Aranżacje: wielki błękit

Kolor niebieski może wydawać się zimny. Ale ma swoje zalety. Umiejętnie dobrany z bielą potrafi na przykład optycznie powiększyć wnętrze.

W krainie iluzji

W prezentowanej kawalerce jedno wnętrze musi pełnić wiele funkcji. Zastosowano tu jednak kilka tricków optycznych, żeby pomieszczenie wydawało się większe niż jest w rzeczywistości. Jednym z nich jest kolorystyka, czyli błękit połączony z bielą. Temu celowi służy też zainstalowane w suficie halogenowe oświetlenie, dzięki któremu pomieszczenie wydaje się wyższe.

Wspomnienie wakacji

Biało niebieska kolorystyka kojarzy się też z wakacjami - plażą i morzem. A jeżeli dodamy do tego starannie dobrane ozdoby, takie jak modele statków, muszle czy rozgwiazdy, możemy cieszyć się latem przez cały rak.

Romantycznie i nastrojowo

Błękit pasuje idealnie do wnętrz utrzymanych w stylu romantycznym. W prezentowanej sypialni zawieszone na żyłkach pasy niebieskiego woalu to nowoczesna wersja baldachimu.

Kosmiczne wnętrze

Prezentowana toaleta to bardzo małe, ale niezwykłe pomieszczenie. Efektowne fale na ścianie są zrobione ze szkła, natomiast lustro oświetlone jest od tylu, dzięki specjalnie spreparowanym taflom. W efekcie wnętrze wygląda jakby znajdowało się w dalekiej galaktyce lub na pokładzie Sokoła Milenium.

W minimaliźmie siła

Różne odcienie niebieskiego pasują idealnie do wnętrz minimalistycznych. W prezentowanej kuchni fronty górnych szafek pokryto niebieskim szkłem. Przywodzą na myśl abstrakcyjne obrazy.

Spokój i harmonia

Jedną z największych zalet błękitu jest to, że delikatne odcienie są mało inwazyjne. Nadają się świetnie do kobiecej sypialni. Wprowadzają spokój i nie przeszkadzają w odpoczynku.

Błekitna układanka

W prezentowanej łazience uwagę zwraca mozaikowa kompozycja, którą ozdobiono ścianę nad i pod lustrem. Aż ciężko uwierzyć, że składające się na nią płytki to jedynie różne odcienie błękitu.

Wielki błekit

Błękit kojarzy się z wodą i czystością. Jest to świetna barwa do wykorzystania w łazience.

Morska bryza

Jasne odcienie błękitu, dużo bieli, trochę motywów dekoracyjnych przywodzących na myśl morskie fale. Niewiele potrzeba, aby nawet w czterech ścianach poczuć się jak na plaży. Iluzja doskonała.

Z klasą

Ciemny niebieski kolor na jednej ze ścian, współgrający z barwą okiennic. Tak niewiele trzeba, żeby wnętrze nabrało dostojnego charakteru.

Kobiecy wdzięk

Błękit jest przed wszystkim kolorem bardzo kobiecym. Dlatego idealnie pasuje do ozdób znajdujących się na toaletce. Na przykład lustro w prosty sposób można ozdobić szklanymi koralikami.

Miło, ładnie i przytulnie

Miła, ładna i przytulna - czyż nie o takiej sypialni marzymy? Chociaż podobną atmosferę we wnętrzu można przywołać na wiele sposobów, najpewniejszy efekt przyniesie aranżacja w stylu zwanym romantycznym.

Więcej o: