Drugie życie zwykłych rzeczy

Palety, skrzynie, walizki, filiżanki a nawet rolki papieru toaletowego- ekologiczny design nie zna granic!

Wyposażenie biura- palety

Wyposażenie biura może okazać się bardzo kosztowne, jednak holenderskie studio BRANDBASE znalazło ciekawe i tanie rozwiązanie na wyposażenie swojej siedziby o powierzchni przeszło 200 metrów kwadratowych. Ze starych transportowych palet zostały wykonane nie tylko regały i podesty, ale również szerokie biurka a nawet schody.

Stanowiska pracy zostały przygotowane w całości z palet, dzięki czemu pracowni mogą sprytnie wykorzystać pustą przestrzeń między deseczkami, przechowując tam np. dokumenty. Na powierzchni biurek znajduje się hartowane podwójne szkło.

Na podestach rozłożone zostały małe poduszki, na których można przysiąść w trakcie zebrań lub podczas przerwy w pracy. Tuż obok znajduje się paletowa konstrukcja schodów, które prowadzą do kolejnego poziomu biura.

Ekologiczne wyposażenie biura starymi paletami transportowymi to niskobudżetowy projekt, który równocześnie okazuje się bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem.

 

 

ekologia, design, inspiracje


Dekoracja ściany- rolki papieru toaletowego

Nowo powstały praski hotel MOODs to projekt architektów Vladimira Zak i Romana Vrtiska. MOOD hotel to odważny projekt, któremu przyświeca ekologiczna idea designu, w którym nie brakuje dynamiki koloru, zaskakującej formy i niespotykanych materiałów. Jednym z takich materiałów są z pewnością rolki papieru toaletowego, które zostały wykorzystane przy aranżacji hotelowego lobby.

 

Ściana znajdująca się za biurkiem została w całości pokryta rolkami, które zostały ze sobą sklejone i ułożone prostopadle do ściany.

Kto spodziewałby się rolki papierowej wykorzystanej jako akcent dekoracyjny w luksusowym hotelu?

 

 ekologia, inspiracje, design

Meble ze skrzyni

Ze skręconych dwóch skrzynek możemy stworzyć ciekawy gazetnik. Jeżeli do dna przykręcimy kółka, stanie się on jeszcze bardziej praktyczny.

Idąc dalej, możemy pokusić się nawet o cały regał. Jeżeli nie podoba nam się ich "surowość" możemy je pomalować na dowolny kolor a nawet pokusić się o udekorowanie ich techniką decoupage.

ekologia, inspiracje, design


Kanapa z dwóch palet

Oto kolejny przykład zastosowania dwóch drewnianych palet transportowych. Palety zostały zeszlifowane i pomalowane bezbarwnym lakierem a następnie skręcone ze sobą.

Do tego jeszcze cienka warstwa gąbki, ciepły i miękki i pled i kilka kolorowych poduszek. Całość jest bardzo oryginalna oraz funkcjonalna, gdyż zainstalowane kółka umożliwiają przesuwanie siedziska.

Z palet można również stworzyć modne i nowoczesne siedzisko. Gąbka znajdująca się na palecie została "spięta" pasami w intensywnych odcieniach szarości i różu. Całość wygląda naprawdę interesująco.ekologia, inspiracje, design


Siedzieć na walizkach

Artystka  Katie Thompson pokazuje jak, wykorzystując starocie porzucone na strychu, stworzyć unikatowe meble, oświetlenie i akcesoria do domu.

"Nieużyteczne, niepraktyczne, zepsute, kolorowe i świecące - to rysopis rzeczy, których szukam, którym znajduję nową funkcję i sprawiam, że są zaskakująco urocze"- mówi artystka.

 

"Redesign" rzeczy, które uznalibyśmy za zbędne rupiecie sięga bardzo daleko. Katie Thompson wykorzystuje walizki, miednice czy porcelanowe filiżanki. Okazuje się, że wystarczy odpowiednio dobrany materiał a nowy mebel staje się intrygujący i modny.

ekologia, design, inspiracje


Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.