapeta - to się sprawdza!

Coraz chętniej korzystamy podczas urządzania wnętrz z fototapet. I nic dziwnego. Jest to stosunkowy łatwy i tani, a do tego efektowny pomysł na ścianę.

W dobrym nastroju

To mieszkanie to połączenie stylu nowoczesnego z minimalistycznym. Jedynymi elementami ożywiającymi wnętrze są pomarańczowe dodatki - lampa i fotel. Nastrojową atmosferę wprowadza do pokoju fototapeta w przygaszonych odcieniach. Oświetlają ją sufitowe reflektorki.

Przedpokój pełen drzwi

W prezentowanym przedpokoju uwagę zwracają dwa elementy. Jednym z nich jest naklejone na drzwi od szafy zdjęcie. Gospodarze wydrukowali je na laminowanym papierze samoprzylepnym i własnoręcznie nakleili. Sięgające od podłogi do sufitu lustro w ramie z płyty MDF to w rzeczywistości kolejne drzwi zamykające jedną z szaf.

Paryska kuchnia

Tym razem fototapeta znalazła dla siebie jeszcze bardziej nietypowe miejsce. Zagościła w kuchni pomiędzy dolnymi a górnymi szafkami. Jest to przygotowany specjalnie na wymiar kolaż zdjęć z Paryża. Przed zachlapaniem chroni go tafla hartowanego szkła.

Nocny spacer po Nowym Jorku

Jedną ze ścian w przedpokoju oklejono fototapetą z nocną panoramą Nowego Jorku. Dzięki temu, znajdujące się na tej ścianie drzwi do łazienki, stały sie niemal niewidoczne.

W cieniu wieżowców

Panorama Nowego Jorku to jeden z najbardziej popularnych motywów wykorzystywanych na fototapetach. Tym razem gospodarze prezentowanego mieszkania skorzystali z tego motywu podczas urządzania pokoju nastoletniej córki. Zdjęcie wyraźnie podkreśla nowoczesny charakter pokoju.

Jak w starym kinie

Prezentowany salon gospodarze zaaranżowali odważnie i kolorowo. Najbardziej rzucającym się w oczy elementem wystroju jest  fototapeta zrobiona ze zdjęcia autorstwa gospodarza. Ustawiono przy niej pianino Pani domu - aktorki i wokalistki.

Nieznajomy w drzwiach

W tej sypialni panuje stylowy miks. Nowoczesna fototapeta, którą oklejono przesuwane drzwi oraz płaski telewizor powieszony na ścianie kontrastują z bardziej staroświeckimi elementami wystroju.

Światła wielkiego miasta

Kącik kawowy na wskroś nowoczesny. Skórzane fotele, szklany stolik o ciekawej formie i fototapeta przedstawiająca panoramę, oczywiście, Nowego Jorku. Obudowano ją ramą z płyty gipsowo-kartonowej. Zainstalowane w niej halogeny efektownie oświetlają kąt wypoczynkowy.

W stylowym przedpokoju

Prezentowane mieszkanie mieści się na warszawskiej Pradze, ale w nowym bloku. Skąd więc w nim schody ze stylową balustradą? Nie dajmy się zwieść pozorom: to tylko... fototapeta.

W szafie nastolatki

Jakie są dwa najważniejsze elementy wyposażenia pokoju licealistki? Pojemna szafa i bogato wyposażona toaletka. Tutaj pomysłowo połączono oba te elementy. A dla ozdoby obowiązkowo panorama Nowego Jorku.

Pod słońcem Toskanii

Sielski, toskański krajobraz zdobi prezentowaną kuchnię. Fototapeta zabezpieczona podwójną warstwą laminatu chroni ścianę nad blatem.

Z wiatrem

Prezentowane pomieszczenie musi pełnić kilka funkcji - pokoju wypoczynkowego, jadalni oraz gabinetu. Dlatego żadne wyraziste wzory by się nie sprawdziły. Strzałem w dziesiątkę była natomiast fototapeta z motywem poruszanej na wietrze trzciny. Nie jest agresywna i nie wprowadza niepotrzebnego niepokoju.