Aranżacje: urok starej cegły

Cegły nadają wnętrzu dostojeństwa i elegancji. Uważane są za materiał szlachetny. Mogą być też dużo bardziej efektowną dekoracją ścienną niż tapeta czy farba. I co ważne pasują do mieszkań urządzonych w różnych stylach.

Miks z cegłą w tle

W prezentowanym mieszkaniu gospodarze umiejętnie łączą staroświeckie elementy aranżacyjne z nowoczesnymi. Jedną ze ścian w salonie zdobi przedwojenna cegła, pocięta i wyszlifowana. Komoda stojąca pod płaskim telewizorem pochodzi ze sklepu z meblami indyjskimi. Natomiast stolik kawowy został uratowany przed śmietnikiem.

Szlachetna kuchnia

W prezentowanym wnętrzu mieszka prawdziwa artystka. Widać to po niekonwencjonalnych pomysłach dotyczących urządzenia mieszkania. W kuchni, tam gdzie zazwyczaj królują płytki, ścianę wyłożono surową cegłą. Idealnie dobrano do niej białe szafki z lakierowanej płyty MDF.

Cegła otwarta na pokój

W tym mieszkaniu salon, kuchnia i przedpokój wchodzą w skład otwartej części dziennej. Jednym z ważniejszych elementów dekoracyjnych jest cegła, którą wyłożone są ściany w przedpokoju. Jest to świetna przeciwwaga dla nowocześnie zaaranżowanej kuchni.

Jadalniana elegancja

Prezentowana jadalnia to prawdziwy pokój stołowy. Stoją tu także kredens i zrobiony na wymiar z drewna dębowego bufet. Jedna ze ścian została obłożona plastrami cegły i obramowana pomalowaną na czerwono płytą gipsowo-kartonową.

Staropolski salonik

Sufit i jedną ze ścian wykończono postarzonym drewnem świerkowym, które okazało się znakomitym tłem arrasu - dzieła berlińskiego artysty z początku XX wieku. Piękny bufet, ustawiony przy ceglanej ścianie, to pamiątka rodzinna. Stuletni mebel zrobiony został w Monachium.

Cegła na poddaszu

Urządzając to małe mieszkanie na poddaszu w starej kamienicy w Warszawie gospodyni odkryła w sobie artystyczną duszę. To ona wpadła na pomysł, żeby zerwać tynk z jednej ze ścian i odsłonić starą cegłę. Efekt okazał się więcej niż zadawalający.

Cegła nowoczesna

Prezentowane mieszkanie jest świetnym przykładem na to, że cegły sprawdzają się też w aranżacjach bardziej nowoczesnych. Okazuje się, że cegła dobrze komponuje się zarówno z drewnem jak i metalem.

Cegła rozsądnie użyta

W prezentowanym wnętrzu nie brakuje drewna. Gospodarze chcieli mieć mieszkanie nowoczesny ,a le też przytulne. ściany wyłożone cegłą pojawiają się w kilku miejscach. Wraz z drewnem i ciepłym oświetleniem tworzą prawdziwie domowy nastrój.

Cegła - nowoczesny dodatek

W tym nowocześnie zaaranżowanym wnętrzu cegłę użyto do wykończenia niektórych ścian. Obudowana nią również osłaniający kuchnię wąski regał, który służy jako podręczna biblioteczka i barek.

W okładzinie

W prezentowanym mieszkaniu ścianę w salonie wykończono ceglaną okładziną. Wraz ze stolikiem kawowym o nowoczesnej formie oraz ciemną drewniana podłogą wprowadza do wnętrza dużo elegancji.

Cegła w wielkim mieście

Wnętrze wygląda jak nowojorski loft - cegła, tafla szkła zamiast ścianki, punktowe oświetlenie, nieliczne meble o nowoczesnej formie. Jedynie powierzchnia dziesięć razy mniejsza.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.