Aranżacje: ale plama!

To nie pomyłka. To nie przypadek. Plamy to w tych mieszkaniach zamierzony efekt dekoracyjny.

Ścienna abstrakcja

W tym jednym pomieszczeniu mieści się zarówno jadalnia, kąt wypoczynkowy jak i miejsce do pracy. Dlatego też wystrój wnętrza nie powinien być zbyt agresywny. Jedynym wyrazistym motywem dekoracyjnym jest abstrakcyjnie pomalowana ściana. To dzieło malarzy specjalizujących się w malowidłach ściennych. Z wzorem tym zaproponowanym przez projektanta wnętrza, harmonizuje deseń na dywanie.l

Krwiste plamy w łazience

W prezentowanej łazience, gospodarze zdecydowali się na drobną hiszpańską mozaikę (używaną zazwyczaj do wykładania basenów). Układ czerwonych i białych elementów można komponować samemu. Nam zaproponowany przez gospodarzy układ się podoba, chociaż przywodzi na myśl słynną scenę z Psychozy.

Industrialny połysk

Motyw plam pasuje też do wnętrz zachowanych w surowym industrialnym stylu. Błyszczące przedmioty, jednolite barwy, oszczędne formy - to prosty przepis na aranżacje nowoczesnego wnętrza.

Ściana wykropkowana

Na prezentowanej ścianie mieści się domowe centrum rozrywki. Samą ścianę zdobi regularny motyw kolorowych kropek. Uporządkowane, ale nadal plamy.

Kropek czar

Grochy, groszki i kropki to wzory wymarzone dla początkujących dekoratorów. Są bliźniaczo do siebie podobne, można je więc dowolnie zestawiać. My proponujemy aranżacje pozornie przypadkową.

W pokoju malucha

Kolorowe plamy na ścianach pokoju dziecięcego nie są jedynie elementem dekoracyjnym. Pełnią też funkcje praktyczne. Brązowa farba jest farbą magnetyczną, dzięki której pokój można ozdabiać zdjęciami i rysunkami bez używania pinezek, kleju ani taśm niszczących powierzchnię.

Nowoczesny do szpiku kości

Prezentowane mieszkanie jest na wskroś nowoczesne. Na podłodze nie ma ani drewna ani kamieni. Gospodarzy zachwyciły barwne płytki z tworzywa sztucznego. Ich kolisty układ został zaprojektowany przez Urszulę Blank.

Plama z kawałków

Patchwork to w zasadzie jedna wielka plama. Ta amerykańska technika szycia narzut, poduszek i makatek z resztek materiałów lub nieprzydatnych już ubrań przeżywa renesans.

Kuchenne rewolucje

A co to za dziwne plamy na ścianie w kuchni? Są to halogenowe kinkiety z kulistymi kloszami ze srebrzystego szkła, które osadzono w obręczach z pleksiglasu. Tworzą wyrazistą dekorację w oszczędnie zaaranżowanym wnętrzu.

Artystyczna dusza

Sypialnia w stylu minimalistycznym i awangardowa dekoracja na jednej ze ścian. Nad łóżkiem można podziwiać pracę Anny Fryer (wielkoformatowy laminowany wydruk na papierze przyklejanym jak tapeta).