Wnętrza inspirowane retro podróżami

Kolekcja mebli inspirowana podróżami starym angielskim parowcem

Vintage ze starego parowca

Meble w stylu vintage, które mogą kojarzyć się nam ze starym parowcem stanowią kolekcję Richards' Canvas marki Restoration Hardware. Ogromne kufry i walizy są jakby żywcem przeniesione z innej epoki. Co ciekawe są to meble, których każdy element jest wykonany w taki sam sposób jak oryginał. Dzięki temu możemy poczuć się jak podróżujący na początku XX wieku.

 


Kufry i walizy

Ten wyjątkowy sekretarzyk wygląda jak ogromny podróżny kufer. Drewniana rama została obciągnięta grubym, wodoodpornym i ręcznie woskowanym płótnem.

Fot. restorationhardware.com

Diabeł tkwi w szczegółach

Każdy element kolekcji został dodatkowo wyposażony w uchwyty ze skóry, usztywnienia z bambusa i wzmocnione narożniki. Całości dopełniają okucia z postarzanego mosiądzu.

 


W sypialni

Większość z elementów kolekcji Richards' Canvas może znaleźć zastosowanie w sypialni. Interesujący efekt uzyskamy ustawiając, w zależności do potrzeb, różnej wielkości kufry jako miejsce przechowywania dodatkowej pościeli czy pledów. Klimatu wnętrzu doda sufitowa lampa z wiatrakiem w stylu vintage.

Fot. restorationhardware.com

W salonie

W pokoju dziennym duże i mniejsze walizy mogą pełnić rolę stolików kawowych. Dodatkowo mogą być wykorzystane jako schowki na czasopisma, gazety albo przewodniki i mapy dla planujących swoje podróże w zaciszu domowym. Wnętrze kufrów i waliz zostało pokryte płótnem.

Fot. restorationhardware.com

Domowe biuro w stylu vintage

W kolekcji Richards' Canvas marki Restoration Hardware znalazło się również biurko, które w zestawieniu z komodami i regałem na książki może stanowić stylowe i eleganckie wykończenie domowego biura.

Fot. restorationhardware.com


Stare z nowym

Połączenie stylizowanych na stare waliz i kufrów oraz nowoczesnego sprzętu audiowizualnego coraz częściej znajduje swoich zwolenników. Na dużym kufrze możemy postawić telewizor albo sprzęt audio.

Fot. restorationhardware.com

Dodatki

Uzupełnieniem wnętrz urządzonych w stylu podróży z początku XX wieku będą stylizowane lampy, mapy, tekstylia, obrazy. Firma Restoration Hardware poza Stanami Zjednoczonymi i Kanadą oferuje swoje produkty w firmowych sklepach internetowych.

Więcej o: