Top 5 - najlepiej zaprojektowane hotele w Polsce

W czasie wakacji wiele podróżujemy. Dla miłośników pięknych i kameralnych wnętrz z charakterem przygotowaliśmy przewodnik po designerskich hotelach w Polsce. W największych miastach Polski znaleźliśmy atrakcyjne hotele, których wnętrza są tak niepowtarzalne, że stały się ich wizytówką.

Hotel Andel's - Łódź

Pierwszym obiektem, który zasługuje na uwagę jest łódzki 4-gwiazdkowy hotel Andel's, mieszczący się w budynku dawnej przędzalni Izraela Poznańskiego na terenie kompleksu kulturalno-handlowego Manufaktura. Hotel należy do grupy hoteli, które określa się mianem deluxe design hotel. W Polsce są już dwa hotele tej sieci, drugi hotel Andel's znajduje się w Krakowie. Cechą charakterystyczną hoteli tej sieci jest odważny design i mocne kolory, wśród których dominuje czerwony i pomarańczowy. Niepowtarzalną atmosferę hotelu tworzą dobre materiały wykończeniowe, ciekawe meble oraz miejsce, w którym jest zlokalizowany hotel.
W 2009 roku hotel został nagrodzony przez European Hotel Design Awards w kategorii Architektura Roku: przebudowa istniejącego budynku na hotel.
Hotel Andel's
ul. Ogrodowa 17
Łódź
Hotel andel's w Łodzi
Hotel andel,s
Hotel Blow Up Hall 5050 Hotel Blow Up Hall 5050 Fot. www.blowuphall5050.com

Hotel Blow Up Hall 5050 - Poznań

W Poznaniu można zatrzymać się w kolejnym z designerskich hoteli - Blow Up Hall 5050, który powstał w jednym ze skrzydeł Starego Browaru w Poznaniu. Z założenia miał to być hotel wyjątkowy, łączący przyjemny wypoczynek z przyjemnością podziwiania sztuki, dlatego swoją nazwę zawdzięcza filmowi "Powiększenie" w reżyserii włoskiego mistrza kina Michelangelo Antonioniego. We wnętrzach dominują biel i czerń w połączeniu z ultranowoczesnymi udogodnieniami, bo na przykład zamiast klucza do pokoju otrzymamy iPhona.

Blow Up Hall 5050

ul. Kościuszki 42

Poznań

Hotel Blow Up Hall 5050

Hotel Blow Up Hall 5050

Hotel Stary - Kraków

Podróżując na południe Polski możemy odwiedzić Kraków, gdzie oprócz wspomnianego wcześniej hotelu Andel's oczekują nas w Hotelu Starym, który uzyskał w 2007 roku bardzo prestiżową nagrodę w konkursie Prix Villégiature w kategorii najlepszej architektury wnętrza hotelowego w Europie. Doceniono pieczołowitą restaurację zabytkowej kamienicy, w której mieści się hotel i wyszukany styl, w jakim zostały urządzone wnętrza. Zastosowano tutaj subtelne dekoracje i szlachetne materiały wykończeniowe: wiele gatunków egzotycznego drewna, autorskie projekty mebli, najlepszej jakości marmur. Do tego oryginalne, pieczołowicie odtworzone freski pozwolą przenieść się gościom do innej epoki.

W średniowiecznych piwnicach pięciogwiazdkowego hotelu znajduje się znakomicie wyposażone, nowoczesne centrum Wellness&Spa, w tym dwa niesamowicie wyglądające baseny.

Hotel Stary

ul. Szczepańska 5

Kraków

Hotel stary w Krakowie

 

Hotel stary w Krakowie

Hotel Le Regina - Warszawa

Podróżując z południa na północ kraju możemy zatrzymać się w stolicy - tutaj w swoje progi zaprosi nas hotel Le Regina usytuowany na Starym Mieście. Otrzymał on w 2006 roku pierwszą nagrodę w rankingu miesięcznika Forbes na najbardziej prestiżowy hotel w Polsce.

Hotel znajduje się w historycznym Pałacu Mokrowskich, którego budynek jest sam w sobie ważnym zabytkiem miasta.

Le Regina

ul. Kościelna 12

Warszawa

 

Hotel Le Regina

 

Hotel Le Regina

Hotel Lalala - Sopot

W arthotelu LALALA każdy z siedmiu pokoi jest inny, każdy z nich zaprojektował inny artysta i jak określają go sami właściciele to 7 pokoi, 7 historii, 7 artystycznych konceptów, to mekka kolekcjonerów wrażeń.

Do stworzenia wnętrz hotelu Joanna Zastróżna zaprosiła zaprzyjaźnionych artystów - malarzy, twórców komiksów i wideo.

Wyobraźnia artystów była nieskrępowana. W hotelu Lalala zobaczycie zamkniętą w szklanej kuli sarenkę, szafę chmurkę i stolik piłkę golfową. Na jednej ze ścian wisi czarne futro, a nad łóżkiem sterczą ze ściany olbrzymie czerwone rogi.

Lalala

ul. Rzemieślnicza 42

Sopot

Hotel LALALA w Sopocie

hotel lalala, wnętrza, inspiracje, wzornictwo