Modny apartament w Oslo

Mieszkanie łączy w sobie wszystkie najmodniejsze trendy wnętrzarskie ostatnich lat. Przyjrzyjmy się bliżej tej aranżacji!

Szary, niewykończony tynk na ścianach

Szary kolor w połączeniu z szorstką i niewyrównaną powierzchnią tynku lub betonu stał się jednym z najmodniejszych rozwiązań w aranżacji. Jego surowy i chłodny styl sprawiają, że mieszkanie traci na przytulności i cieple, jednak zyskuje niesamowity charakter przestrzeni przemysłowej. Nawet jedna ściana może odmienić klimat całego wnętrza, wzmocnić go i urządzić bardziej "po męsku".
Tego rodzaju rozwiązania najczęściej spotykane są w loftach, jednak szary, surowy tynk pasuje również w tradycyjnych mieszkań, o nieco niższym stropie.

Sztukaterie kontra surowy tynk

Eleganckie gipsowe dekoracje, które zostały umieszczone ponad lampą oraz na ścianach, tuż pod sufitem doskonale kontrastują z surowością wnętrza. Sztukaterie od zawsze kojarzyły się z wytworną stylizacją wnętrz dworków. Te gustowne dekoracje coraz częściej zostają wykorzystywane również do aranżacji nowoczesnych apartamentów.

 

Nowatorski pomysł zestawienia gustownych sztukaterii z surowym tynkiem ścian to świetny pomysł. Taki kontrast warto zapamiętać, gdyż z pewnością jest on oryginalnym połączeniem klasycznego wzornictwa i nowoczesnej mody na surowe wnętrze. A ta aranżacja, świetnie to potwierdza!

Odsłona kuchni

Zgodnie z trendami, kuchenna aranżacja ma być minimalistyczna, neutralna lecz w pełni funkcjonalna. Gładkie lśniące fronty mebli kuchennych zostały pozbawione nawet uchwytów i klamek. Wszystkie sprzęty kuchenne są wykonane ze stali nierdzewnej, cechuje je również prosta bryła i to, że właściwie wtapiają się w tło.
Na pierwszy rzut oka, w kuchni zwraca się uwagę nie tylko na starą lampę w stylu Maroko. Intryguje również stół, wokół którego ustawione zostały modne krzesła. Ten ciekawy mebel został wykonany ze starych, drewnianych drzwi. Blat został przykryty płytą hartowanego szkła. Jest zatem odrobinie eklektycznie, ale wciąż nowocześnie.

Boazeria drewniana w nowoczesnej kuchni

Za kuchenną ścianką czeka na nas kolejna niespodzianka. Została ona pokryta drewnianą boazerią, a tuż obok lodówki znajduje się wielka, szkolna tablica, na której domownicy mogą zostawiać sobie wiadomości. To doskonałe miejsce do komunikacji oraz służące przechowywaniu pamiątkowych zdjęć.

 

wnętrza, aranżacje wnętrz, inspiracje

Doskonałe połączenia

W innym miejscu pokoju mieści się kat wypoczynkowy. I tutaj nie zabrakło finezyjnych połączeń różnych stylów i materiałów- od hartowanego szkła i stali po futro, włóczkę i szarą tapicerkę. Wszystko na tle bielonej ściany z dekorem wypada doskonale.

Więcej o: