Aranżacje: mały dekor, wielki efekt

Płytki ceramiczne to nadal najpopularniejszy materiał przy wykańczaniu łazienek i kuchni. Czasem, jednak warto przełamać monotonię kafelków elementami dekoracyjnymi.

Kwiecisty pas

Jasne światło halogenowych lampek efektownie eksponuje motywy roślinne na dekorach wieńczących pas płytek położonych na ścianie nad blatem roboczym.

Kocie motywy

Fronty szafek i szuflad są z malowanego drewna sosny, a blat - z jesionu. Odcień płytek ceramicznych idealnie dobrano do barwy klinkieru na murowanej konstrukcji szafek. Uwagę zwraca dekor z kocim motywem.

W starym stylu

Gospodarze chcieli nadać kuchni klimat starego wnętrza - szafki o frontach z barwionego dębu idealnie odpowiadały ich wyobrażeniom. świetnie dopasowano również dekoracyjne płytki i stare plakaty wiszące na ścianach.

Dekory mobilne

Ścianę nad kuchennym blatem chronią płytki glazury i dekory ozdobione techniką decoupage'u. Dekory można wymieniać, a dzięki temu - zmieniać wygląd kuchni w zależności od nastroju.

Ceramiczna galeria

Pusta ściana aż się prosi, by wyeksponować na niej np. bogaty zbiór kolorowych płytek.

W toalecie

W małych wnętrzach jest też mało miejsca na elementy dekoracyjne. Dlatego warto skorzystać z ozdobnych płytek ceramicznych.

Z pierwszych stron gazet

Najciekawszym elementem dekoracyjnym w tej łazience są płytki imitujące stronę z gazety.

Kwiecista łazienka

Wyraziste motywy dekoracyjne w niewielkich wnętrzach bywają ryzykowne. Mogą je optycznie pomniejszyć i wywołać wrażenie chaosu. Tutaj tak się nie stało, dlatego że wzorzyste dekory nie zajmują zbyt dużej powierzchni i są w dość spokojnych, neutralnych kolorach

Żaby na kaflach

Ściany w łazience są pokryte impregnowaną barwioną gładzią gipsową. Nad umywalką - dekoracyjny kafel przedstawiający żaby na liściach, dzieło pani domu.

Egzotycznie i sterylnie

Ciemnobrązowe płytki ceramiczne przywołują skojarzenia z drewnem egzotycznym. W zestawieniu z dyskretnym kwiatowym dekorem wprowadzają nieco ciepła do sterylnej łazienki.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.