Salon: podłoga na każdą okazję

Jedną z pierwszych decyzji jaka musimy podjąć podczas urządzania nowego mieszkania, jest wybór materiału na podłogę. Tradycyjne drewno, czy może bardziej nowoczesna żywica epoksydowa?

Deska

W prezentowanym mieszkaniu gospodarze chcieli mieć podłogę ładną i trwałą. Te kryteria spełniły dębowe deski, frezowane i olejowane. Kupiono je w tartaku pod Sanokiem.

Żywica epoksydowa

Żywica epoksydowa pasuje najlepiej do pomieszczeń nowoczesnych i minimalistycznych. Tak też było w tym przypadku. Pani domu zależało na dużej ilości bieli i gładkich powierzchniach. Wnętrze ociepla dywanik, znajdujący się pod szklanym stolikiem.

Dywan

Absolutnie niezbędny we wnętrzach urządzonych orientalnie. W prezentowanym wnętrzu: ręcznie tkany dywan z Tunezji.

Parkiet

Największym skarbem, jaki gospodyni znalazła po wejściu do nowego mieszkania był stary dębowy parkiet. Został on starannie odnowiony i na nowo polakierowany. Jak widać, pasuje nie tylko do wnętrz tradycyjnych.

Płyta OSB

Podłoga, która wygląda jak z kamienia, została zrobiona z płyty OSB. Płyty pomalowano błyszczącym czarnym lakierem.l Z tego samego materiału powstał stolik kawowy.

Wykładzina

W prezentowanym salonie telewizyjnym wszystkie elementy służą stworzeniu dobrych warunków do relaksu. W tym celu znalazły się rolety zaciemniające, przepastne fotele oraz miękka wykładzina.

Beton

Podłoga w prezentowanym domu została zrobiona z betonowej wylewki samopoziomującej, którą pokryto kilkoma warstwami impregnatu do posadzek przemysłowych. Podłoga jest bardzo trwała, odporna na wodę i ma oryginalny szarawy odcień.

Panele

Ładny i niedrogi sposób na podłogę? Drewniane panele podłogowe. Pasują do praktycznie wszystkich stylów.

Gres

W prezentowanym wnętrzu podłogę wyłożono płytami gresu., Pani domu bardzo sobie chwali taką posadzkę w całej części dziennej, łatwo ją bowiem utrzymać w czystości.

Płytki

Prezentowany salon urządzony został w stylu Bauhaus. Jego ideologię można zawrzeć w dwóch hasłach: "mniej znaczy więcej" i "forma wynika z funkcji".