Aranżacje: czerń oswojona

Bardzo często, podczas urządzania mieszań unikamy koloru czarnego. Tymczasem rozsądnie użyta czarna barwa może całkowicie odmienić wnętrza. Nie bójmy się czerni!

Czerń z zielenią

W prezentowanym wnętrzu postawiono na trzy kolory - biały, czarny i zielony, który ma za zadanie ocieplić wnętrze. Jedna ze ścian pokryta jest czarną winylową tapetą, której faktura przypomina futerko.

Czerń połączona

W tym wielofunkcyjnym pokoju umiejętnie połączono różne style. Krzesła stylizowane są na Ludwika XV. Natomiast podłoga, która wygląda jak kamienna, to element nowoczesny. Pomalowano ją błyszczącym czarnym lakierem.

Czerń spójna

Prezentowana kuchnia jest otwarta na salon. Jej zabudowa została więc dopasowana do wystroju strefy dziennej. Część frontów zrobiono z płyty meblowej fornirowanej palisandrem, a resztę z czarnego szkła. Całość dopełnia czarno biała naklejka.

Czerń nowoczesna

Czerń świetnie pasuje do wnętrz nowoczesnych, w których jest dużo elementów szklanych czy metalowych. W prezentowanym wnętrzu szafki kuchenne wraz z drzwiami do sypialni oraz drzwiami do szafy w przedpokoju tworzą ciąg jednolitej czarnej zabudowy.

Czerń z bielą

Jadalnia urządzona została z wykorzystaniem dwóch kolorów - czerni i bieli. Największą ozdobą jest tapeta w czarno biały kwiatowy wzór. Mimo monotonnej kolorystyki wnętrze nie wydaje się być zimne i nieprzyjemne.

Czerń oryginalna

W prezentowanej sypialni dominuje kolor czarny, a mimo to wnętrze jest ciepłe i przytulne. Konstrukcja z płyty kartonowo-gipsowej uwolniła właścicieli od tradycyjnych sypialnianych sprzętów - zamiast stolików nocnych są tu przeszklone wnęki, a zawieszone w nich egzotyczne lampiony pełnią funkcję lampek nocnych.

Czerń ekonomiczna

Prezentowany pokój jest wynajmowany przez studenta. Stylistka postawiła na dwa ulubione kolory gospodarza - czerń i biel. Przy okazji takie połączenie okazało się być ekonomiczne.

Czerń efektowna

Połączenie czerni i czerwieni robi wrażenie, ale polecamy tylko odważnym. Wnętrze zdobi pomalowany na czerwony pas ściany pod sufitem, a także połyskująca umywalka. Błyszczące czarne płytki to projekt Macieja Zienia.

Czerń stylowa

Prezentowana łazienka jest malutka, jednak nie sprawia takiego wrażenia dzięki umiejętnie umieszczonym lustrom. Czerń wbrew pozorom nie pomniejsza optycznie wnętrza. Świetnie natomiast komponuje się ze stylowymi meblami.

Czerń futurystyczna

Właścicielom marzyła się łazienka o futurystycznym wystroju. Udało się osiągnąć zamierzony efekt korzystając tylko z dwóch kolorów. Najważniejszym elementem wystroju są czarne płytki ceramiczne.

Czerń minimalistyczna

Łazienka minimalistyczna? Czemu nie! Biało czarna mozaika, oszczędne dekoracje i oświetlenie. Sprzęty jedyne najpotrzebniejsze, a i te o nie rzucających się w oczy formach.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.