Designerskie McDonald'sy

Najpopularniejsza sieć fastfood na świecie robi wszystko aby nie być kojarzoną z niezdrowym jedzeniem i brakiem stylu. Lokale McDonald's coraz częściej wyróżniają się oryginalną aranżacją zaprojektowaną przez najlepszych projektantów. Oto kilka z nich.

McDonald's we Francji

Za nową wizję francuskich Mc donald'sów odpowiada projektant Patrick Norguet. Koncepcja zakłada połączenie hasła "Family fastfood" z nowoczesnymi elementami, takimi jak stalowe krzesła zaprojektowane właśnie przez Norgueta oraz ceramiczna posadzka marki LEA.

Restauracja McDonald's we Francji

Na zdjęciach widzimy restaurację zlokalizowaną w Villefranche de L'Ouragais (40km od Tuluzy). Norguet zastosował w niej ściany w formie nieregularnych regałów oraz bardzo stonowana paletę barw z pomarańczowymi akcentami. Musimy przyznać, że całość prezentuje się bardzo ciekawie.

Restauracja McDonald's we Francji

McDonald's w Helsinkach

Za wystrój lokalu w Helsinkach również odpowiada Francuz, tym razem Philip Avanz. Utrzymane w beżach i szarościach wnętrza ożywione zostały wielkoformatowymi fotografiami. Stylu dodają klasyki designu - krzesła projektu Ray i Charlesa Eamsów.

McDonald's Helsinki

 

McDonald's Helsinki

McDonald's w Londynie

Philip Avanz jest także autorem wystroju restauracji w Londynie. Tutaj do prostego wyposażenia dodał kolorowe krzesła i fotele - ikony duńskiego wzornictwa autorstwa Arne Jacobsena. Nas ciekawi czy jakości mebli dorównuje jakość posiłków....

McDonald's Londyn

McDonald's w Norwich

Kolejnym przykładem stylowych wnętrz McDonald's w Wielkiej Brytanii jest lokal w mieście Norwitch. Restauracja mieści się w jednym z centrów handlowych, a za jej projekt odpowiadają architekci grupy SHH. Odważny projekt lokalu zebrał wiele nagród i wyróżnień.

McDonald's Norwich

 

McDonald's Norwich

McDonald's Polska

Również w Polsce restauracje tej sieci sukcesywnie przechodzą program modernizacji wnętrz, a także samych brył budynków. Rzadkością są już lokale w tradycyjnych barwach marki: żółtym i czerwonym. Wnętrza są bardziej stylowe, meble sygnowane nazwiskami projektantów. Na zdjęciach restauracja w Rachowicach.

McDonald's Rachowice

Więcej o: