Muzyka we wnętrzach

Muzyka klasyczna, nowoczesna, jazz, folk i wiele innych. Zobaczcie jak miłośnicy muzyki akcentują we wnętrzach swoje muzyczne pasje.

Fortepian

The Santa Amaro House to dom o nowoczesnej architekturze, zaprojektowany z myślą o małżeństwie, którego pasją jest muzyka fortepianowa. W odpowiedzi na takie potrzeby powstał przestronny salon, w którym można umieścić trzy fortepiany i móc zorganizować kameralny koncert. Dom zaprojektował Isay Weinfeld, architekt z Sao Paulo w Brazylii.

The Santa Amaro House

Fot. isayweinfeld.com

The Santa Amaro House

Fot. isayweinfeld.com

Stary adapter - mieszkanie w Berlinie

Wnętrza mieszkania o powierzchni 53 metrów kwadratowych zlokalizowanego w berlińskiej dzielnicy Neukölln zaprojektowali z pracowni Mela&Vanamo. Tutaj miłość do muzyki zaakcentowano starym walizkowym patefonem. Wnętrza utrzymano w szaro-białej kolorystyce. W sypialni ustawiono stół z głośnikami, dzięki czemu można odtwarzać muzykę zapisaną na współczesnych nośnikach.

Stary adapter  - mieszkanie w Berlinie

Fot. melavanamo.com

Stary adapter  - mieszkanie w Berlinie

Fot. melavanamo.com

Z gitarą w sypialni

Ten kameralny dom na Brooklynie należy do singla, miłośnika gry na gitarze. Dom zaprojektowali architekci z Mesh Architectures. Powstała nowoczesna, otwarta przestrzeń z wewnętrznym dziedzińcem a muzyczny akcent znalazł swoje miejsce w sypialni właściciela.

Z gitarą w sypialni

Fot. mesh-arc.com

Kolorowy loft

Ten loft należy nie tylko do wielbiciela muzyki, ale również kolekcjonera sztuki współczesnej. Wnętrza zdominowały intensywne kolory, które korespondują z surowym betonem stropów loftu. Założeniem projektanta było stworzenie mieszkania, które nie tylko będzie eksponować przez lata zgromadzone przedmioty, ale także będzie wygodnie zaaranżowana przestrzenią. Swoje miejsce znalazł tam też fortepian. Projekt powierzono kanadyjskiemu architektowi Jean Verville.

Kolorowy loft

Fot. jeanverville.com

Kolorowy loft

Fot. jeanverville.com

Pokój muzyczny

W tej zaprojektowanej na rzucie litery Y willi znalazł się pokój muzyczny. Głównym akcentem jest fortepian oraz bogato wyposażona płytoteka. Układ domu w kształcie lity Y spowodował podział przestrzeni mieszkalnej na trzy skrzydła. W jednym z nich znalazła się właśnie strefa muzyki. Dom znajduje się w Holandii, a za projekt odpowiedzialna jest pracownia Powerhouse Company.

Pokój muzyczny

Fot. powerhouse-company.com

Pokój muzyczny

Fot. powerhouse-company.com

Kolekcjoner gitar

Dwupoziomowy loft Hi Fi House w Piacenza zaprojektował Romolo Stanco. Parter ma 81 metrów kwadratowych, piętro natomiast 42 metry kwadratowe. Minimalistyczne wnętrza są bardzo nowoczesne i eleganckie. Mieszkanie wyposażono w ikony designu: krzesła Pantona Vitry, sofę Flap marki Edra czy lodówkę Smeg. Dominuje biały kolor ścian, sufitu i podłóg, w części dziennej swoje miejsce znalazła kolekcja gitar.

Kolekcjoner gitar

Fot. romolostanco.com

Kolekcjoner gitar

Fot. romolostanco.com

Więcej o: