Aranżacje: biel i przestrzeń

Jasne meble i białe ściany. Mało kolorowych elementów dekoracyjnych. Czy takie minimalistyczne wnętrza mogą być przytulne? Nasza odpowiedź - tak.

Z kropla koloru

Biel, szarość i czerń, a gdzieniegdzie wyraziste palmy fioletu i zieleni. Wystrój dość surowy, prosty, ale wysmakowany. W części kuchenno-jadalnej w oczy rzucają się proste formy białych mebli. Kwadratowy stół i czarne krzesła wyznaczają umowną granicę ze strefą wypoczynkową, w której przeważają elementy wyposażenia w ciemnej barwie.

W tonacji bieli

Pani domu chciała by w tym mieszkaniu przeważały odcienie bieli i beżu. Mąż, nieco zaniepokojony nadmiarem stonowanych barw, przekonał ją do ożywienia wystroju akcentami w innych kolorach. Dominujące we wnętrzu biel i kremowe odcienie są klasyczną bazą, dzięki której łatwiej będzie zmienić klimat wnętrz z pomocą dodatków i dekoracji.

Na bieli malowane

Delikatne akcenty żywych kolorów nie zmieniają ogólnego obrazu prezentowanego mieszkania. W oczy przede wszystkim rzuca się biel. Wbrew pozorom wcale nie chłodna, lecz elegancka; nie bezosobowa, ale zdradzająca dobry gust i wyczucie smaku gospodarzy.

Jasne sny

W tej sypialni dominuje biel: aby nieco ożywić wnętrze, na ścianach namalowano szerokie beżowe pasy. Łóżko z szufladami rozwiązało problem przechowywania sypialnianych akcesoriów.

W kratkę

Czarno-białą mozaiką wyłożono ścianę wokół umywalki, konstrukcję szafki pod nią oraz obudowę wanny. Na tak dużych powierzchniach dobrze widać regularność wzoru, bo to właśnie on decyduje o atrakcyjnym wyglądzie wnętrza. Pozostałe płaszczyzny są jednobarwne.

Udany kompromis

Blaty w prezentowanej kuchni są nowe. Właścicielom bardzo podobał się wypatrzony przez nich laminat imitujący beton. Projektantki uznały, że jego beżowoszara barwa pasuje do kolorystyki. Szarość świetnie współgra z bielą mebli, a beż dobrze komponuje się z odcieniem płytek ceramicznych, których nie wymieniono.

Cała w bieli

Salon z otwartą kuchnią urządzono w stylu nowoczesnym. Jedyną wyrazistą ozdobą tego wnętrza są dwa kryształowe żyrandole.

Mały nowoczesny loft

Otwarta przestrzeń, nowoczesny projekt i gdzieniegdzie, plamy mocnego koloru. Tak właśnie wygląda nowoczesne wnętrze, urządzone meblami ze skóry szkła i metalu.

Szara Elegancja

Szarość i biel to ulubione kolory Pani domu i to one początkowo miały niepodzielnie rządzić w mieszkaniu. Jednak w wystroju znalazły się również akcenty czerni, która uwiodła gospodynię zupełnie niedawno. Trójbarwna kompozycja okazała się bardzo szykowna.

Sztuka i biel

W tym mieszkaniu króluje biel. Miejsce znalazło się tylko na niezbędne meble. Największą pasją gospodarzy jest sztuka nowoczesna. Obrazy, grafiki, plakaty i meble (ikony designu) są tutaj wszędzie.