Karmniki dla ptaków- TOP 10

Nadchodzi jesień, czyli okres, w którym zaczniemy dokarmiać ptaki. Karmniki zawisną na naszych balkonach lub w ogrodzie. Jeżeli jeszcze nie posiadamy odpowiedniego karmnika a zależy nam na tym, aby stanowił on również dekorację, prezentujemy 10 najciekawszych projektów karmników!

W drewnianej rezydencji

 

Karmniki dla ptaków coraz częściej przypominają małe rezydencje, w związku z tym nie mogło zabraknąć nowoczesnej, drewnianej konstrukcji od Raumhochrosen. Ściana drewnianego domku została podzielona małymi listewkami, które utrzymują w nim ziarno. Ptaki mogą siadać na niewielkim, podłużnym podeście.

projektanci, design, ogród

Elegancja od Eva Solo

 

To najbardziej eleganckie i gustowne karmniki w naszym zestawieniu. W ofercie duńskiej marki znajdziemy zarówno karmnik wiszący, jak i stojący. Oba karmniki są bardzo wygodne, praktyczne i stanowią oryginalną dekorację ogrodu.

 

projektanci, design, ogród

Kula kosztuje około 167 zł, zaś karmnik stojący 576 zł, oba dostępne są w sklepie fabrykaform.pl

Jajowaty kształt

 

Kolorowe karmniki o jajowatym kształcie zostały zaprojektowane przez Jima Schatza. Aluminiowe jaja zostały pomalowane proszkowo, dzięki czemu nie korodują a kolor pozostaje trwały.

Nowojorski designer ma na swoim koncie kilka nowatorskich projektów karmników. Karmnik Jajo jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów Schatza.
Projekt Jajo jest dostępny w internetowym sklepie designera jschatz.com za 135 $

 

projektanci, design, ogród

 


Nowoczesna forma

 

Karmnik,który przypomina raczej futurystyczną szkatułkę, wyróżnia się swoją nowoczesną bryłą oraz stylem. Projekt Nidusa jest jednak otwierany, dzięki czemu można go łatwo czyścić i uzupełniać pokarm.

 

Kanciasta i symetryczna forma karmnika została zaprojektowana w 2004 roku przez Vladimira Sinelnikov.

Nidusa kosztuje 178$ i można ją kupić na stronie artlebedev.com.

projektanci, design, ogród

Kawiarnia dla ptaków

Projektanci z grupy Luong & Cheng zaprojektowali kawiarenkę dla ptaków. Bird Cafe wygląda jak miniatura nowoczesnego budynku. W licznych okienkach widać ziarno, które powoli wysypuje się do szerokiej podstawy. Ziarno uwalnia się, gdy tylko trochę ubędzie go w komorach podstawy. Nowoczesny i dowcipny projekt Bird pojawia się w bardzo dobrej cenie- 32 £ i jest dostępny w internetowym sklepie panic-design.com

Różowe szaleństwo

Nowoczesny karmnik dla ptaków Pi:P pozwoli zwabić do ogrodu, na balkon i na werandę rozśpiewane, pierzaste, latające "towarzystwo". Zaprojektowany z myślą o wygodzie i bezpieczeństwie ptaków zapobiega zawilgotnieniu ziarna poprzez użycie sprytnego dozownika. Dzięki temu, że ptaki mogą posilać się wyłącznie z rantu i nie wchodzą do wewnątrz ułatwione jest utrzymanie czystości w karmniku.

Dostępny w trzech wersjach kolorystycznych obiekt jest nie tylko solidny i starannie wykonany, lecz również atrakcyjny wizualnie. Na jesieni, w zimę i na wiosnę karmnik Pi:P odwdzięczy się zarówno atrakcyjnym wyglądem, jak i możliwością obserwacji ptaków zlatujących się do niego, aby się posilić.

projektanci, design, ogród


Inspirowany budowlą sakralną

Projekt Holy Homes to projekt autorstwa Frederika Roije. Kontrowersyjny projekt karmnika był inspirowany budowlą sakralną. Stalowy karmnik posiada również dekoracyjne wycięcia w kształcie krzyża lub półksiężyca. Do wnętrza karmnika prowadzi pomalowana na złoto, metalowa gałązka.

Holy Homes pojawił się w dwóch klasycznych wersjach kolorystycznych- białej i grafitowej.

Holy Homes stanowi wyjątkowy i unikatowy projekt, i jest to również kolejny przykład na to, jak symbole religijne powoli znajdują swoje miejsce również w światowym wzornictwie form użytkowych.
Holy Homes kosztuje 215€ i jest dostępny w sklepie roije.com

projektanci, design, ogród


Pod strzechą

Kanadyjskie studio Liscious proponuje karmnik pod strzechą. Drewniana szufladka z ziarnem została zadaszona białą, nieregularną konstrukcją. Karmnik prezentuje się bardzo ciekawie, a fakt, że jest on ręcznie wykonywany z pewnością dodaje uroku.

 

projektanci, design, ogród

Z łyżeczki

 

Oryginalny karmnik w kształcie głębokiej łyżki to jedno z udogodnień wymyślonych przez firmę Koziol dla, potrzebujących pomocy w zimę, śpiewających, ptaków. Karmnik z serii Pi:P został zaprojektowany w sposób, który pozwala pożywić się tylko małym ptakom, rant łyżki został dopasowany do ich potrzeb i służy jako wygodne miejsce odpoczynku. Również fakt, iż karmnik mocuje się wieszając go, sprawia, że drobni, pierzaści lotnicy zabezpieczeni są przed atakiem kota. Poza niewątpliwymi walorami praktycznymi, karmnik prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Głęboka łyżka stylizowana na liść przymocowana została do uchwytu w kształcie gałązki. Dostępne są dwie wersje kolorystyczne karmnika Pi:P zielono-fioletowa i biało-zielona.

Więcej o: