Lampy dekoracyjne i praktyczne

Odpowiednie oświetlenie w mieszkaniu jest nie do przecenienia. Tym razem skupimy się jednak na dekoracyjnym aspekcie domowych lamp.

Elektryczne sople

Dwa rzędy lamp wiszących, z długimi, przypominającymi sople oprawami z tworzywa sztucznego, zapewniają mocne punktowe oświetlenie miejsc do pracy (na wyspie oraz na blacie  pod oknem). Dodatkowo czarne oprawy lamp rozbijają dość jednolitą kolorystykę wnętrza.

Zadziorny akcent

Kolorystyka prezentowanej łazienki utrzymana została w zszarzałych beżach i brązach. Dlatego od razu w oczy rzuca się ozdobny żyrandol w intensywnie czerwonym kolorze. Szafki pod umywalką, pokryte fornirem z orzecha amerykańskiego, nie mają uchwytów (otwierają się po naciśnięciu frontu).

Na okrągło

W tym salonie wszystko jest idealnie dopasowane. Dominującym motywem są koła. Okrągłe formy widoczne są na tapecie za kanapą. Taką samą formę mają stolik kawowy, dywanik i obie lampy, zarówno stojąca jak i wisząca.

Cała w bieli

Elegancka jadalnia wraz z aneksem kuchennym urządzona jest w nowoczesnym stylu. Jedyną wyrazistą ozdobą są tu dwa kryształowe żyrandole.

Tańczący z kolorami

W prezentowanym mieszkaniu można znaleźć wiele elementów dekoracyjnych. Kolorowe ściany i oprawione w ramki zdjęcia nad stołem to tylko niektóre z nich. Innym jest wisząca w jadalni lampa ze sklepu indyjskiego. Ma ona abażur z koralików - wieczorami przedostające się przez nie światło tworzy na ścianach i suficie tańczące wzory.

Magia światła

Głównym elementem dekoracyjnym w tym mieszkaniu jest wisząca nad stołem lampa autorstwa Waldemara Petryka. Gospodarze dostali ją od przyjaciół jako prezent ślubny. Daje ona tak niezwykłe światło, że wieczorami pod oknem zatrzymują się zaciekawieni przechodnie.

W stylu glamour

W tym przypadku lampa nie zdominowała wnętrza, ale jest świetnie dopasowana do reszty wystroju. Sypialnię urządzono w stylu glamour. Ciemna tapeta w stylizowane wzory, błyszczące poduszki i efektowna lampa ze szklanymi wisiorkami wprowadzają do wnętrza dostojny nastrój.

Na fioletowo

W prezentowanej sypialni dominuje kolor fioletowy. Rozjaśnia ją jasny żyrandol, który przypomina mieniące się srebrne łuski.

Szklane kompozycje

Najważniejszymi elementami wystroju prezentowanego salonu są zrobiony na zamówienie fotel i obie lampy. Stojąca to wyrób polskiej huty szkła. Natomiast żyrandol z dmuchanego szkła został przywieziony z Włoch.

W nowoczesnym gabinecie

W nowocześnie urządzonej pracowni uwagę zwracają lampki biurowe zamontowane do belek stropowych.

W rytmie reggae

W prezentowanym wnętrzu widać wpływy etniczne: afrykańskie i indyjskie.  Oryginalne lampy wiszące nad stołem to dzieło gospodarza. Są one zrobione ze skorup kokosów oraz ze sznurka.

Rumcajs w sypialni

W sypialni uwagę zwraca lampa, przez gospodarzy nazywana Rumcajs. Szklane abażury przypominają kształtem kapelusz bajkowego rozbójnika.

Copyright © Agora SA