Wnętrza w kolorze forsycji

Forsycje są zapowiedzią wiosny. Wszystko się budzi do życia, a kolor tego kwitnącego krzewu jest obietnicą nadchodzących długich i słonecznych dni. Przedstawiamy galerię zdjęć z akcentami w kolorze forsycji.

Przedpokój

Kolor żółty nie powinien we wnętrzach dominować. Sprawdza się zasada, że operując dodatkami w danym kolorze możemy je za jakiś czas zmienić i zastąpić innymi. Dlatego baza powinna być ponadczasowa. Interesująco wyglądają delikatne akcenty w różnych odcieniach żółci. Pierwszym pomieszczeniem, w którym możemy zastosować takie dodatki jest przedpokój.

Firma Jackson Paige Interiors zaprojektowała dom z otwartym na salon holem. Hol utrzymany jest w spokojnej kolorystyce z przewagą brązu i beżu. Dominującym akcentem jest tutaj ławka z siedziskiem w kolorze żółtym. Podstawa ławki jest wykonana z pleksi, co daje wrażenie lekkości całego mebla.

Fot. jacksonpaige.com

Pokój dzienny z aneksem kuchennym

Tym razem akcent w kolorze forsycji znaleźliśmy w apartamencie w Atenach. Projektem zajęła się Spacelab Architecture. Akcentem w kolorze forsycji jest tutaj obudowa wyciągu kuchennego wykonana z Corianu. Żółci towarzyszą różne odcienie szarości oraz drewno.

Fot. spacelab.gr

Sypialnia

W tej sypialni na tle ciemnoszarych ścian pojawiła się czarno-biała grafika z żółtymi elementami. Całości dopełnia metalowy stolik pomalowany na żółto oraz żółte wazon i poduszki. Z różnymi odcieniami żółtego dobrze korespondują ciemne szarości i kolor czarny.

Fot. freshome.com

Pokój dziecka

W pokoju dziecka kolor żółty może pojawiać się w towarzystwie innych kolorów. Kolory zielony, niebieski i czerwony powodują, że najczęściej pokój dziecka jest barwny i wesoły. Tym razem jedyne akcenty w odcieniu forsycji to siedzisko i jedna z chorągiewek nad biurkiem dziecka. Podłogi i ściany pomalowano na biało. Pokój dziecka nie musi być przeładowany kolorami, może stylem i kolorystyką nawiązywać do pozostałych pomieszczeń w domu.

Fot. style-files.com

Łazienka

W tej łazience zastosowano najprostszy sposób na zaakcentowanie koloru żółtego. W zaprojektowanej przez Jackson Paige Interiors łazience pojawił się wazon z gałązkami obsypanymi żółtymi kwiatkami.

Innym przykładem zastosowania akcentu w kolorze forsycji jest poniższa łazienka. Warto zwrócić uwagę na humorystyczny akcent w postaci żółtej kaczuszki do kąpieli, pomalowane na żółto nogi wanny oraz żółtą ścianę. Najważniejszym elementem tej łazienki jest tapeta Fornasetti, oprawiona w ramy i powieszona nad wanną.

Fot. freshome.com

Łazienka akcesoria

Nietypowy grzejnik zaproponował Jeroen Wesselink, holenderski projektant. Zainspirowany krzesłem Zig Zag projektu Gerrita Rietvelda - holenderskiego architekta, projektanta i twórcy mebli, stworzył krzesło-grzejnik o nazwie HOT! Idealne nie tylko do nowoczesnych łazienek, to bardzo oryginalne i praktyczne rozwiązanie możemy zastosować w pokoju dziennym albo w kuchni.

Fot. jeroenwesselink.nl

Kuchnia akcesoria

Kosze Vipp Yellow Cab z 2009 roku to limitowana seria produktów znanej duńskiej marki Vipp. Firmę Vipp założył w 1939 roku Holger Nielsen, duński projektant. Firma Vipp co roku emituje serie limitowane, które przeważnie różnią się kolorem. Yellow Cab zainspirowana została Nowym Jorkiem, tysiącami żółtych taksówek i tętniącym w tym mieście życiem. W 2012 roku pojawiła się limitowana seria koszy VIP w kolorze zielonym. Inspiracją do powstania tej kolekcji była Kopenhaga.

Fot. vipp.com

Na zewnątrz

Jeśli spodobały się nam dodatki w kolorze forsycji możemy w tym kolorze utrzymać również dekorację tarasu bądź ogrodu. Wystarczą żółte krzesła, słoneczne poduszki na krzesłach bądź fotelach, parasol albo lampiony.

Fot. pearlessenceshop.com

Więcej o:
Copyright © Agora SA