Dom na wakacje

Czas urlopów trwa w najlepsze, a my zastanawiamy się dokąd pojechać, gdzie się zatrzymać, co zobaczyć. Wielu z nas marzy o własnym domu na wakacje, niekoniecznie od razu designerskim cudzie architektury. Własny, mały, ważne aby był w ciekawym miejscu. Zobaczcie naszą galerię ciekawie i nietypowo zaprojektowanych domów wakacyjnych. Być może Was zainspirują...

Na wakacje do Szwecji

Ten niewielki wakacyjny domek został zaprojektowany w pracowni Dinell Johansson ze Sztokholmu. Wewnątrz potencjalny urlopowicz będzie zaskoczony bardzo funkcjonalnym układem tego dwupoziomowego domu. Na dole znalazła się kuchnia, jadalnia, salon i łazienka, na górze natomiast sypialnia, do której wiodą proste schody. Centralne miejsce zajmuje kominek zachęcając tym samym do spędzania przy nim długich wakacyjnych wieczorów. Dom Palladio-Strandbaden zlokalizowany jest w Höganäs w Szwecji.

Dom Palladio-Strandbaden

Dom Palladio-Strandbaden

Dom Palladio-Strandbaden

Fot. dinelljohansson.se

Dom wakacyjny według Tomie Wilhelmsena

Dom wakacyjny projektu norweskiego architekta Tomie Wilhelmsena powstał w Stavanger w Norwegii. Na niewielkiej powierzchni udało się zaprojektować wszystko to, co jest potrzebne na urlopie. Jest minisalon, sypialnia, pokój dzienny i taras.

Dom wakacyjny według Tomie Wilhelmsena

Dom wakacyjny według Tomie Wilhelmsena

Fot. tommie-wilhelmsen.no

 

Moje greckie wakacje

Luksusowe pokoje i apartamenty oraz wille oferuje kompleks hotelowy Cavo Tagoo na greckiej wyspie Mykonos. Każdy pokój czy apartament wygląda inaczej, przeważa w nich styl minimalistyczny. W hotelu znajdziemy basen bez krawędzi, wszystkie pokoje mają widok na morze, a niektóre posiadają prywatne baseny. Dla miłośników luksusu i zorganizowanych wakacji.

Kompleks hotelowy Cavo Tagoo

Kompleks hotelowy Cavo Tagoo

Kompleks hotelowy Cavo Tagoo

Fot. cavotagoo.gr

Dom obrotowy

Rotor House zaprojektował Luigi Colani a produkuje go firma Hanse Haus. Ten mały, futurystyczny budynek ma wymiary 6x6 metrów i znalazło się w nim wszystko, co niezbędne dzięki zastosowaniu wewnątrz obrotowego trzonu z trzema obszarami funkcjonalnymi domu- kuchnią, łazienką i sypialnią. Wystarczy tylko obrócić trzon by móc korzystać z kolejnych pomieszczeń. Dom tylko na wakacje, bo trudno sobie w nim wyobrazić codzienne życie rodziny.

Rotor House

Fot. designboom.com

Domek na prerii

Domek w Hinkle Farm w Wirginii Zachodniej (USA) zaprojektowała pracownia Broadhurst Architects. Chatka została przewidziana jako miejsce weekendowych wyjazdów dla rodziny na stałe mieszkającej w Waszyngtonie. W domku nie ma elektryczności, ogrzewanie i ciepłą wodę zapewnia piecyk opalany drewnem. Ze względu na dzikie zwierzęta dom posadowiono na palach. Od najbardziej widokowej strony zastosowano przeszklone drzwi garażowe, które można otwierać i powiększać przestrzeń pokoju o taras i cieszyć oczy pięknym widokiem.

Domek w Hinkle Farm

Domek w Hinkle Farm

Domek w Hinkle Farm

Fot. broadhurstarchitects.com

Podróż kamperem

Domek na kółkach to idealne rozwiązanie dla rodzin albo grupy przyjaciół, którzy chcą odpoczywać podróżując, codziennie być w innym miejscu, lubią taki styl życia i tempo podróży. Austriacka firma Marchi Mobile wprowadziła w 2011 roku na rynek nowy produkt o nazwie eleMMent Palazzo. Ten nowoczesny i bardzo luksusowy kamper ma 12 metrów długości (w trakcie postoju dzięki wielu ruchomym elementom może mieć nawet 30m) i jest napędzany 500-konnym silnikiem. Został zbudowany w oparciu o koncepcję ciężarówki stworzonej przez Luigi Colani (twórcy Rotor House). Wnętrze jest bardzo luksusowe, znajdziemy tam salonik, SPA, łazienkę, barek, sypialnię z 40 calowym telewizorem, bezprzewodowy Internet, osobną toaletę a dach kampera może szybko zmienić się w taras do opalania.

Camper eleMMent Palazzo

Camper eleMMent Palazzo

Fot. marchi-mobile.com

Namiot jak Opera w Sydney

Namiot a właściwie kompaktowa przyczepka, którą może holować zwykły samochód osobowy posiada w swojej ofercie YSIN. Nazywa się Opera bo po rozłożeniu wyglądem przypomina słynną Operę w Sydney. Ten luksusowy namiot jest wyposażony w dwa łóżka, wc, lodówkę, kuchnię, piecyk do podgrzewania wody, energooszczędne oświetlenie LED, werandę z drewna teak oraz prysznic na świeżym powietrzu.

Więcej o: